Ghid:Cum să pui imagini pe forum

  • Autor subiect DeletedUser6229
  • Data de început

DeletedUser6229

Guest
Cum să pui o poză pe forum


Cu ajutorul acestui tutorial o să învăţaţi cum să vă puneţi o imagine pe forum,şi pentru evitarea deschiderii a noi topicuri pe această temă am făcut acest ghid.
Pasul 1:

După ce aţi deschis forumul şi v-aţi logat,deschideţi fereastra cu imaginea pe care doriţi să o puneţi pe forum.



Pasul 2:

După ce aţi deschis fereastra la imaginea pe care doriţi să o puneţi pe forum, apăsaţi butonul Print Screen,iar pentru cei care nu au tasta print screent, deschideţivă o tastatură virtuală:
Vă duceţi in START ->Executare (sau Run)->acolo scrieţi OSK si apoi daţi OK, după care o sa vă apară o tastatură virtuală.



Imagine tastă virtuală, cum trebuie să vă apară pe ecran: IMAGINE

Pasul 3:

Deschideţi programul ,,paint'' (după ce aţi apăsat butonul Print Screen când era deschisă imaginea pe care vreţi să o puneţi pe forum) şi apăsaţi simultan Ctrl+V.Puteţi edita imaginea cum doriţi,iar dacă vreţi să salvaţi doar o parte din imagine decupaţi-o apoi apăsaţi click dreapta pe imaginea decupată şi apăsaţi ,,Copiere în...''.



Pasul 4:

Salvaţi imaginea într-un folder din calculatorul dumneavoastră cu denumirea dorită de voi (Apăsaţi pe ,,IMAGINE'')

IMAGINE

Pasul 5:

Deschideţi unul dintre saiturile de uploadare ( www.imagehost.org ) apăsaţi ,,Choose..'' şi alegeţi poza salvată de dumneavoastră pentru a o pune pe forum.



Pasul 6:

Copiaţi likul pe care vi-l arată (Al 3-lea link pentu a putea fi privită imaginea în întregime pe forum,şi al 5-lea link pentru a putea să puneţi mai multe imagini pe forum dar poza nu va putea fi văzută decât dacă apăsaţi pe numele imaginii) după ce ati uploadat imaginea şi puneţi-l pe forum.

IMAGINE

Pasul 7:

După ce aţi dat copy la link,daţi paste pe forum unde doriţi să puneţi imaginea.

IMAGINE

După ce aţi terminat toţi paşii şi i-aţi utmmat corect, ar trebui să vă apară pe forum aşa (desigur va apărea cu imaginea pusă de dumneavoastră):

IMAGINE

Iar pentru cei care doriţi să puneţi un ,,video'' pe forum,trebuie să procedaţi exact la fel doar ca imaginea trebuie uploadata pe siteul http://tinypic.com/ şi trebuie să fie pus pe video ca şi în imaginea de mai jos.Apoi daţi ,,Choose...'' şi alegeţi videoul ce doriţi sa îl uploadaţi (Această metodă este mai mult sugerată celor care doresc să pună un vinedo vacut în programul ,,Pivot''): IMAGINE

IMAGINE


Sper să vă ajute acest ghid,iar dacă aţi observat greşeli gramaticale de orice fel, sau dacă nu am expilcat destul de bine, trimiteţi-mi un mesaj privat şi voi îndrepta greşeala.Rog un admin să închidă topicul şi să îl pună ca şi topic important pentru a puta fi accesat de toţi cei care au nevoie (şi aş dori ca eventoarele comentari să fie şterse pentu a fi doar ghidul ).Am încercat să fiu cât se poate de explicită in acest topic, cu toţi paşii care trebuie facuţi pentru a pune o imagine pe forum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
eu bun tutorialul

da eu am altfel de tastatura si nu am butonul print screen
 

DeletedUser6229

Guest
Sunt mai multe moduri de a pune imaginile doar că eu am expus doar un mod,adică cel mai pe înţelesul tuturor.iar daca nu aveti tasta prt sc/syseq vam spus cum trebe să faceţi :P
 

DeletedUser6410

Guest
pentru cei care nu au tasta print screent
deschidetiva o tastatura virtuala
VA duceti in STRAT ->Run->acolo scrieti OSK si apoi dati OK o sa va apara o tastatura virtula si butonul print screen il aveti langa F12

PS:Sper sa fiu si eu putin de ajutor
 

DeletedUser6229

Guest
ok am adăugat cum ai spus tu (cu unele mici modificari :P) pentru că eu spusesem mai pe scurt şi poate nu era de înteles.
 

DeletedUser

Guest
Mai exista un tutorial mai bun decat acesta nu mai era nevoie de unul
 

DeletedUser

Guest
Pestisor tu nu te mai baga daca nu e de nasul tau vad ca in orice lasi un coment ca sa nu zica omul ca tu nu ai umblat si pe acolo:mad::mad::mad:

cat despre tutorial folositor pt cine inca nu stie sa se descurce.... vreau sa vad si eu celelalt topic unde scrie de asta...
 

DeletedUser

Guest
ba dai cauta omule uitate ca mai exista un topic si nu te baga unde nuti fierbe oala.

Cauta tutorial:Print Screen

Sunt mai vechi ca tine

Si nu te da mare ca esti freddy parosu

E facut de stropica
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ba dai cauta omule uitate ca mai exista un topic si nu te baga unde nuti fierbe oala.

Cauta tutorial:Print Screen

Sunt mai vechi ca tine


tu sa taci ca te bagi in toate asa ca shhht...!!!
de unde sti ca nu imi fierbe oala pe aicea deci taci ca e mai bine ...
 

DeletedUser

Guest
bun si asta pana la urma...imageshack e gratis?nu am facut cont,am uploadat numai o imagine
 

DeletedUser

Guest
taci ca numa gura e de tine.... vrei ceva?!?! scrie in privat sa nu vada nimeni...ca te faci de ras....:D
 

DeletedUser6229

Guest
celelalt tutloial e putin cam prost facut.pentru cei care nu au tasta prt sc/ sysrq nici macar nu le zice cum sa faca ca sa le apara tasta virtuala.dar v-am zis inca nici al meu nu e gata am ceva probleme cu pozele :mad:.si cat despre titlul de la celalalt topic nici macar nu da ceva de banuiala celor care nu stiu despre ce e forba.deunde sa stie cineva sa scrie tutorial:Print Screen cand nici macar nu stie ce inseamna :confused:
 

DeletedUser6229

Guest
Nu , nu trebe să îţi faci cont şi nici să cumperi nimic.acest site este doar pentru a uploada imagini.Sunt multe situri de uploadare dar eu am dat doar un exemplu.doate fac acelasi lucru si nu conteaza care îl foloseşti
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6229

Guest
Am nevoie de cineva care ştie să pună imagini pe forum mai mult de 4.Adică să fie ca si pe adresa asta cum a facut PWG http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=10379 .aştept un mesaj privat din partea celui care ştie să facă asta dacă se poate ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu poti pune mai multe imagini... faci multipost unul dupa celalalt...
 

DeletedUser

Guest
nu cred ca e nevoie sa mai cauti un loc sa uploadezi imaginea, exista si aici pe forum special upload.
 
Sus