Teme pentru acasa

DeletedUser

Guest
In acest topic cei care nu stiu la teme pe care le primesc sa intrebe aici si cine stie poate sa il ajute .
Daca nu este necesar acest topic puteti sa il inchideti . Doar daca nu este necesar .
 

DeletedUser

Guest
si eu ma gandisem sa fac un topic ca acesta.eu zic ca este foarte util.doar daca unii vor sa ajute.
 

DeletedUser

Guest
Imi explici si mie cum pot sa pun tema la mate fara sa fac print screan?(toate porcariile de logaritmi)

Cine imi caracterizeaza si mie o maimuta(in engleza am pe maine tema)<3W
 

DeletedUser7994

Guest
am o problema de matematica:
Daca x face 4 topicuri inutile pe zi iar x face 3 o zi 5 alta zi cine va face mai multe topicuri inutile intr-o saptamana?
Fao in romana si traduo cu google translate apoi pune verbele corect si articuleaza.
 

DeletedUser

Guest
nu e inutil vreau si eu ajutor la mate cas but eu in ore ma gandesc la gagici si alte idiotenii caremi trec prin minte pt ca la ala nu inteleg nimica din ce preda
 

DeletedUser

Guest
se exclude ceva ce este imposibil de scris cu tastatura.iar pentru engleza sau alte limbi straine puteti folosi google translate, dar da un rezultat cam scalcit..
 

DeletedUser

Guest
Help me with the fucking math

LE by Pink Kitty:
O injuratura,fie si in engleza,tot injuratura e.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7994

Guest
sau scrieti pe google descriere maimuta in engleza si un tocilar a pus compunerea pe internet si gata(am notele de 10 dar nus tocilar)
am eu una la mate serios si nu inteleg?
Dan,nicu si Sandu au masurat distanta dintre 2 puncte P si Q marcate pe tabla.Dan a gasit |PQ|=27cm,Nicu a gasit |PQ|=27,4,iar Sandu a gasit |pQ|=26,7cm.Cine are dreptate?Comentati.
cum sa-mi dau seama care are dreptate ca doara nu e desenata nici o linie si nu stiu cat de mare era.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sau scrieti pe google descriere maimuta in engleza si un tocilar a pus compunerea pe internet si gata(am notele de 10 dar nus tocilar)

am copiat eu odata de pe google translator si am luat 5 la engleza mai bine o cer maine de la o colega<3W
 

DeletedUser

Guest
sau scrieti pe google descriere maimuta in engleza si un tocilar a pus compunerea pe internet si gata(am notele de 10 dar nus tocilar)


tocilar=elevul care inavata dupa 2 zile uita ala se numeste tocilar poate sa aiba si note de 5-6 ca daca invata si uita dupa o zi e tocilar.
 

DeletedUser

Guest
daca te intreb acum ceva pt care ai luat 10 stii sami raspunzi?
 

DeletedUser

Guest
sau scrieti pe google descriere maimuta in engleza si un tocilar a pus compunerea pe internet si gata(am notele de 10 dar nus tocilar)
am eu una la mate serios si nu inteleg?
Dan,nicu si Sandu au masurat distanta dintre 2 puncte P si Q marcate pe tabla.Dan a gasit |PQ|=27cm,Nicu a gasit |PQ|=27,4,iar Sandu a gasit |pQ|=26,7cm.Cine are dreptate?Comentati.
cum sa-mi dau seama care are dreptate ca doara nu e desenata nici o linie si nu stiu cat de mare era.


acum am inteles aduna cele 3 valori si impartele la 3 si ti dau raspunsul
 

DeletedUser

Guest
sau scrieti pe google descriere maimuta in engleza si un tocilar a pus compunerea pe internet si gata(am notele de 10 dar nus tocilar)
am eu una la mate serios si nu inteleg?
Dan,nicu si Sandu au masurat distanta dintre 2 puncte P si Q marcate pe tabla.Dan a gasit |PQ|=27cm,Nicu a gasit |PQ|=27,4,iar Sandu a gasit |pQ|=26,7cm.Cine are dreptate?Comentati.
cum sa-mi dau seama care are dreptate ca doara nu e desenata nici o linie si nu stiu cat de mare era.

am avut si eu o chestie din asta...adevarul este intotdeauna la mijloc adica Dan =27cm...asa a zis profu meu e printre cei mai buni din gorj
 

DeletedUser

Guest
Si eu am note de 10 la fizica mate si geogra la restul sunt but(exceptand materile usoare ed fizica muzica desenul)


eu sunt but la:
-romana ca ma fura vaca la compuneri ca nu fac pregatire cu ea
-mate ala nu stie sa predea si ma plictisesc sa ascult niste chestii pe care nu le inteleg
-fizica varza is paralele cu fizica daca imi dai o problema nu stiu deloc so fac la tese imi scriu tot pe picior si copii:D

La restu am medii bune:D
EDIT:si cu franceza am media 10 deoarece:cangurul primesc un 10 smart alt 10 si mai pune un noua asa de pleasca :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu la romana sunt butt tareeeeeee ca am pune handicapata sa invat cate 5 foi (macar daca era scris mai mare dar asa dupa ce mai si citesc ma si chiorasc)Intrebati l pe romik ca si el stie ce profesoara am(nebuna)
 
Sus