Nivel de Duel - Atac

  • Autor subiect DeletedUser126
  • Data de început

DeletedUser

Guest
si parca nu puteai scrie acolo trebuia sa faci topic nou nu
 

DeletedUser126

Guest
acolo nu mi raspundea nimeni,eu nu s ca altii ca sa pun intrebari in topicul altora...tot astept un raspuns
 

DeletedUser

Guest
acolo nu mi raspundea nimeni,eu nu s ca altii ca sa pun intrebari in topicul altora...tot astept un raspuns

pai dai click pe salonul oraselor si vezi acolo pe cine poti ataca, daca nu ii poti ataca iti va scrie acolo: duel imposibil. ce e asa greu ?
 

DeletedUser126

Guest
bine bine,dar care e regula?adica de ce aia mari pot sa atace la diferenta de 30 de lvl?
 

DeletedUser3941

Guest
Poti ataca jucatorii care au nivelul duelului in jur de 20...
De exemple: Poti atac pe unu cu lvl duel 15 ptr exp putin sau pe unu cu 30 ptr exp mult.
 

DeletedUser

Guest
bine bine,dar care e regula?adica de ce aia mari pot sa atace la diferenta de 30 de lvl?

nu prea se cunoaste formula exacta, daca ei te pot ataca, ii poti ataca si tu. daca tu nu poti ataca un jucator, nici jucatorul acela nu te poate ataca
 

DeletedUser

Guest
distractiv.
Am vazut formula : Puncte de experienţă = (7 * nivel de duel al celui învins) - (5 * nivel de duel al câştigătorului) + 5
so.... scriem:

7*X - 5*Y + 5 = Puncte experienta, unde X = nivel duel invins si Y este nivel duel castigator.

dar, in OPINIA mea 7*X - 5*Y + 5 > 0. ar fi culmea ca intr-un duel sa castig experienta negativa. de aici rezulta:

==> 7*X - 5*Y + 5 > 0
Pasul II.
rezolvam ecuatia cu 2 necunoscute 7*X - 5*Y + 5 = 0. pentru a interpreta o sa avem nevoie sa desenam in plan pe axele X si Y aceasta dreapta(linie).
so...nu mai desenez, va las pe voi

PAS III. interpretare: valorile care sunt peste linie .....sunt imposibile, genereaza experienta negativa.

CONCLUZIE:
Nu exista nici un secret sau vreo formula nedescoperita.

TEST:
luati nivelul dv de duel. sa presupunem 14.
sa consideram ca am fost invinsi. va rezulta ==>
7 * 14 - 5*Y + 5 = 0, rezolvand va da Y = 20,6
so daca adversarul are nivelul duelului mai mare ca 21, decat Y, NU NE PUTEM DUELA CU EL.

Daca gresesc va rog sa ma aduceti pe calea cea buna.:)
 

DeletedUser

Guest

DeletedUser

Guest
formula conteaza mai putin, te uiti la salon si vezi pe cine poti ataca si pe cine nu. nu cred ca stai sa calculezi o jumatate de ora ca sa ataci o persoana cand poti vedea printr-un singur click
 

DeletedUser

Guest
Excelenta argumentatie

CONCLUZIE:
Nu exista nici un secret sau vreo formula nedescoperita.

O explicatie cum mai rar imi este dat sa vad pe forum...!!!
Si cand te gandesti ca nu este decat putina matematica elementara
...si bineinteles, LOGICA elementara :eek:...de care din pacate multi duc lipsa...:(
Felicitari Rovin.:D
 

DeletedUser

Guest
Formula inutila

Eu sunt pe DELAWARE si duelez oameni cu lvl mai mare ca al meu asa ca pot sa ii atac in voie (N-am nici lvl 60 si ii atac pe aia de 100 fiindca am nivelul duelului 85)

Omule,ce iti trebuie calcule...Te uiti cine e mai aproape (Da-ti la DUELURI cu JUCATORI) si verifici...Ce mare chin...
La mine imi creste nivelul duelului in voie...Problema mea e timpul si treaba cu alianta,personale...
 

DeletedUser20606

Guest
nu prea se cunoaste formula exacta, daca ei te pot ataca, ii poti ataca si tu. daca tu nu poti ataca un jucator, nici jucatorul acela nu te poate ataca

Tin sa te contrazic. Am fost atacat de un player cu nivelul duelului mai mic decat al meu. Ok,toate bune si frumoase. Insa cand am vrut sa-i intorc duelul, ( asa sunt eu, nu-mi place sa raman dator :D ) imi zicea ca are level prea mic. Faza asta n-am inteles-o. De ce el m-a putut ataca si eu nu? Tinand cont de faptul ca levelul nostru de duel nu s-a modificat? Ar trebui sa existe niste valori exacte...Asa doar ne dam toti cu presupusul si ce iese? Nimic! Ii bagam in ceata si pe incepatori...Daca valoarea asta nu se poate calcula, sau nu se stie inca o formula de calcul a ei, ar trebui sa ne fie oferita de admini, team etc ( din cate vad nici ei macar n-au habar, asa ca ce pretentii sa ai la noi, prostimea? :d )
 

DeletedUser

Guest
Sau pe scurt:
Din meniul din stanga dai DUEL ,apoi JUCATORI si apoi apesi pe chistolasu ala.
Bafta la duel,bagati iteme,ia magaru de coada,si spor la numarat de bila.


:shoot::shoot:
 

DeletedUser14833

Guest
distractiv.
Am vazut formula : Puncte de experienţă = (7 * nivel de duel al celui învins) - (5 * nivel de duel al câştigătorului) + 5
so.... scriem:

nu uita de motivatie
Am vazut formula : Puncte de experienţă = [(7 * nivel de duel al celui învins) - (5 * nivel de duel al câştigătorului) + 5] x motivatie:100
 

DeletedUser

Guest
Tin sa te contrazic. Am fost atacat de un player cu nivelul duelului mai mic decat al meu. Ok,toate bune si frumoase. Insa cand am vrut sa-i intorc duelul, ( asa sunt eu, nu-mi place sa raman dator :D ) imi zicea ca are level prea mic. Faza asta n-am inteles-o. De ce el m-a putut ataca si eu nu? Tinand cont de faptul ca levelul nostru de duel nu s-a modificat? Ar trebui sa existe niste valori exacte...Asa doar ne dam toti cu presupusul si ce iese? Nimic! Ii bagam in ceata si pe incepatori...Daca valoarea asta nu se poate calcula, sau nu se stie inca o formula de calcul a ei, ar trebui sa ne fie oferita de admini, team etc ( din cate vad nici ei macar n-au habar, asa ca ce pretentii sa ai la noi, prostimea? :d )

Putem presupune ca respectivul era la limita posibilitatii de atac.
A aparut un punct diferenta le nivelul de duel (la tine ori la el) si de aceea nu ai mai putut sa ii intorci si celalalt obraz. :)
 

DeletedUser20606

Guest
Putem presupune ca respectivul era la limita posibilitatii de atac.
A aparut un punct diferenta le nivelul de duel (la tine ori la el) si de aceea nu ai mai putut sa ii intorci si celalalt obraz. :)

Nu te contrazic, dar nu cred ca asta s-a intamplat. Nivelul nostru de caracter cat si cel de duel nu s-a modificat. Am vorbit cu el, m-a asigurat ca nu a avansat. In fine, i-am luat 700$, ajunge :d
 
Sus