Eroare cumparare card

  • Autor subiect DeletedUser20130
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20130

Guest
Precizez: Cardul este facut in franta iar cand dau sa fac tranzactia sa inteleg ca selectez Franta ...
Scriu corect toate datele
l7leN.jpg
Si ma trezesc cu asta ... cardul este bun l-am folosit si pe steam sau pe alte servicii de plata online
Aaaa si daca conteaza vroiam sa cumpar 400 pepite cu 5 euro :)
EDIT:Am introdus localitatea/codul postal/strada/numarul din Franta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20130

Guest
E mastercard?
Vezi poate nu mai ai fonduri pe el.

Visa Electron am uitat sa mentionez
Deci ... poate sa imi spuna si mie cineva unde sa fi putut gresi?
Data expirarii/numarul cardului/codul de securitate sunt 100% sigur ca sunt corecte ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca toate datele sunt corecte, probabil ca nu mai ai fonduri pe card.
 

DeletedUser20130

Guest
Nu cred ca sunt asa de tampit ... oricum eu nu raman fara bani pe card niciodata ...
Deci
Codul ala de securitate e ala din 3 cifre
Si numarul cardului e ala format din 10-16 cifre mai exact 16 in cazul meu ... conteaza daca il scriu legat sau dezlegat?
Adresa nustiu daca e buna ... dar nu cred ca ar trebui sa conteze
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5629

Guest
Si totusi, tin minte ca eu cand aveam "Status: 160" nu aveam fonduri... fa un double-check sa fii sigur ca ai fonduri.
 

DeletedUser20130

Guest
Si totusi, tin minte ca eu cand aveam "Status: 160" nu aveam fonduri... fa un double-check sa fii sigur ca ai fonduri.

Ma ... cred ca stiu ce are ...
Am cheltuit saptamana trecuta de 300 euro si el se blocheaza la 300 de euro si iti da drumul la card saptamana viitoare dar azi am cumparat cu cardul de la magazin ... poate mai dureaza pana pot sa il folosesc online ...
 

DeletedUser

Guest
Nici mie nu mi-a mers cu optiunea "carte de credit" si aveam fonduri folosesc frecvent acel card si tot aceeasi eroare 160 imi dadea. Fa-ti cont pe paypal cu datele de pe acelasi card, nu conteaza daca e mastercard sau visa, si 100% in cateva secunde iti confirma tranzactia. ;)
 

DeletedUser

Guest
Daca ai card de Franta, trebuie si IP de Franta.
Stiu ce zic.
 

DeletedUser20130

Guest
Puteti inchide .. nustiu ce are
Am cumparat acum 2 minute pe steam
Cardul e din Franta si la tranzactia cu steam am scris adresa din Romania si a mers ... vedeti ce faceti cu sistemul de plata frumosilor de la INNO
 

DeletedUser2041

Guest
Puteti inchide .. nustiu ce are
Am cumparat acum 2 minute pe steam
Cardul e din Franta si la tranzactia cu steam am scris adresa din Romania si a mers ... vedeti ce faceti cu sistemul de plata frumosilor de la INNO

Daca ai probleme te invit sa depui un tiket la suport, sa oferi detalii despre tranzactiile incercate si ti se va spune clar care este problema.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus