Doua intrebari simple

DeletedUser

Guest
Am si eu doua intrebari. Vreau sa stiu cum sa imi construiesc caracterul in viitor si in ce skiluri sa investesc.
Va rog sa ma ajutati daca stiti raspunsurile.

1. La ce nivel apare munca de facut afaceri cu indienii? Citisem pe formum pe aici ca e o munca la care poti obtine iteme usor ( 25% sansa de gasit iteme ). La care obtii un sul de nu stiu ce si daca ai noroc , un biletel. La acea munca ma refer

2. Ce munci ar putea presta un duelist? :-S
 

DeletedUser48

Guest
Am si eu doua intrebari. Vreau sa stiu cum sa imi construiesc caracterul in viitor si in ce skiluri sa investesc.
Va rog sa ma ajutati daca stiti raspunsurile.

1. La ce nivel apare munca de facut afaceri cu indienii? Citisem pe formum pe aici ca e o munca la care poti obtine iteme usor ( 25% sansa de gasit iteme ). La care obtii un sul de nu stiu ce si daca ai noroc , un biletel. La acea munca ma refer

2. Ce munci ar putea presta un duelist? :-S

1 . Se numeste comert
2. Un duelist poate presta munciile de "A se duela" :d
 

DeletedUser

Guest
Munci caractere

Ideea de a munci la anumite munci este democratica, adica oricine poate face o munca anume, indiferent de caracter. Sa iti raspund pe rand:

1. Munca respectiva nu iti apare la un nivel anume ci cand insumate indemanarile tale (ma refer la cele cerute de munca respectiva) sunt egale cu cel putin jumatate din dificultatea muncii respective, adica punctele de munca cerute. M-am cam repetat dar incerc sa ma fac inteles.
2. Un duelist sau un soldat isi va pune puncte la alte indemanari decat un muncitor, pentru ca ala e scopul caracterului lui, sa fie duelist, drept urmare unii vor face mai usor o munca decat altii. Vezi ca este un tutorial despre cum se pot presta anumite munci.
3. Daca ai anumite haine, ghete, cizme, coliere etc. si le tii in inventar,pune-le pe tine si ai sa vezi ca iti apar alte munci sau poti sa faci unele munci pe care nu puteai sa la faci inainte. (Cred ca am dat de munca unora cu postul asta...). Daca vrei sa fii calculat, cauta munca respectiva vezi ce diferenta ai de puncte de munca si
-ori iti dezvolti indemanarile cerute de munca
-ori cauti obiecte care iti cresc indemanarile
-ori amandoua.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca vrei sa fii calculat, cauta munca respectiva vezi ce diferenta ai de puncte de munca si
-ori iti dezvolti indemanarile cerute de munca
-ori cauti obiecte care iti cresc indemanarile
-ori amandoua.
asta incerc sa fac. credeam ca apare in functie de nivel.

Sunteti buni si imi spuneti si mie cate puncte de munca cere munca respectiva?
 

DeletedUser

Guest
Comert

1x Pune capcane
2x Comert
2x Aparenta

Total 84 , plus 1 punct cel putin in plus, 85 minim.
 

DeletedUser

Guest
1x Pune capcane
2x Comert
2x Aparenta

Total 84 , plus 1 punct cel putin in plus, 85 minim.

Aoleeeeu !!!
Deci imi trebuie 42 numai ca sa o vad doar. Hai ca nu e chiar asa de rau, o sa imi pun la aparenta gramada ;)
Multumesc mult amkwest, m-ai ajutat foarte mult.

Se merita sa presteaz aceasta munca oare? E bine platita? sulurile alea sunt scumpe daca le vand? si iteme, se gasesc frecvent? Experienta se castiga la aceasta munca?

Despre cea cu indienii ce stiti?
 

DeletedUser

Guest
hehehe.
Am aflat raspunsul la toate intrebarile mele:D
http://ro.weststats.com/Jobs/
Am mai aflat ca 84 puncre de munca nu este deloc mult...

pacat pentru mine ca doar acum am aflat de acest sit.

Multumesc mult pentru raspunsuri.
 
Sus