Barman

DeletedUser

Guest
Barman
I.Munca:
1.Nume:Barman.

2.Descriere:Te duci la bar sa dai bauturi ca barman.

3.Indemanari:3 puncte pe Comert(pentru ca trebuie sa stie cum sa vanda la bar alcoolul),1 punct pe Conducere(pentru a sti cum sa conduca barul)si 1 punct pe Vigoare(pentru a sti sa se apere).

4.Experienta:Primesti 11 exp la 5 minute cu 100% motivatie.

5.Dolari:Primesti 17 $ la 5 minute cu 100% motivatie.

6.Noroc:Norocul cu 0 puncte de munca:123-156.

Poze

I.

7.Pericol:Pericolul e de 123.
Texte de ranire:
A.Un bandit spune ca nu lai servit bine si iti trage un pumn.Pierzi.....Puncte de viata.
B.Un om sa imbatat si incepe sa traga cu pistolul in toate directiile.Pierzi..... Puncte de viata.

8.Dificultate.Dificultatea e 83.

9.Produse:Produsele sunt:
A.Whisky puternic(sansa de gasire e de 55% in 15 minute,Vanzare:10$,Cumparare:20$.
B.Glont(sansa de gasire e de 5% in 15 minute,Vanzare:20$,Cumparare:30$,adica de la o lupta cu pistoale sa ajungi sa iei un glont din lupta)

II.Setul de barman:
1.Palarie:Palarie din fetru neagra.
2.Colier:Papion negru.
3.Haine:Vesta de lux.
4.Pantofi:Ghete gri cu tinte.
5.Pantaloni:Pantaloni negri in carouri.
6.Curea:Curea gri cu bizon.
7.Produs:Whisky.

III.Setul de misiuni:Barman:

A=Textul. B=Textul final. C=Obiecte necesare pentru terminarea misiunii.D=Lupta si invingel pe cutarescu pentru a termina misiunea. E=Ce trebuie sa porti pentru a accepta misiunea,ce misiune trebui s-o accepti pentru a o face pe asta. F.Ce si cat trebuie sa muncesti pentru terminare misiunii.G.Recompensa

1.Barman(Imbracate respectuos)
A.Ca sa fi un barman trebui sa fi imbracat ca unul.Dute si fati rost de o Vesta de lux pentru a semana cu un barman adevarat.Pentru ati face rost de Vesta de lux,dute la localul lui Cindy.Trebuie sa te duci la local ,intre orele 8:00 si 12:00 pentru a o gasi pe Cindy.Ea iti va da o Vesta de lux pentru 2000 de $.
B.Bravo player.Acum semeni cu un barman adevarat.Deacum inainte daca porti aceasta Vesta de lux la munca barman vei primi mai multi $ si mai mult exp pentru aspect.Aceasta Vesta se poate sa fie din setul de misiuni Barman.
C.Vesta de lux.
G.100 exp.

2.Barman(Cindy)
A.A deci Henry te-a trimis.Mi-a spus ca ai nevoie de o Vesta de lux.O sa-ti dau una pentru niste bani.Ce zici de 2000 de $.Ok cu 2000 de $ ramane.Daca-mi aduci bani pana la 12:00.Daca nu incerci alta zi.
B.Poftim Vesta de lux player.Acum intoarce-te la Henry.
E.Acceptarea misiunii:Barman(Imbracate respectuos).
C.2000$.
G.Vesta de lux.

3.Barman(Bogatul)
A.Am auzit ca vine un bogatas la noi in oras.A spus ca vrea sa ia mult Whisky pentru drumul lui catre Europa.Nu stiu mai multe informati.Pentru a afla mai multe informati dute si munceste o ora la lipeste afise.Ca sa afli mai multe despre bogatas .Da ca sa vad si eu adu-mi un afis.
B.Bun player.Acum dami afisul sa aflu informatiile despre bogatas.
C.1 Afis.
G.50 exp.

4.Barman(Aspectuos)
A.Vad ca scrie in afis ca va lua Whisky de la cel mai aspectuos si mai bun barman din oras.Asa ca intai pregatestete sa fi cel mai aspectuos dintre barmani.Asa ca va trebui sa ai setul de barman.Tu va trebui sati cumperi celelalte lucruri din set,inafara de Vesta de lux,ca ai una cumparata de la Cindy.
B.Asa player.Acum esti cel mai aspectuos dintre barmani.Mai trebuie sai arati bogatasului ca esti si cel mai bun barman din oras.
C.Setul de barman.
G.3 atribute pe Putere ori pe Carisma ori pe Dexteritate ori pe Mobilitate.

5.Barman(Demonstratie)
A.Acum ca esti aspectuos trebui sa mai fi si cel mai bun barman din oras.Asa ca o sai faci o demonstratie bogatasului cum te descurci ca barman.Asa ca va trebui sa faci 3 ore ca barman,ca sal impresionezi pe bogatas.
B.Bravo player.Bogatasului i-a placut demonstratia facuta.Mi-a spus ca tu ii vei da Whisky puternic,pe care o sati plateasca 5000$.
F.Barman(3 ore)
G.100 exp.

6.Barman(Banditul)
A.Uite player!Un bandit vrea sai fure bani bogatasului!Ia acest pistol! Belle Stars Derringer.Ia si acest glont care ia picat banditului.Acum invingel si salveazal pe bogatas!
B.Asa player!Acum bogatasul vrea sati de mai multi bani,vrea sati dea 10000$ pe 10 Whiskyuri puternice pentru ca lai salvat.
D.Invingel pe Bandit.
G.100 exp.

7.Barman(Whisky)
A.Player,vino incoace!Trebui sai dai zece Whisky bogatului,Asa ca dute sa muncesti la barman si gaseste 10 Whisky.Pe care o sa primesti o suma frumusica 10000$!Acum dute si fama sa cred ca am un elev barman excelent.
B.Bun player.Acum mai facut mandru.Dute si dui Whiskyurile puternice bogatului.
C.10 Whisky.
G.10000$.

8.Barman(Aparare)Misiunea e de lvl 45.
A.Player!Sti ca tiam dat un glont ca sal invingi pe bandit si tiam mai dat si un Belle Starts Derringer.O sa am nevoie de alt glont ,pe care il poti gasi la barman si o sa mai am nevoie de Belle Stars Derringer.
B.Asa.Acum o sa pot sa ma apar,daca va fi nevoie.
C.Belle Stars Derringer,1 Glont.
G.200 exp.

IV.Retete.
1.Whisky usor:1 Whisky(nu Whisky puternic,ci dela normalul),1 Pahar de apa;+5 aspect;3x;100 Bucatar.
2.Whisky puternic si cald:1 Whisky puternic,1 carbune,1 Lemn;100 Bucatar.
3.Apa de fier:1 Pahar de apa,1 Glont;+10 rezistenta;2x;100 Sarlatan.
4.Glont ascutit:1 Glont,1 Lama de otel;+25-40 daune;3x;250 Fierar.

Astai tot.Imi pare rau ca nam pus poze.N-am pus pentru ca nu stiu sa le pun in tot ce scriu.Puteam sa trimit linkulrile cu pozele.Dar cred ca nu leati fi deschis.Daca vreti imi spuneti si va trimit linkurile.
Sper sa va placa.:d.Am pus aceasta propunere pentru ca <3W.
Votati cu Pro sau Contra.
Pro:4
Contra:2 din pacate
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Barman
I.Munca:
1.Nume:Barman.

2.Descriere:Te duci la bar sa dai bauturi ca barman.

3.Indemanari:3 puncte pe Comert(pentru ca trebuie sa stie cum sa vanda la bar alcoolul),1 punct pe Conducere(pentru a sti cum sa conduca barul)si 1 punct pe Vigoare(pentru a sti sa se apere).

4.Experienta:Primesti 11 exp la 5 minute cu 100% motivatie.

5.Dolari:Primesti 17 $ la 5 minute cu 100% motivatie.

6.Noroc:Norocul cu 0 puncte de munca:123-156.

Poze

I.

7.Pericol:Pericolul e de 123.
Texte de ranire:
A.Un bandit spune ca nu lai servit bine si iti trage un pumn.Pierzi.....Puncte de viata.
B.Un om sa imbatat si incepe sa traga cu pistolul in toate directiile.Pierzi..... Puncte de viata.

8.Dificultate.Dificultatea e 83.

9.Produse:Produsele sunt:
A.Whisky puternic(sansa de gasire e de 55% in 15 minute,Vanzare:10$,Cumparare:20$.
B.Glont(sansa de gasire e de 5% in 15 minute,Vanzare:20$,Cumparare:30$,adica de la o lupta cu pistoale sa ajungi sa iei un glont din lupta)

II.Setul de barman:
1.Palarie:Palarie din fetru neagra.
2.Colier:Papion negru.
3.Haine:Vesta de lux.
4.Pantofi:Ghete gri cu tinte.
5.Pantaloni:Pantaloni negri in carouri.
6.Curea:Curea gri cu bizon.
7.Produs:Whisky.

III.Setul de misiuni:Barman:

A=Textul. B=Textul final. C=Obiecte necesare pentru terminarea misiunii.D=Lupta si invingel pe cutarescu pentru a termina misiunea. E=Ce trebuie sa porti pentru a accepta misiunea,ce misiune trebui s-o accepti pentru a o face pe asta. F.Ce si cat trebuie sa muncesti pentru terminare misiunii.G.Recompensa

1.Barman(Imbracate respectuos)
A.Ca sa fi un barman trebui sa fi imbracat ca unul.Dute si fati rost de o Vesta de lux pentru a semana cu un barman adevarat.Pentru ati face rost de Vesta de lux,dute la localul lui Cindy.Trebuie sa te duci la local ,intre orele 8:00 si 12:00 pentru a o gasi pe Cindy.Ea iti va da o Vesta de lux pentru 2000 de $.
B.Bravo player.Acum semeni cu un barman adevarat.Deacum inainte daca porti aceasta Vesta de lux la munca barman vei primi mai multi $ si mai mult exp pentru aspect.Aceasta Vesta se poate sa fie din setul de misiuni Barman.
C.Vesta de lux.
G.100 exp.

2.Barman(Cindy)
A.A deci Henry te-a trimis.Mi-a spus ca ai nevoie de o Vesta de lux.O sa-ti dau una pentru niste bani.Ce zici de 2000 de $.Ok cu 2000 de $ ramane.Daca-mi aduci bani pana la 12:00.Daca nu incerci alta zi.
B.Poftim Vesta de lux player.Acum intoarce-te la Henry.
E.Acceptarea misiunii:Barman(Imbracate respectuos).
C.2000$.
G.Vesta de lux.

3.Barman(Bogatul)
A.Am auzit ca vine un bogatas la noi in oras.A spus ca vrea sa ia mult Whisky pentru drumul lui catre Europa.Nu stiu mai multe informati.Pentru a afla mai multe informati dute si munceste o ora la lipeste afise.Ca sa afli mai multe despre bogatas .Da ca sa vad si eu adu-mi un afis.
B.Bun player.Acum dami afisul sa aflu informatiile despre bogatas.
C.1 Afis.
G.50 exp.

4.Barman(Aspectuos)
A.Vad ca scrie in afis ca va lua Whisky de la cel mai aspectuos si mai bun barman din oras.Asa ca intai pregatestete sa fi cel mai aspectuos dintre barmani.Asa ca va trebui sa ai setul de barman.Tu va trebui sati cumperi celelalte lucruri din set,inafara de Vesta de lux,ca ai una cumparata de la Cindy.
B.Asa player.Acum esti cel mai aspectuos dintre barmani.Mai trebuie sai arati bogatasului ca esti si cel mai bun barman din oras.
C.Setul de barman.
G.3 atribute pe Putere ori pe Carisma ori pe Dexteritate ori pe Mobilitate.

5.Barman(Demonstratie)
A.Acum ca esti aspectuos trebui sa mai fi si cel mai bun barman din oras.Asa ca o sai faci o demonstratie bogatasului cum te descurci ca barman.Asa ca va trebui sa faci 3 ore ca barman,ca sal impresionezi pe bogatas.
B.Bravo player.Bogatasului i-a placut demonstratia facuta.Mi-a spus ca tu ii vei da Whisky puternic,pe care o sati plateasca 5000$.
F.Barman(3 ore)
G.100 exp.

6.Barman(Banditul)
A.Uite player!Un bandit vrea sai fure bani bogatasului!Ia acest pistol! Belle Stars Derringer.Ia si acest glont care ia picat banditului.Acum invingel si salveazal pe bogatas!
B.Asa player!Acum bogatasul vrea sati de mai multi bani,vrea sati dea 10000$ pe 10 Whiskyuri puternice pentru ca lai salvat.
D.Invingel pe Bandit.
G.100 exp.

7.Barman(Whisky)
A.Player,vino incoace!Trebui sai dai zece Whisky bogatului,Asa ca dute sa muncesti la barman si gaseste 10 Whisky.Pe care o sa primesti o suma frumusica 10000$!Acum dute si fama sa cred ca am un elev barman excelent.
B.Bun player.Acum mai facut mandru.Dute si dui Whiskyurile puternice bogatului.
C.10 Whisky.
G.10000$.

8.Barman(Aparare)Misiunea e de lvl 45.
A.Player!Sti ca tiam dat un glont ca sal invingi pe bandit si tiam mai dat si un Belle Starts Derringer.O sa am nevoie de alt glont ,pe care il poti gasi la barman si o sa mai am nevoie de Belle Stars Derringer.
B.Asa.Acum o sa pot sa ma apar,daca va fi nevoie.
C.Belle Stars Derringer,1 Glont.
G.200 exp.

IV.Retete.
1.Whisky usor:1 Whisky(nu Whisky puternic,ci dela normalul),1 Pahar de apa;+5 aspect;3x;100 Bucatar.
2.Whisky puternic si cald:1 Whisky puternic,1 carbune,1 Lemn;100 Bucatar.
3.Apa de fier:1 Pahar de apa,1 Glont;+10 rezistenta;2x;100 Sarlatan.
4.Glont ascutit:1 Glont,1 Lama de otel;+25-40 daune;3x;250 Fierar.

Astai tot.Imi pare rau ca nam pus poze.N-am pus pentru ca nu stiu sa le pun in tot ce scriu.Puteam sa trimit linkulrile cu pozele.Dar cred ca nu leati fi deschis.Daca vreti imi spuneti si va trimit linkurile.
Sper sa va placa.:d.Am pus aceasta propunere pentru ca <3W.
Votati cu Pro sau Contra.
Pro:0
Contra:0


proo:P:P
.....
 

DeletedUser

Guest
L-ai facut foarte detaliat ... Pro <3W
Am facut o reteta cu "Glontul"
Necesar : Fierar 250
Nume reteta :"Glont de Aur"
Produse Necesare : Glont , Praf de Aur .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22931

Guest
Pro

Cam multe greseli de ortografie,punctele de munca sunt cam putine la bani si experienta aia doar 83??...in rest pro cu exceptia setului de barman,nici macar nu ai zis ce bonusuri da cu 2,3,4...7 itm :)
 

DeletedUser22931

Guest
Daca te uiti mai atent la mesajul meu si citesti tot afli
 

DeletedUser

Guest
si e buna ideea cu glont de aur,dar normal mai bine ii ziceai glont auriu
ForEverFort am editat din nou la fza ca nu vad daca ai scris pro sau contra
Si daca tot ai zis cu setul de barman

Barman

III.Setul de barman.
2 Oblicte:+20 comert
3 Obiecte:+25 comert
4 Obiecte:+25 comert;+10 conducere
5 Obiecte:+30 comert;+15 conducere
6 Obiecte:+30 comert;+15 conducere;+15 vigoare
7 Obiecte:+40 comert;+20 conducere;+20 vigoare

Uite ForEverFort si bonusurile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21007

Guest
pro dar palaria defetru neagra e de duelist la setul de misiuni jocul vietii
 

DeletedUser

Guest
Contra.
Munca e buna :D
Dar restul sunt varza.
Ce bonusuri da setul de barman?
Cu ce ajuta?
 

DeletedUser

Guest
CONTRA! Cam grea gramatica... si oricum , consider ca sunt suficiente munci si misiuni momentan , un set si o munca noua poate inventa oricine. Mai e si problema cu "Migrarea" si cu update-ul nou. Nu vad rostul unei munci , unui set de misiuni si a unui set nou
 

DeletedUser

Guest
CONTRA! Cam grea gramatica... si oricum , consider ca sunt suficiente munci si misiuni momentan , un set si o munca noua poate inventa oricine. Mai e si problema cu "Migrarea" si cu update-ul nou. Nu vad rostul unei munci , unui set de misiuni si a unui set nou
Cam multe greseli de ortografie,punctele de munca sunt cam putine la bani si experienta aia doar 83??...in rest pro cu exceptia setului de barman,nici macar nu ai zis ce bonusuri da cu 2,3,4...7 itm :)

Ce toti imi spuneti cu gramatica zicetimi si mie o greseala.Nu stiu daca cineva nu mia spus de asta.Mia spus si SERIOUS SAM,ForEverFort,StiamDeja si multi alti.Zicetimi si mie o greseala!
 

lord ion

West Marshal
Ce toti imi spuneti cu gramatica zicetimi si mie o greseala.Nu stiu daca cineva nu mia spus de asta.Mia spus si SERIOUS SAM,ForEverFort,StiamDeja si multi alti.Zicetimi si mie o greseala!

nu te agita prea tare, ca dupa aia chiar nu mai intelegem nimic...
mai exista cratime, semne de punctuatie, gen virgula, etc...
vezi ca este un topic cu si despre gramatica... este adevarat, ingropat cam demult, dar poate fi inviat... dar mai bine ia un manual... de gramatica...
 

DeletedUser

Guest
lord ion aici nu conteaza cum,ai vazut pe cineva pe mess sa foloseasca cratima?
 

DeletedUser22773

Guest
lord ion aici nu conteaza cum,ai vazut pe cineva pe mess sa foloseasca cratima?

Aici nu conteaza gramatica?
Aici nu conteaza cum scri?
Dar unde te crezi ma? Pe strada de vorbesti asa?
Si crede-ma ca eu vorbesc pe Y!M cu cratime si semne de punctuatie:mad:
 

lord ion

West Marshal
lord ion aici nu conteaza cum,ai vazut pe cineva pe mess sa foloseasca cratima?

nu ne intereseaza ce faci tu in particular!
aici exista reguli! care trebuiesc respectate!

Odata cu prima logare pe forum este obligatorie lectura regulamentului general de postare si a regulamentelor specifice fiecarei sectiuni in parte. Motivatii ulterioare, ca urmare a sanctiunilor ce decurg de aici, de genul "nu am stiut", "l-am citit, dar n-am inteles", etc. nu se vor accepta. Cunoasterea regulamentului inainte de a posta este obligatorie, nu facultativa, iar consecintele ce rezida din nerespectarea sa va apartin in totalitate."

Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu. Echipa de moderatori isi rezerva dreptul de a actiona in orice fel pentru buna functionare a acestui forum.

Limba folosita pe forum este romana:

La fel ca si in joc, pe acest forum este permisa doar folosirea limbii romane. Va rugam sa limitati folosirea altor limbi la citate sau fraze bine cunoscute (sau traduse) si doar cand acest lucru este in concordanta cu situatia respectiva.


si cind spunem limba romana, ne referim si la folosirea ei corecta!

si mai este o regula!

2.6.2 Este interzisa inlocuirea literei "c" cu litera "k" si alte asemena substituiri ce contravin corectitudinii limbii romane, tz, sh...etc. Dacă vreti să fiti sigur că ati fost inţeles, puteţi folosi diacritice, chiar dacă acest lucru nu este obligatoriu.

si am terminat aceasta discutie aici !
aveti ceva de spus, sint topicuri la "saloon" !
 

DeletedUser

Guest
Haideti ca sa nu ne abatem de la subiect. Revin eu daca-mi permiteti "sarut manutza" cu "scorul" topicului:
4-Pro
2-Contra
 

DeletedUser22772

Guest
mai scade din exp sau din banii primiti la 5 min...k asa primesti la "Pe scena cu Bufallo Bill"...si ce iti trebe numa 5 pcte de indemanare?baga si tu 50 vigoare,30 conducere si 40 comert sau cv de genul...

deci Prontra
 
Sus