Script Google Chrome

  • Autor subiect DeletedUser17549
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser17549

Guest
Cei de la Google Chrome si`au imbunatatit securitate si nu prea ne ma lasa sa bagam scriptul dp Tw-Db....Ce ar trebui sa facem ?


Adăugarea extensiilor de pe alte site-uri web
Căutăm în permanenţă modalităţi pentru a creşte siguranţa navigării. În acest sens, am modificat recent modul în care adăugaţi în browser extensiile neincluse în Magazinul web Chrome. În trecut, orice site web vă putea solicita să adăugaţi o extensie în browser. În cea mai recentă versiune Google Chrome, indicaţi în mod explicit browserului Chrome că doriţi să instalaţi aceste extensii, adăugându-le pe pagina Extensii.

De ce această schimbare?

Pentru ca dvs. să fiţi în siguranţă pe web, toate extensiile din magazin sunt verificate de echipa noastră de analişti şi ingineri, cărora le revine misiunea de a identifica şi de a nu permite aplicaţiilor şi extensiilor rău intenţionate să ajungă în magazin. Din păcate, nu putem garanta securitatea extensiilor promovate de alte site-uri web. De exemplu, hackerii online ar putea crea site-uri web care declanşează automat instalarea extensiilor rău intenţionate. Extensiile acestora sunt proiectate adesea pentru a urmări pe ascuns informaţiile pe care le introduceţi pe web, pe care hackerii pot apoi să le reutilizeze în scopuri rău intenţionate.

Procesul de instalare actualizat nu permite site-urilor web să declanşeze automat instalarea extensiilor şi vă oferă un control suplimentar asupra extensiilor pe care le adăugaţi în Chrome.
 

DeletedUser14746

Guest
e simplu!
Descarci scriptul!
Intri la google chrome la extensii!
Prinzi scriptul cu mouse-ul din folderul unde l-ai descarcat si-l muti in fereastra cu extensiile din google chrome!
Astfel,scriptul se instaleaza!


Succes!
 

kalle31

Greenhorn
La mine nu merge....de fapt a mers prima data si apoi nu a mai mers.
Dupa ce trag scriptul in extensii, imi afiseaza o pagina de text, cu scriptul, dar nu se instaleaza.
Ce as putea sa mai fac ?
 

DeletedUser20606

Guest
La mine nu merge....de fapt a mers prima data si apoi nu a mai mers.
Dupa ce trag scriptul in extensii, imi afiseaza o pagina de text, cu scriptul, dar nu se instaleaza.
Ce as putea sa mai fac ?

Da un refresh.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus