misiuni

DeletedUser

Guest
am ajuns la misiunea aceea in care trebuie sa faci comert cu indienii timp de 9 ore am acceptat misiunea,am facut comert timp de 9 ore si acum imi spune ca nu indeplinesc conditiile misiunii,ati mai imtilnit ceva de genul asta?
 

DeletedUser

Guest
poate ai dat inainte intrerupe misiune din greseala<3W<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
trebuie sa faci comert CU INDIENII, nu comert simplu, comert cu indienii e o munca diferita de comert, functia cauta te-ar fi ajutat mai mult
 

DeletedUser

Guest
comert cu indieni (explicatii - doar cine stie)

cum se poate asa ceva, am citit pe acest forum, ca daca ajung cu indemanarile mele la cel putin 122 imi pare ca si munca chiar daca nu pot sa o fac, eu am deja 128 si totusi nu-mi apare, ca demosntratie voi pune o captura care sa arate clar ce vreau sa spun

comertcuindienii.jpg


ma poate lamaurii cineva? va rog frumos. Am primit misiunea de la impartitorul de misiuni, am gasit cel mai nordic punct, dar totusi nu-mi apare nici macar ca misiune, nu conteaza ca nu pot sa o fac (adica nu am cele 244 de pct necesare) dar de ce nu imi apare ca si misiune, pe care o voi putea face intr-un viitor apropiat / indepartat?

sa vad, pe cei "care stiu totul" si care pana acum au sarit cu mesaje de genul CAUTA, bla bla, ei bine am cautat, si nu am gasit nimic! deci astept mesaje sau indrumari!
 

DeletedUser

Guest
poi nu trebuie sa faci comert :))))))))))) trebuie sa faci comert cu indieni este cu totul alta munca ...te iertam se vede ca esti nou :))
 

DeletedUser

Guest
poi nu trebuie sa faci comert :))))))))))) trebuie sa faci comert cu indieni este cu totul alta munca ...te iertam se vede ca esti nou :))

:))))))))))))))))))))))))))) ba desteptule....ca restul care se dau mari si rotunzi, citeste tu mai bine....ce am spus eu, si apoi posteaza un mesaj, dar na...pe acest forum 90 % din jucatori si toti profesionisti, unul mai profesionist ca altul, credca si acest paulinho09 se crede mai destept decat cei care au creat jocul!

dude ti se pare ti ca am facut vreo referire la jobul COMERT? ce ai vazut in imaginea pe care am atasat-o in postul de mai sus, era ca sa demonstrez ca, cu toate ca indeplinesc cerintele (despre care am citit pe forum ca trebuie indeplinte pentru ca acel job sa-ti apara pe harta deci implicit in acea lista) acel job si anume COMERT CU INDIENTI nu=mi apare!!! ti se pare tie ca nu am fost clar in ceea ce am spus / aratat? sau nu stii sa citesti si sa faci un simplu calcul matematic?

data viitoare citeste de 2 ori pana sa scoti ceva pe gura....ca nu pe mine ma faci de ras, ci pe tine....:)))))))))))))))))))))))))))))))))) desteptu' satului!
 

DeletedUser

Guest
nu este obligatoriu ca o munca sa iti apara cand ai jumatate din suma punctelor de indemanare necesare,unele munci pot aparea si cand iti mai trebuie 99 de puncte altele cand iti mai trebuie 50,mie unu mi-a aparut munca cand mai aveam nevoie de 60 de puncte...NU exista nici o regula cum ca ar trebui sa iti apara o munca daca ai jumatate din suma indemanarilor

P.S eu sunt unul din "cei care stiu totul si care pana acum au sarit cu mesaje de genul CAUTA";) si daca chiar cautai ai fi observat ca am mai explicat acest lucru intr-un topic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
vibeke,

Nu e adevarata afirmatia cum ca munca "comert cu indieni" (... si nu am scapat de cacofonie) apare atunci cand mai ai nevoie de 122 puncte de munca.
Lucrul sta cam in felul urmator: muncile apar unui jucator pe harta progresiv, in functie de indemanarile sale, iar cu cat ai nivelul mai mare cu atat vezi munci cu dificultate mai mare pe harta mai repede.

Ca sa intelegi mai bine, iti dau un exemplu: Luam o munca X.
Un jucator de nivelul 30, vede munca X atunci cand mai are nevoie de 100 puncte de munca.
Un jucator de nivelul 50, vede aceeasi munca X atunci cand mai are nevoie de 150 puncte de munca.

Valorile sunt luate aleator si exemplul l-am dat doar ca sa intelegi la ce ma refer.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu este obligatoriu ca o munca sa iti apara cand ai jumatate din suma punctelor de indemanare necesare,unele munci pot aparea si cand iti mai trebuie 99 de puncte altele cand iti mai trebuie 50,mie unu mi-a aparut munca cand mai aveam nevoie de 60 de puncte...NU exista nici o regula cum ca ar trebui sa iti apara o munca daca ai jumatate din suma indemanarilor

P.S eu sunt unul din "cei care stiu totul si care pana acum au sarit cu mesaje de genul CAUTA";) si daca chiar cautai ai fi observat ca am mai explicat acest lucru intr-un topic

ms frumos de lamurire, si crede-ma de o sapt tot caut, si tocmai de asta am intrebat pentru ca am gasit de mai multe ori aceasta explicatie ca trebuie jumate sau mai mult...si era doar o intrebare multumesc oricum pentru timpul acordat pentru a-mi lamuri problema bafta!
 

DeletedUser

Guest
vibeke,

Nu e adevarata afirmatia cum ca munca "comert cu indieni" (... si nu am scapat de cacofonie) apare atunci cand mai ai nevoie de 122 puncte de munca.
Lucrul sta cam in felul urmator: muncile apar unui jucator pe harta progresiv, in functie de indemanarile sale, iar cu cat ai nivelul mai mare cu atat vezi munci cu dificultate mai mare pe harta mai repede.

Ca sa intelegi mai bine, iti dau un exemplu: Luam o munca X.
Un jucator de nivelul 30, vede munca X atunci cand mai are nevoie de 100 puncte de munca.
Un jucator de nivelul 50, vede munca X atunci cand mai are nevoie de 150 puncte de munca.

Valorile sunt luate aleator si exemplul l-am dat doar ca sa intelegi la ce ma refer.

ok multumesc frumos acum imi este foarte clar! multumesc !
 

DeletedUser2097

Guest
pwg are dreptate
de ex. la un job nu am nici un pct,si mi-a aparut munca respectiva ;).sunt mai multi factori care influenteaza acest lucru

edit:nu am observat ca este si pagina 2 :eek:
 

DeletedUser

Guest
pwg are dreptate
de ex. la un job nu am nici un pct,si mi-a aparut munca respectiva ;).sunt mai multi factori care influenteaza acest lucru

edit:nu am observat ca este si pagina 2 :eek:

pai tocmai de accea am intrebat, pentru ca aceasta explicatie cum ca un job X iti apare pe harta si implicit in lista de joburi atunci cand suma indemanarilor tale pentru jobul X este cel putin jumatate din totalul indemanarilor necesare pentru a putea munci la jobul X, si credeam ca nu am inteles eu bine, de aceea am si facut captura, pentru ca cineva cu experienta sa-mi confirme sau infirme daca am inteles bine!
 

DeletedUser

Guest
mama ma si enerveaza cam la toate topicurile scrie ceva despre misiunea asta frate e enervant:mad:
 

DeletedUser2854

Guest
Pai te enerveaza ca tot ce cuprinde misiunea pe clasa de caracter de la nivel 10 e cea mai buna pentru aventurieri.Orice ai face aventurierii au cele mai tari misiuni.
 
Sus