Nu mai pot redistribui punctele de la reparare, saman sau inot

  • Autor subiect DeletedUser3746
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3746

Guest
La un moment dat nu mai pot redistribui punctele de la reparare, inot sau construire, sa le pun acolo unde am nevoie. Stie cineva de ce? Hai sa zic ca la inot mai am f. putine puncte si nu mi se mai permite sa mai iau de acolo, insa la reparare unde am peste 30p.(fara bonus), nu e normal sa nu mi se permita sa iau puncte de acolo.
Acum marea intrebare e DE CE nu se mai poate? :confused:Ca tot ziceati voi ca la un moent dat cand ai destui bani iti poti redistribui punctele sa te schimbi de la aventurier la duelist etc. Ori ca sa pun la aspect si la impuscare trebuie sa iau de undeva, nu?
 

DeletedUser

Guest
Nu poti avea mai putine puncte de indemanare decat atribute intr-un anume skill. Daca ai 30 dexteritate, nu ai cum sa ai mai putin de 30 de puncte pe impuscare, pune capcane, reparare, etc
 

DeletedUser

Guest
Nu poti avea mai putine puncte de indemanare decat atribute intr-un anume skill. Daca ai 30 dexteritate, nu ai cum sa ai mai putin de 30 de puncte pe impuscare, pune capcane, reparare, etc

..a zis reparare, nu dexteritate.

probabil, ai misiuni in desfasurare... am incercat si eu odata si n-am reusit nici dupa ce am intrerupt misiunea...
app.. cand nu poti transforma puncte, apare acolo, la saman, un mesaj..ROSU.. dar nu sta decat o secunda asa ca nu prea apuci sa-l citesti. nu se poate face ceva cu asta?....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Si repararea din ce grupa face parte ? Nu din dexteritate ? Daca are 30 de atribute pe dexteritate, evident nu va putea sa aiba mai putin de 30 puncte pe reparare.
 

DeletedUser

Guest
Si repararea din ce grupa face parte ? Nu din dexteritate ? Daca are 30 de atribute pe dexteritate, evident nu va putea sa aiba mai putin de 30 puncte pe reparare.

omu nu a zis ca are 30 dexteritate....iar ca sa aiba 30p pe reparare, nu trebuie musai sa aiba 30 dex ...evident?
 

DeletedUser6410

Guest
..a zis reparare, nu dexteritate.

probabil, ai misiuni in desfasurare... am incercat si eu odata si n-am reusit nici dupa ce am intrerupt misiunea...

da el a zis bine daca tu ai 30 dexteritate ai automat si 30 reparare pe care nu ai cum sa le scoti deoarece aceste puncte ti se datoreaza dexteritatii
 

DeletedUser

Guest
:confused: Ma intreb daca tu procesezi ce am scris, sau doar postezi ca sa te afli in treaba ? Am dat un exemplu generic. Asta ar putea fi motivul pentru care nu poate sa scoata puncte de indemanare dintr-un anumit skill. Pentru ca e posibil sa nu mai aiba puncte de indemanare acolo, ci toate punctele de indemanare sa provina din atribute. Greu rau cu limba romana.
 

DeletedUser

Guest
usurel, nu te ataca...nu am nimic cu tine, eu incercam doar sa raspund punctual..nu generic. si ducus nu a zis ca are 30 pe dexteritate... deci, probabil, a bagat mai mult pe reparare, pentrru ca i-a trebuit odata... de ce nu il intrebi pe el, daca vrei sa-l ajuti. eu cred ca alta e cauza problemei....

@patrat ...caz ipotetic: poti avea 20 dexteritate cu 30 pe reparare..de exemplu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3746

Guest
Nu poti avea mai putine puncte de indemanare decat atribute intr-un anume skill. Daca ai 30 dexteritate, nu ai cum sa ai mai putin de 30 de puncte pe impuscare, pune capcane, reparare, etc
Pai atunci mi se pare aiurea, fiindca daca e asa, inseamna ca la un moment dat ajungi intr-o fundatura, nemaiputand sa-ti repartizezi punctele doar acolo unde vrei pentru o anumita misiune.
Deci cand mi se da un punct de atribut, acest punct mareste automat toate cele 5 indemanari corespunzatoare cu cate 1p. fiecare. Iar eu daca ulterior vreau sa redistribui 1-2-3 sau 5 puncte din acele puncte, de ce sa nu o pot face? E un nonsens! Eu care de ex. nu am nevoie de puncte de construire, sa nu pot lua tocmai din acelea sa redistribui acolo unde am nevoie?
Poate nu ma intereseaza sa forez petrol, ci doar vanatoare de ursi sau negocieri de pace. Pai de unde sa redistribui atunci daca din alea de care nu am nevoie nu ma lasa?
 

DeletedUser

Guest
Punctele de indemanare le poti repartiza unde vrei, insa cele care vin din atribute nu ai cum sa le redistribui in alta parte (ex. 1 atribut pus pe dexteritate inseamna automat 1 tintire, 1 impuscare, 1 pune capcane, 1 motrica, 1 reparare) Nu le poti redistribui in alta parte, ci trebuie sa schimbi atributul pe putere, carisma sau mobilitate
 

DeletedUser

Guest
Pai atunci mi se pare aiurea, fiindca daca e asa, inseamna ca la un moment dat ajungi intr-o fundatura, nemaiputand sa-ti repartizezi punctele doar acolo unde vrei pentru o anumita misiune.
Deci cand mi se da un punct de atribut, acest punct mareste automat toate cele 5 indemanari corespunzatoare cu cate 1p. fiecare. Iar eu daca ulterior vreau sa redistribui 1-2-3 sau 5 puncte din acele puncte, de ce sa nu o pot face? E un nonsens! Eu care de ex. nu am nevoie de puncte de construire, sa nu pot lua tocmai din acelea sa redistribui acolo unde am nevoie?
Poate nu ma intereseaza sa forez petrol, ci doar vanatoare de ursi sau negocieri de pace. Pai de unde sa redistribui atunci daca din alea de care nu am nevoie nu ma lasa?

cum ai ajuns la level 70 ? :confused:

in fine, cum spunea sp1tfire, daca ai 30 de atribute pe dexteritate si 30 reparare, nu iti poti scoate din reparare pentru ca nu ai nici un punct de indemanare investit acolo, poti scoate insa atibutele de pe dexteritate.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus