Propuneri Wiki The West

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început

DeletedUser12000

Guest
Scopul acestei teme este de a încerca pe cât posibil evitarea spamului pe această secţiune dacă vor fi propuneri în legătură cu The West Wiki.
În această temă puteţi propune ceva pentru Wiki sau discuta propunerile altor membrii.

Vă rog să nu postaţi posturi scurte 'pro.....' sau 'contra.....' ci argumentaţi-vă răspunsul.

Pentru întrebări/discuţii generale despre Wiki, vă rog postaţi în tema aceasta .
 

DeletedUser3941

Guest
As propune marirea limitei in MB pentru imaginile care urmeaza sa fie uploadate. Nu de alta, dar as dori sa pun harta lumii si aceasta restrictie de 2 mb nu imi permite. O limita in jur de 6 mb ar fi perfecta.
 

DeletedUser9380

Guest
As propune marirea limitei in MB pentru imaginile care urmeaza sa fie uploadate. Nu de alta, dar as dori sa pun harta lumii si aceasta restrictie de 2 mb nu imi permite. O limita in jur de 6 mb ar fi perfecta.

Nu ne-ar dezavantaja deloc, ba chiar ne-ar avantaja, deoarece unele poze interesante nu au doar 2 MB, ci mult mai mult.Nu cred că ar deranja pe nimeni dacă acea limită ar creşte.
Eu sunt PRO.
 

DeletedUser

Guest
Eliminarea si scurtarea unor informatii de pe prima pagina plus adaugarea catorva imagini pt. un aspect mult mai frumos.
 

DeletedUser3941

Guest
Eliminarea si scurtarea unor informatii de pe prima pagina plus adaugarea catorva imagini pt. un aspect mult mai frumos.

Mie nu mi se pare nimic a fi in plus... Totul este asa cum trebuie pentru layout-ul unui wiki. Adaugarea imaginilor va fi compensata prin incarcarea mai lenta a paginii... si asta defavorizeaza userii cu PC slab.
 

DeletedUser12000

Guest
@levi, încerc, dar asta din câte ştiu se poate modifica doar din codul sursă.
@houstain, doar adminii de pe wiki sunt în măsură să accepte sau să refuze propunerile.
@ PWG, detaliază te rog ce fel de scurtături, unde să fie amplasate etc.

Cât despre eliminarea unor informaţii de pe prima pagină, la ce, mai exact, te referi?
 

DeletedUser

Guest
@levi, încerc, dar asta din câte ştiu se poate modifica doar din codul sursă.
@houstain, doar adminii de pe wiki sunt în măsură să accepte sau să refuze propunerile.
@ PWG, detaliază te rog ce fel de scurtături, unde să fie amplasate etc.

Cât despre eliminarea unor informaţii de pe prima pagină, la ce, mai exact, te referi?

Ma refer la aspectul primei pagine, nu trebuie sa fie incarcata cu informatii ci trebuie ceva scurt, concis si la obiect. Pot sa zic, ca ar fi frumos daca am face prima pagina ceva in genul celorlalte wiki-uri the-west.
 

DeletedUser12000

Guest
Ma refer la aspectul primei pagine, nu trebuie sa fie incarcata cu informatii ci trebuie ceva scurt, concis si la obiect. Pot sa zic, ca ar fi frumos daca am face prima pagina ceva in genul celorlalte wiki-uri the-west.

Dar este încărcată pagina principală? Conţine câteva informaţii utile despre wiki, iar în dreapta sunt câteva căsuţe cu 'scurtături' .
Dacă am pune o imagine deasupra paginilor, ar arăta mai bine,nu?
În fine, dacă ai un 'model' pentru pagina principala, te rog să îl postezi :)
 

DeletedUser

Guest
Dar este încărcată pagina principală? Conţine câteva informaţii utile despre wiki, iar în dreapta sunt câteva căsuţe cu 'scurtături' .
Dacă am pune o imagine deasupra paginilor, ar arăta mai bine,nu?
În fine, dacă ai un 'model' pentru pagina principala, te rog să îl postezi :)

Mie unu asa mi se pare, mie unu imi place cum este la cei din afara. Poti sa te uiti pe aici si sa iei exemplu daca doresti:

http://wiki.the-west.de/wiki/Hauptseite
 

DeletedUser

Guest
As propune marirea limitei in MB pentru imaginile care urmeaza sa fie uploadate. Nu de alta, dar as dori sa pun harta lumii si aceasta restrictie de 2 mb nu imi permite. O limita in jur de 6 mb ar fi perfecta.

Modificarea nu este posibila, deoarece limita de 2 MB e in general o limita de siguranta impusa de PHP.

Modificarea configuratiilor serverului nu cred ca intra in discutie decat in cazuri cu adevarat speciale...
 

DeletedUser2948

Guest
As propune marirea limitei in MB pentru imaginile care urmeaza sa fie uploadate. Nu de alta, dar as dori sa pun harta lumii si aceasta restrictie de 2 mb nu imi permite. O limita in jur de 6 mb ar fi perfecta.

Pune imaginea in baza 64 si nu mai iti trebuie nicio limita.;)
 

DeletedUser3941

Guest
As avea o propunere minora de tot...

Sa adaugati un mic icon in fata adresei wiki-ului.

Go5nu.png


Am facut si eu un icon mic, daca se poate pune, aici il aveti:

DiWLb.png


In final ar arata cam asa:

EbbFy.png


Adauga putin stil site-ului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare... Nu se mai recruteaza membri in stafful Wiki? Moderatori... sau mai stiu eu ce ranguri?


Astept raspuns:)Deoarece as vrea sa dau un test pentru o functie ca aceasta:)



Si...

PS. leviathan8 ce ai facut tu acolo se cheama un Favicon nu prea ajuta la nimic la imbunatatirea site-ului poate doar o chestie de design nimic mai mult
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
As avea o propunere minora de tot...

Sa adaugati un mic icon in fata adresei wiki-ului.

Go5nu.png


Am facut si eu un icon mic, daca se poate pune, aici il aveti:

DiWLb.png


In final ar arata cam asa:

EbbFy.png


Adauga putin stil site-ului.

Pentru asta cred ca trebuie acces la host-ul wiki-ului. Nu cred ca au asemenea acces. :)
 

DeletedUser4649

Guest
Pentru asta cred ca trebuie acces la host-ul wiki-ului. Nu cred ca au asemenea acces. :)

Cod:
<link rel="shortcut icon" href="adresa/catre/icoana/care/trebuie/sa/fie/de/16x16/pixeli" / >

in tag-ul <head> al paginii
 

DeletedUser9380

Guest
@levi, încerc, dar asta din câte ştiu se poate modifica doar din codul sursă.
@houstain, doar adminii de pe wiki sunt în măsură să accepte sau să refuze propunerile.
@ PWG, detaliază te rog ce fel de scurtături, unde să fie amplasate etc.

Cât despre eliminarea unor informaţii de pe prima pagină, la ce, mai exact, te referi?

Scuze, am crezut că putem să zicem dacă suntem de acord sau nu.
 

DeletedUser

Guest
As avea o propunere minora de tot...

Sa adaugati un mic icon in fata adresei wiki-ului.

Go5nu.png


Am facut si eu un icon mic, daca se poate pune, aici il aveti:

DiWLb.png


In final ar arata cam asa:

EbbFy.png


Adauga putin stil site-ului.

Chiarc a da putin stil... l-ai facut sau l-ai luat?:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Ar trebui sa se puna haine,coliere,palarii,pantaloni si curele cand se vor face updatarile,arme mai bune cu atac mai mare si ca sa o poti folosi doar daca ai nivelul respectiv.
De exemplu:
dac ai nivel 105 sa fie si arma de nivel 105 mai mica sau mai mare si hainele la fel.
 
Sus