Lamuriri cu privire la modificarea regulamentului

DeletedUser5629

Guest
Asta inseamna :
cheia 3 -> 30.000$
30.000$ -> ii fac imediat
ii fac imediat -> pusca de aur
yuhuu :D

Daca era asa muream de ras.
Pe lumea 1 am vandut cheia cu 450.000$ si multi au sarit in cautarea cheii pentru a o vinde sau a lua pusca.
Daca o vindeau nu scoteau mai mult de 30k, avantaj: ShtefyX :))
Dar n-a fost sa fie...

pretul maxim acceptat este pretul pe care un jucator oarecare il poate primi in orice magazin, fara a fi membru in acel oras (pretul fara discount).

exemplu:
palton maro
Pret de Cumparare
$3140
Pret de Vanzare
$6280
Cumpara cu(Extern)
$25120

pretul maxim acceptat in acest caz va fi 25120$
Eu am inteles prima data pretul de vanzare normal, nu cel extern
Cel extern parca suna mai bine :)
 

DeletedUser2948

Guest
Item "cazut la noroc" inseamna cel care l-am primit intr-un raport al unei munci efectuate complet, sau un item ce nu poate fi procurat de nicaieri? (Misiune, Fort, etc.)

Item "cazut la noroc" este ceva ce nu poti cumpara din magazin/armurier/croitor.:)
 

DeletedUser15089

Guest
Deci daca vand huckleberry cu 50k nu se ia in considerare ca am dat bani la cineva?
 

lord ion

West Marshal
Deci daca vand huckleberry cu 50k nu se ia in considerare ca am dat bani la cineva?

poti sa spui ca ai luat bani de la cineva, pentru ca vinzi
voi ne credeti asa naivi?
bineinteles ca veti fi avertizati din moment ce o prastie cu aura se vinde cu 1500...
ala a ales sa cumpere cu 50000 de la tine, ca are el multi bani si a vrut sa faca un bine unui sarac...
fii sigur ca se va tine o evidenta a cumpararilor/vinzarilor, prturilor practicate, etc...
 

DeletedUser17201

Guest
se tine cont si la ouale de paste sau la obictele din calendaru luteran ?
 

DeletedUser5629

Guest
voi ne credeti asa naivi?
E o intrebare capcana? //Glumesc, usor cu avertizarile.
Bine inteles ca nu sunteti asa "dobitoci" incat sa nu stiti preturile care circula pe piata. Doar nu vinzi o prastie a lu' unu Huck-capsuna cu 50k si vinzi Wyatt cu 20k.
Mai repede vinzi Prastia cu 2k si Wyatt Earp's cu 200k sau preturi mai mari.
 

DeletedUser

Guest
In aceasta discutie puteti cere lamuriri suplimentare pe marginea articolelor incluse sau modificate in noul regulament al forumului.
Conditia stricta pentru purtarea acestei discutii, este incadrarea stricta in intrebari cu privire la respectivele articole, fara a derapa in consideratii privind modul lor de elaborare, motive sau orice alte comentarii in afara acestui cadru.

Orice derapaj va fi sanctionat!

Si , Dave , care mai e viata ta ?
 

DeletedUser10567

Guest
Deci daca vand huckleberry cu 50k nu se ia in considerare ca am dat bani la cineva?

O vanzare de tipul asta nu o vede nimeni. Nu sta nimeni sa caute atent toate ofertele care s-au facut. Totusi, daca exista un sistem foarte bun, se poate. :)
 

DeletedUser

Guest
O vanzare de tipul asta nu o vede nimeni. Nu sta nimeni sa caute atent toate ofertele care s-au facut. Totusi, daca exista un sistem foarte bun, se poate. :)

Am luat Huckleberry cu 2k pe lumea 1. 50k e cam exagerat.
 

DeletedUser10567

Guest
La cate oferte pe piata sunt de tipul asta, e aproape imposibil sa o gaseasca fix pe a lui.
 

DeletedUser

Guest
Asta se aplica doar itemelor de magazin.

Cu 2k de la piata prastia.




O prăjitură de ciocolata, cu valoarea de cumparare imediata de50k pe lumea 1:
frluw.png
 

DeletedUser6410

Guest
O data cu ce se va implementa update 1.31 am observat ca toata produsele sunt licitabile :)
Deci ele pot fi vandute la orice pret ? sau si lor se aplica regula cu Sanctiuni pentru exploatarea pietei
 

DeletedUser6410

Guest
O data cu ce se va implementa update 1.31 am observat ca toata produsele sunt licitabile :)
Deci ele pot fi vandute la orice pret ? sau si lor se aplica regula cu Sanctiuni pentru exploatarea pietei

Deci aceasta regula se aplica sau nu pentru produse ?
 

lord ion

West Marshal
nu se aplica inca produselor...
dar preturile cu timpul vor avea o decendenta acuta, din cauza cererii si ofertei...
ce ti-e si cu capitalismul asta...
bineinteles ca produsele cara au 1% sansa de drop, vor avea un pret, si alea cu 80%, altul...
vom vedea...
 

DeletedUser

Guest
nu se aplica inca produselor...
dar preturile cu timpul vor avea o decendenta acuta, din cauza cererii si ofertei...
ce ti-e si cu capitalismul asta...
bineinteles ca produsele cara au 1% sansa de drop, vor avea un pret, si alea cu 80%, altul...
vom vedea...

produse cu sansa 1% gen diamant/rubin/smarald neslefuit?
 
Sus