Probleme de functionare Lumea 5

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
502 Bad Gateway

nginx/0.6.32
Nu se conecteaza pe the-west.ro, in schimb imi da eroarea de mai sus​
 

DeletedUser13300

Guest
am si eu o mica problema... am lvl 67 si nu imi apare la serif misiunea "Raidul" ... stie cineva dc ?
 

DeletedUser

Guest
Unde trebe sa apara misiunile din bara de jos apare .......apare acea de tintire la jucator.............iar cel cu medalii/statistici.........apare tintire oras<3W:(
 

DeletedUser18711

Guest
Jocul e blocat!!!!!!!!!!!

Imi apare fereastra jocului cu harta mare de culoare neagra cu toate comenzile blocate. Situatia dureaza de ore.
 

DeletedUser

Guest
..

euconu asa mia aparut si mie dar da restart la pc si merge eu asa am facut sau iesi de pe tw si intra iar incearca sa vezi daca merge asa
 

DeletedUser18711

Guest
Jocul e blocat in continuare si numai pe lumea 5!!!!!!!!!!!

Am tot restartat si ieri si azi, degeaba. Eu mai joc si pe alte lumi care functioneaza normal. Oare nu se sesizeaza nici un moderator al lumii 5 sa rezolve problema asta foarte grava?!
 

DeletedUser

Guest
Am tot restartat si ieri si azi, degeaba. Eu mai joc si pe alte lumi care functioneaza normal. Oare nu se sesizeaza nici un moderator al lumii 5 sa rezolve problema asta foarte grava?!

Lumea functioneaza la standarde normale:). Problema este de la tine:).
 

DeletedUser12000

Guest
Imi apare fereastra jocului cu harta mare de culoare neagra cu toate comenzile blocate. Situatia dureaza de ore.

Urmeaza cativa pasi pentru a corecta eroarea:

1. Incercati un refresh al paginii respective (de obicei F5)
2. Delogati-va si relogati-va in joc.
3. Inchideti toate ferestrele de browser si redeschideti-le.
4. Incercati alt browser (IE, Mozilla, Opera, Chrome, Safari)
5. Verificati sa aveti plug-inurile Flash, Java corect instalate si activate. Testati daca functioneaza pe alte site-uri.
6. Incercati sa dezactivati bare, add-onuri, scripturi sau orice altceva incarcat in plus in browser.
7. Incercati sa dezactivati firewallul, daca aveti vreunul instalat.
8. Incercati o scanare rapida antispyware si un test de viteza a conexiunii.
- http://www.safer-networking.org/en/download/"]Spybot SD - Antispyware
- http://www.download.com/Ad-Aware-20...=top5&cdlPid=10844457"]AD-Aware - Antispyware
- http://www.speedtest.net/"]Test de viteza conexiune
9. Incercati o restartare a calculatorului.
 

DeletedUser18711

Guest
Eu joc pe toate cele 12 lumi the West. Situatia pe lumea 5 a ramas exact asa cum am descris-o anterior, unde am incercat tot ce mi-ati propus dar degeaba. Am Mozilla cu 12 fereste deschise, fiecare reprezentand o lume West, de la nr.1 la Delaware. Daca nu se rezolva problema pe lumea 5 , cu regret voi fi nevoit sa joc numai pe celelalte 11 lumi functionale. Nu cred ca problema e la mine , caci altfel ar fi aparut necazuri si pe celelalte 11 lumi, ca n-o fi doar lumea 5 singura mai cu mot - nu, ea este singura cu problema de blocaj total care din pacate nu se rezolva.
 

DeletedUser18711

Guest
Problema s-a rezolvat de la sine.

Pentru Nahara: multumesc foarte mult pentru recomandari, le-am pus in practica dar fara efect. Totusi ai avut amabilitatea sa-mi oferi solutii concrete, viabile si in covarsitoarea majoritate a cazurilor si eficiente. In schimb problema de blocaj s-a rezolvat de la sine , astfel pot sa joc normal ca pe celelalte 11 lumi The west. Imi parea rau sa nu pot juca si pe nr.5, ar fi fost ceva incomplet.
 

DeletedUser

Guest
Un pic de ajutor

Sper ca nu am facut o gafa,DAR nu ma mai pot conecta pe Lume 5.Am avut inca un cont pe Lume 8 cu acelasi nume si l-am dat unui alt jucator fiindca eu nu fac fata .Din acel moment nu mai pot intra pe Lume 5......jucator Eux.Daca intr-un fel sau altul am gresit...asta e ...suport consecintele ! Daca exista vreo posibilitate de a fi ajutat,va rog......
 

DeletedUser

Guest
Un pic de ajutor

Sper ca nu am facut o gafa,DAR nu ma mai pot conecta pe Lume 5.Am avut inca un cont pe Lume 8 cu acelasi nume si l-am dat unui alt jucator fiindca eu nu fac fata .Din acel moment nu mai pot intra pe Lume 5......jucator Eux.Daca intr-un fel sau altul am gresit...asta e ...suport consecintele ! Daca exista vreo posibilitate de a fi ajutat,va rog......
Cred ca voi rezolva partial...cel caruia i-am donat contul si-a dat seama ca raman pe dinafara si mi-a permis sa revin.
O sa raman cu ambele conturi,dar as dori sa-mi spuna cineva daca se pot desparti cele 2 Lumi sau daca pot pune in stergere una din lumi fara sa le pierd pe amandoua...........mersi
 

DeletedUser

Guest
PRoblema

Am terminat in ordine toate questurile misiunii de halloween dar dupa ce am invins geamanul malefic nu mi-a aparut la barman misiunea cu invinge moartea.
Ce pot sa fac ?
Pe lumea 3 nu mi s-a intamplat treaba asta .
repet am toate cerintele pur si simplu nu apare ultima misiune, asta fiind de ieri de la 10-11
Multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Aceeasi problema o am si eu pe lumea 5
Ma logez si imi apare ecranul negru
Caracterului nu i se vede HP/Energia/Xp
Am Pus si o poza ca sa vedeti erorile :)


 

DeletedUser2041

Guest
Aceeasi problema o am si eu pe lumea 5
Ma logez si imi apare ecranul negru
Caracterului nu i se vede HP/Energia/Xp
Am Pus si o poza ca sa vedeti erorile :)

Problema este 100% de la tine.

Verifica browserul, sterge cookies, actualizeaza flash si java script. Dezactiveaza scripturile ajutatoare.
 

DeletedUser13731

Guest
Vin si eu cu o problema. Chiar daca am toate cerintele realizarii Colierul Colectionarului , acesta nu imi apare in inventar si nici nu imi da ca as fi terminat cerintele. Jacheta am primit-o cu intarziere de o zi, dar colierul nu vrea sa vina.
Este o problema sau trebuie sa asteptam n zile sa primim echipamentul?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus