Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser17193

Guest
Din cate stiu nu doar Aspectul ci si Tintirea are rol in nimerirea adversarului, daca te-ai axat doar pe Tintire, iar pe Aspect ai lasat 0, cresc sansele de palire a adversarului?
 

DeletedUser20606

Guest
Din cate stiu nu doar Aspectul ci si Tintirea are rol in nimerirea adversarului, daca te-ai axat doar pe Tintire, iar pe Aspect ai lasat 0, cresc sansele de palire a adversarului?

Aspectul nu ajuta la tintire. Aspectul ajuta sa feresti pe atac. E recomandat sa folosesti aspect(eu il folosesc doar pe cel din haine) impotriva celor care au tactica.

sal all
eu spun parerea mea despre duelist fie arma alba , fie arma foc
tintire si ferire e baza , am jucat si pe alba si pe foc merge q tintire si ferire ..faci treaba
si totul depinde cum pune adversarul tinta la tactica lui de duel poate avea lvl 70 si haine
nu conteaza daca el a pus umerii si tu l-ai ghicit sa ars :D , si tot asa chiar joc pe florida si merge destul de bine aceasta tactica ...


In mare parte ai dreptate. Ferirea si tintirea sunt baza. Insa asta nu inseamna ca trebuiesc neglijate celelalte indemanari. Daca intalnesti pe unul cu build defensiv, cu ferire si tactica, te asigur ca nu-l faci doar cu tintire, ai nevoie si de aspect.

Faza cu tintele e adevarata. In 70% din dueluri trebuie sa ai noroc.
 

DeletedUser

Guest
@xyzp din cate vezi si drakath spune ca aspectul te ajuta sa feresti :) nu stiu cum poti sa spui ca nu-i asa .
 

DeletedUser16170

Guest
Sunt Soldat lvl 92 si vreu sa-mi spuneti ce sa schimb ca sa dau mai multe daune pe atac...:shoot:

Am full Dex:shoot:
150-tintire
160-ferire
130-impuscare
170-aspect
40-tactica
20-reflex
20-rezistenta
:tumble::tumble:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17193

Guest
Sunt Soldat lvl 92 si vreu sa-mi spuneti ce sa schimb ca sa dau mai multe daune pe atac...:shoot:

Am full Dex:shoot:
150-tintire
160-ferire
130-impuscare
170-aspect
40-tactica
20-reflex
20-rezistenta
:tumble::tumble:

Ca sa produci daune mari trebuie sa ai mai multa impuscare decat are reflex adversarul, 70 de puncte de pe aspect le-ai putea lua si sa pui 50 pe impuscare si 20 pe tintire sau chiar toate 70 pe impuscare, dar cu cat ai mai multa tintire si impuscare poti nimerii in umeri si in cap, unde se produc daune mari.
 

DeletedUser16170

Guest
Asta stiam dar de fapt eu vroiam sa zic ca sa tintesc si sa feresc mai bn k in unele dueluri abia tintesc....
 

DeletedUser20606

Guest
Sunt Soldat lvl 92 si vreu sa-mi spuneti ce sa schimb ca sa dau mai multe daune pe atac...:shoot:

Am full Dex:shoot:
150-tintire
160-ferire
130-impuscare
170-aspect
40-tactica
20-reflex
20-rezistenta
:tumble::tumble:

Hai sa le luam pe rand. Banuiesc ca valorile acestea sunt cu bonus. De aceea cred ca n-ai puncte in reflex/rezistenta/tactica. Ai exagerat cu aspectul. Din haine faci 59 aspect. Eu n-as investi acolo mai mult de 30 puncte. Tintirea o maresti pana la 200(fara bonus). Restul pe ferire. Asta daca vrei sa castigi majoritatea duelurilor. Daca vrei sa faci si daune, e mai dificil. Trebuie sa ajungi cu impuscarea la 180, cu bonus.
 

DeletedUser

Guest
sunt soldat lvl 92 si vreu sa-mi spuneti ce sa schimb ca sa dau mai multe daune pe atac...:shoot:

Am full dex:shoot:
150-tintire
160-ferire
130-impuscare
170-aspect
40-tactica
20-reflex
20-rezistenta
:tumble::tumble:


daca ai full dex e bine

bagi tintire = ferire


adica,lvl lv-lul tau cam 250tintire 250ferire e ok..te asigur ca merge perfect..daca ai impuscarea mica mai scoti din tintire si ferire,,,,pui ,cum a zis drakath,,180impuscare restul tintire si ferire in mod egal
 

DeletedUser

Guest
Aspectul nu ajuta la tintire. Aspectul ajuta sa feresti pe atac. E recomandat sa folosesti aspect(eu il folosesc doar pe cel din haine) impotriva celor care au tactica.




In mare parte ai dreptate. Ferirea si tintirea sunt baza. Insa asta nu inseamna ca trebuiesc neglijate celelalte indemanari. Daca intalnesti pe unul cu build defensiv, cu ferire si tactica, te asigur ca nu-l faci doar cu tintire, ai nevoie si de aspect.

Faza cu tintele e adevarata. In 70% din dueluri trebuie sa ai noroc.




Te contrazic!
Aspectul ce depaseste tactica adversarului se ia drept tintire! ( alt pont )
 

DeletedUser

Guest
Te contrazic!
Aspectul ce depaseste tactica adversarului se ia drept tintire! ( alt pont )

de unde ai scos asta?????:blink:daca deschizi fereastra duel si tii mausul pe acel mic semn de intrebare de deasupra iconul aspect iti apare urmatorul text :"ca atacator aspectul tau scade sansa adversarului de a te nimeri atata vreme..............".dupa umlia mea parere textul e suficient de clar si concis pentru a nu lasa loc nici unui fel de interpretari. asa ca mon ami poate ne poti demonstra si noua cum ai ajuns la uimitoarea concluzie expusa de tine mai sus.:whistle: poate daca interpretam cele scrise de tine ne apropiem de adevar;tradus textul tau ar suna cam asa :d daca aspectul depaseste tactica adversarului se ia drept tintire dar in detrimentul adversarului. oricum ca aceasta formulare e cam "sucita" dupa gusturile mele :roll:asa ca revin la prima mea impresie :te inseli amarnic.

corect ce spune fara zahar!doar ca voi va luati dupa ce scrie acolo,dar nu probati,,,de cand imi pastrez aceeasta teorie,in sfarsit cineva care e de acord cu mine




daca aspectul atacatorului este mai mare decat tactica aparatorului....atunci atacatorul va tinti mai bine !
mda...... mai spuneau unii ca un build tintire/ferire sparge altul cu ferire/reflex daca retineti daca are motivatie la duel 100% . imi permiteti va rog sa am unele rezerve fata de aceste afirmatii? sunteti siguri ca aceste aspecte evidentiate de voi va influenteaza rezultatele si nu altceva??? de exemplu random-ul ???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
de unde ai scos asta?????:blink:daca deschizi fereastra duel si tii mausul pe acel mic semn de intrebare de deasupra iconul aspect iti apare urmatorul text :"ca atacator aspectul tau scade sansa adversarului de a te nimeri atata vreme..............".dupa umlia mea parere textul e suficient de clar si concis pentru a nu lasa loc nici unui fel de interpretari. asa ca mon ami poate ne poti demonstra si noua cum ai ajuns la uimitoarea concluzie expusa de tine mai sus.:whistle: poate daca interpretam cele scrise de tine ne apropiem de adevar;tradus textul tau ar suna cam asa :d daca aspectul depaseste tactica adversarului se ia drept tintire dar in detrimentul adversarului. oricum ca aceasta formulare e cam "sucita" dupa gusturile mele :roll:asa ca revin la prima mea impresie :te inseli amarnic.


corect ce spune fara zahar!doar ca voi va luati dupa ce scrie acolo,dar nu probati,,,de cand imi pastrez aceeasta teorie,in sfarsit cineva care e de acord cu mine




daca aspectul atacatorului este mai mare decat tactica aparatorului....atunci atacatorul va tinti mai bine !
 

DeletedUser19885

Guest
corect ce spune fara zahar!doar ca voi va luati dupa ce scrie acolo,dar nu probati,,,de cand imi pastrez aceeasta teorie,in sfarsit cineva care e de acord cu mine




daca aspectul atacatorului este mai mare decat tactica aparatorului....atunci atacatorul va tinti mai bine !

hahaha zammy unul din ucenicii mei a inceput sa predea lectii de duel bravo zammy
app zammy daca dai 100k iti dau buildul castigator(spune_le la baieti cum am rezistat 2 luni jumate fara sa fiu lesinat(m_a lesinat unul ca am trecut pe comert( si cum am pierdut in acest timp doar 4 dueluri)) care e un update la cel de atunci:P
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
hahaha zammy unul din ucenicii mei a inceput sa predea lectii de duel bravo zammy
app zammy daca dai 100k iti dau buildul castigator(spune_le la baieti cum am rezistat 2 luni jumate fara sa fiu lesinat(m_a lesinat unul ca am trecut pe comert( si cum am pierdut in acest timp doar 4 dueluri)) care e un update la cel de atunci:P


Oricare build are avantajele si dezavantajele lui. Daca imi fac un build super defensiv normal ca sunt greu de lesinat. Tu ne vinzi gogosi...Am facut, asa si pe dincolo...Neinteresant! Eu consider ca adevarata valoare a jucatorului se vede la duel atunci cand ataca. E mult mai greu sa-ti faci un build echilibrat, cu care sa faci ravagii atat pe atac cat si pe aparare, decat sa faci unul full aparare.
 

DeletedUser19885

Guest
Oricare build are avantajele si dezavantajele lui. Daca imi fac un build super defensiv normal ca sunt greu de lesinat. Tu ne vinzi gogosi...Am facut, asa si pe dincolo...Neinteresant! Eu consider ca adevarata valoare a jucatorului se vede la duel atunci cand ataca. E mult mai greu sa-ti faci un build echilibrat, cu care sa faci ravagii atat pe atac cat si pe aparare, decat sa faci unul full aparare.
ce ce ce ...nu e vorba de build defensiv deloc e vorba de build ofensiv dar saracu' isi facea treaba prea bine pe aparare*nu stiu de ce* (daca nu crezi inreaba-l pe zammy si nu cred ca va mintii ca nu are de ce) daca vrei sa faci se poate si crede-ma nu e usor te costa o caruta de bani si pepite pana ajungi la ceva bun
 

DeletedUser20606

Guest
ce ce ce ...nu e vorba de build defensiv deloc e vorba de build ofensiv dar saracu' isi facea treaba prea bine pe aparare*nu stiu de ce* (daca nu crezi inreaba-l pe zammy si nu cred ca va mintii ca nu are de ce) daca vrei sa faci se poate si crede-ma nu e usor te costa o caruta de bani si pepite pana ajungi la ceva bun

Mda...Ce level aveai? Cate dueluri ai primit per total? 10 in 3 luni? Nu nu...Las'ma sa ghicesc...Erau 11...Tu aveai colt de aur si erai atacat cei cu briciul lui figaro, sau, eventual, de cei full motrica. Am dreptate? :)
 

DeletedUser19885

Guest
Mda...Ce level aveai? Cate dueluri ai primit per total? 10 in 3 luni? Nu nu...Las'ma sa ghicesc...Erau 11...Tu aveai colt de aur si erai atacat cei cu briciul lui figaro, sau, eventual, de cei full motrica. Am dreptate? :)

bai baiatule inteleg ca esti ofticat dar asta e nu toata lumea poate (daca tu nu poti alti pot) e rau sa te limitezi singur
o zi buna in continuare
 

DeletedUser20606

Guest
bai baiatule inteleg ca esti ofticat dar asta e nu toata lumea poate (daca tu nu poti alti pot) e rau sa te limitezi singur
o zi buna in continuare

Spre deosebire de tine, eu nu ma laud :)

Serios, la ce level erai atat de bun? In ultima perioada numai "maestri" intalnesc.
 

DeletedUser19885

Guest
nu ma laud , daca te uitai mai sus ma bucuram ca xyzp a ajuns sa ii ajute pe altii la dueluri dupa ce i-am explicat cum sta treaba cu duelurile adevarate nu alea de la lvl 30-100 unde bati circari mai bine il intrebi pe el
si nu stiu de ce trebuie sa ma explic in fata ta ...pun pariu ca ai vreo 10 conturi pe toate lumile dar nici macar unu peste 100

noul update se pare cu nu va aduce noi modificari in sistemul de duel desi unele lucruri nu sunt ~echitabile~
 

DeletedUser20606

Guest
nu ma laud , daca te uitai mai sus ma bucuram ca xyzp a ajuns sa ii ajute pe altii la dueluri dupa ce i-am explicat cum sta treaba cu duelurile adevarate nu alea de la lvl 30-100 unde bati circari mai bine il intrebi pe el
si nu stiu de ce trebuie sa ma explic in fata ta ...pun pariu ca ai vreo 10 conturi pe toate lumile dar nici macar unu peste 100

noul update se pare cu nu va aduce noi modificari in sistemul de duel desi unele lucruri nu sunt ~echitabile~

Care lucruri nu sunt echitabile?

Si tin sa te anunt ca, inafara de lumea delaware(89) si el dorado(54), pe toate lumile am conturi de 100 + :razz:
 
Sus