Desktop

DeletedUser2948

Guest
As in: E penibil sa "nu" folosesti un PC sau orice altceva pentru gaming.

Nu pe bune? Poate unii am trecut peste acea perioada si folosim PC-ul pt. munca sau pur si simplu sa navigam pe net, filme, muzica.

Asa ca eu unul as zice ca e total invers. E penibil sa folosesti un PC doar pt gaming. O sa intelegi peste ani chestia asta.;)
 

DeletedUser

Guest
Nu pe bune? Poate unii am trecut peste acea perioada si folosim PC-ul pt. munca sau pur si simplu sa navigam pe net, filme, muzica.

Asa ca eu unul as zice ca e total invers. E penibil sa folosesti un PC doar pt gaming. O sa intelegi peste ani chestia asta.;)

Exact,pentru gaming sunt consolele.
 

DeletedUser

Guest
Dar PC-urile bat consolele la capitolul gaming cam din toate privintele.

Ai dreptate,dar asta pentru ca PC-ul este upgradabil in schimb consola nu este.Consola este in special pentru gaming dar PS3-ul poti spune ca este ceva mai mult deoarece are mult mai multe functii fata de xbox si este mai distractic decat xbox-ul.Poti viziona filme la calitate foarte inalta,ai browser pentru internet ,etc.PC-ul bate consola,dar mie imi place mai mult sa ma bazez pe consola decat pe PC,pentru ca are niste mici avantaje.Succes in continuare.
 

DeletedUser

Guest
Dar PC-urile bat consolele la capitolul gaming cam din toate privintele.

ca de exemplu?
inafara de grafica
ON:
lzP3R.png
 

DeletedUser

Guest
Nu pe bune? Poate unii am trecut peste acea perioada si folosim PC-ul pt. munca sau pur si simplu sa navigam pe net, filme, muzica.

Asa ca eu unul as zice ca e total invers. E penibil sa folosesti un PC doar pt gaming. O sa intelegi peste ani chestia asta.;)

Nu-ti era adresata tie propozitia respectiva, nici macar nu era adresata publicului general:).Si eu folosesc PC-ul pentru munca, dar asta implica faptul ca trebuie sa am componenta de "ultima generatie".
@PC vs console: E ca si cum a-ti compara un Catterham R300 cu un BMW M3, sure, amandoua sunt aproximativ lafel de rapide, dar calitatea si comfortul practic care ti-l ofera este extrem de diferit, la PC-uri e putin mai diferita partea cu viteza, unde nici macar aia nu e nici pe aproape "asemanatoare".
@kod: E cam stupid ce ai zis, daca esti un average Joe care foloseste PC-ul intr-un mod general, nu il foloseste doar la "jocuri", defapt, nimeni nu face asta.
 

DeletedUser2948

Guest
Nu-ti era adresata tie propozitia respectiva, nici macar nu era adresata publicului general:).Si eu folosesc PC-ul pentru munca, dar asta implica faptul ca trebuie sa am componenta de "ultima generatie".
@PC vs console: E ca si cum a-ti compara un Catterham R300 cu un BMW M3, sure, amandoua sunt aproximativ lafel de rapide, dar calitatea si comfortul practic care ti-l ofera este extrem de diferit, la PC-uri e putin mai diferita partea cu viteza, unde nici macar aia nu e nici pe aproape "asemanatoare".
@kod: E cam stupid ce ai zis, daca esti un average Joe care foloseste PC-ul intr-un mod general, nu il foloseste doar la "jocuri", defapt, nimeni nu face asta.

Cui ai spus-o, cui n-ai spus-o, dar si eu faceam parte din categoria acelora care au PC, dar nu se joaca. Asa ca am postat si eu un mic fact.
 

DeletedUser

Guest
Trololo :mad:

vwqwpk.jpg

Forumul redimensioneaza imaginile?
 

Atașamente

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    96,8 KB · Vizualizări: 8
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ew, aia e noua tentativa de gnome si ubuntu? Arata extrem de oribil.

Nu...cred ca tu te referi la interfata "unity"...interfata asta e ceva mai veche...destinata in special laptop-urilor cu ecrane mici.

Dupa parerea mea "extrem de oribil" arata windows-ul xp....ramane parerea ta.
 

DeletedUser2948

Guest
Nu...cred ca tu te referi la interfata "unity"...interfata asta e ceva mai veche...destinata in special laptop-urilor cu ecrane mici.

Dupa parerea mea "extrem de oribil" arata windows-ul xp....ramane parerea ta.

De ce arata extrem de oribil? Vezi ca a fost lansat in 2001 si inca ii da clasa la pateticul de Linux :-j
 

DeletedUser22285

Guest
Nu...cred ca tu te referi la interfata "unity"...interfata asta e ceva mai veche...destinata in special laptop-urilor cu ecrane mici.

Dupa parerea mea "extrem de oribil" arata windows-ul xp....ramane parerea ta.

E destinata prost atunci. Mai intelegeam daca asta era interfata pentru utilizatorii cu probleme grave de vedere.

Partea cu windows-ul suna exagerata.

De ce arata extrem de oribil? Vezi ca a fost lansat in 2001 si inca ii da clasa la pateticul de Linux :-j

Acum asta chiar e exagerata. Poti oferi o opinie argumentata bine si educata, sau e doar ceva din auzitele de pe tarla?
 

DeletedUser22285

Guest
Si, ma rog, de ce e exagerata?

Pentru ca si eu daca vin acum si spun ca „merele sunt mai bune decat perele” sunt considerat ori un neserios care nu stie sa-si argumenteze declaratiile, ori unul care are probleme pe la bucșe pentru a declara asa ceva.
 

DeletedUser21978

Guest
Pentru ca si eu daca vin acum si spun ca „merele sunt mai bune decat perele” sunt considerat ori un neserios care nu stie sa-si argumenteze declaratiile, ori unul care are probleme pe la bucșe pentru a declara asa ceva.
Defapt,windows xp chiar ii da clasa linuxului si lafel face si cu windows 7,momentan se poate pisa cu jet pe ele :D
 
Sus