Atlusny craft

DeletedUser

Guest
Si cand mai aveam putin si terminam, am ramas fara lut, iar cea mai apropiata sursa este la 40 km. Poate gasesc un inlocuitor.

Imagine0415.jpg
 

DeletedUser

Guest
Si cand mai aveam putin si terminam, am ramas fara lut, iar cea mai apropiata sursa este la 40 km. Poate gasesc un inlocuitor.

Imagine0415.jpg

Da-i tu cu vopsea pe oul ala si pana maine poate ajungi acolo.Sau roaga-te sa aduca vantul.
:tumble:

Vezi ce faci.Te veghez din umbra.
 

DeletedUser

Guest
Dupa ce se usuca il vopsesc. Din cauza crizei de materiale, forma oului e putin mai alungita decat imi doream, dar nu am mai stricat jumatate din el pentru asta ca iar nu mi-ar mai fi ajuns lutul.

Imagine0416.jpg
 

DeletedUser

Guest
Oul este aproape complet.

Imagine0420.jpg

Vreau sa va spun ca in timp ce lucram la ou am avut un accident teribil. Unul foarte groaznic! Am pus o imagine mai jos, dar va avertizez, nu este pentru cei slabi de inima! Va uitati pe propia raspundere! Va mai spun inca o data: imaginea este mult mai terifianta ca orice puteti vedea pe un site cu gore!

Imagine0419.jpg
 

DeletedUser

Guest
E gata! Acum puteti admira fenomenalele poze facute cu telefonul meu cu manivela:
Imagine0423.jpg


Imagine0422.jpg


Planuri de viitor:

-Ice, sabia lui Ned Stark din Game of Thrones
-Longclaw, sabia lui Jon Snow din Game of Thrones
-o tureta din Portal
-un portal Gun
-Hylian Shield, din Legend of Link
-Master Sword, din Legend of Link
-posibil o Ocarina a Timpului, dar nu am ureche muzicala s-o testez
-un lightsaber
-casca din Skyrim
-si multe alte chestii care mi se poar cool.
 

DeletedUser9859

Guest
E gata! Acum puteti admira fenomenalele poze facute cu telefonul meu cu manivela:
Imagine0423.jpg


Imagine0422.jpg


Planuri de viitor:

-Ice, sabia lui Ned Stark din Game of Thrones
-Longclaw, sabia lui Jon Snow din Game of Thrones
-o tureta din Portal
-un portal Gun
-Hylian Shield, din Legend of Link
-Master Sword, din Legend of Link
-posibil o Ocarina a Timpului, dar nu am ureche muzicala s-o testez
-un lightsaber
-casca din Skyrim
-si multe alte chestii care mi se poar cool.

Foarte frumos.Felicitari.Si abea astept sa vad casca din Skyrim.Succes in continuare!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9380

Guest
Ţi-a ieşit foarte bine.Şi eu aştept casca din Skyrim.
 

DeletedUser

Guest
Eu aveam de gand sa incep sa lucrez la Longclaw peste cateva zile. Daca nu voi reusi sa-i sculptez ornamentul de pe maner, atunci voi lucra la casca.
Am la dispozitie materiale pentru amandoua si am deja toate planurile in cap pentru fiecare proiect.

longclawpommel.jpg
 

DeletedUser12402

Guest
E gata! Acum puteti admira fenomenalele poze facute cu telefonul meu cu manivela:
Imagine0423.jpg


Imagine0422.jpg


Planuri de viitor:

-Ice, sabia lui Ned Stark din Game of Thrones
-Longclaw, sabia lui Jon Snow din Game of Thrones
-o tureta din Portal
-un portal Gun
-Hylian Shield, din Legend of Link
-Master Sword, din Legend of Link
-posibil o Ocarina a Timpului, dar nu am ureche muzicala s-o testez
-un lightsaber
-casca din Skyrim
-si multe alte chestii care mi se poar cool.

Felicitari,foarte frumos.Eu as vreau sa vad lightsaber-u:).
 

DeletedUser

Guest
E gata! Acum puteti admira fenomenalele poze facute cu telefonul meu cu manivela:
Imagine0423.jpg


Imagine0422.jpg


Planuri de viitor:

-Ice, sabia lui Ned Stark din Game of Thrones
-Longclaw, sabia lui Jon Snow din Game of Thrones
-o tureta din Portal
-un portal Gun
-Hylian Shield, din Legend of Link
-Master Sword, din Legend of Link
-posibil o Ocarina a Timpului, dar nu am ureche muzicala s-o testez
-un lightsaber
-casca din Skyrim
-si multe alte chestii care mi se poar cool.

Foarte realistic! Imi place! De abia astept tureta din portal. Poate te gandestisa faci si o macheta de sabie laser din star wars.
 

DeletedUser

Guest
Foarte realistic! Imi place! De abia astept tureta din portal. Poate te gandestisa faci si o macheta de sabie laser din star wars.

Mersi!
Un lighsaber este sabia laser din SW. :d

Momentan nu am dispozitia sa incep sa lucrez la sabia Lonclaw, sau la orice altceva, dar pana atunci puteti sa admirati ceva ce am facut acum vreo 3 ani si care acum nu mai este:
Imagine0025.jpg


Butterfree este un paper mache, iar mingea este facuta dintr-una de ping pong, care se poate inchide si deschide usor pentru a intra pokemonul in ea.
 

DeletedUser

Guest
Mersi!
Un lighsaber este sabia laser din SW. :d

Momentan nu am dispozitia sa incep sa lucrez la sabia Lonclaw, sau la orice altceva, dar pana atunci puteti sa admirati ceva ce am facut acum vreo 3 ani si care acum nu mai este:
Imagine0025.jpg


Butterfree este un paper mache, iar mingea este facuta dintr-una de ping pong, care se poate inchide si deschide usor pentru a intra pokemonul in ea.

Misto! Stiu ca lightsaber=sabie laser, dar nu ma uitasem in lista cu viitoarele creatii si de aia am zis.
 

DeletedUser

Guest
Longclaw

Azi am inceput sa lucrez la spada Longclaw a lui Jon Snow din "Cantec de gheata si foc", nu din serialul "Game of Thrones". Am ales descrierea din carte a spadei pentru ca e mai simplu sa creez un model imaginat de mine decat sa reproduc unul, dar ma voi orienta destul de mult si dupa modelul din film si cel vandut de Valyrian Steel. Am inceput cu partea cea mai dificila si mai importanta fara de care spada ar fi doar o jucarie din MDF.

Acum minunati-va de progresul cu ornamentul imortalizat cu incredibila mea camera de la telefon:

Imagine0427.jpg
 

DeletedUser

Guest
Momentan ornamentul este un chiwawa demonic. Dupa ce ii pun niste par poate o sa semene cu un lup preistoric, dar mai dureza, eu nu sunt un bun sculptor, plus ca sunt si foarte lenes.

dog.png
 

DeletedUser

Guest
E gata! Acum puteti admira fenomenalele poze facute cu telefonul meu cu manivela:
Imagine0423.jpg


Imagine0422.jpg


Planuri de viitor:

-Ice, sabia lui Ned Stark din Game of Thrones
-Longclaw, sabia lui Jon Snow din Game of Thrones
-o tureta din Portal
-un portal Gun
-Hylian Shield, din Legend of Link
-Master Sword, din Legend of Link
-posibil o Ocarina a Timpului, dar nu am ureche muzicala s-o testez
-un lightsaber
-casca din Skyrim
-si multe alte chestii care mi se poar cool.

o ciuperca nu?
 
Sus