Pareri si opinii despre echipa de administrare

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Hm, ai ales un subiect cam piperat pentru prima saptamana, si acesta fiind de test, sa vedeti daca vreti sa prelungiti acest thread, a inceput neb, pardon xSteff cu spamul, deci e clar unde se va ajunge.

Eu cred ca tu nu stii ce e aia spam.

Moderatori pe forum cam putini.
Nu poti anima forumul prin acest topic, concursurile erau mai interesante, dar voi ati incercat, noi nu ne-am conformat si in loc de multumiri ati primit doar reprosuri.

Ce-i drept... 2 moderatori la 3-4 topic-uri si 5-6 utilizatori e chiar putin.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Trebuia sa scrii "Admini cam putini", twighy. Daca incepi ca moderator acolo mori :d. Sa nu exageram totusi, ne simtim un pic prea curati si prea uscati acum dupa postarea ta :d
 

DeletedUser

Guest
Trebuia sa scrii "Admini cam putini", twighy. Daca incepi ca moderator acolo mori :d. Sa nu exageram totusi, ne simtim un pic prea curati si prea uscati acum dupa postarea ta :d

De ce sa ma leg la cap daca nu ma doare? :nesigur:

Nu vreau nici admin nici moderator, pai, eu pe forum vad problema, pe joc am zis ca mi-au raspuns mereu cand am avut nevoie, repede.
 

DeletedUser

Guest
Trebuia sa scrii "Admini cam putini", twighy. Daca incepi ca moderator acolo mori :d. Sa nu exageram totusi, ne simtim un pic prea curati si prea uscati acum dupa postarea ta :d

Clar. Cica s-au recrutat o data doi moderatori, unu' era profetu' si altu' era Yooo (A trebuit sa ma uit cum il cheama, uitasem de el). Unde's astia? Admini in joc cumva?
 

DeletedUser2041

Guest
Clar. Cica s-au recrutat o data doi moderatori, unu' era profetu' si altu' era Yooo (A trebuit sa ma uit cum il cheama, uitasem de el). Unde's astia? Admini in joc cumva?

Yoo este admin, Prophetul - organizator de concursuri pe forum.
 

DeletedUser16010

Guest
Ce sa zic, felicitari pentru munca depusa!
Din cate am auzit, adminii si moderatorii nu sunt platiti pentru munca depusa pe forum, si totusi inca treaba merge bine.

Insa as dori ca macar 1 admin sa intre o data pe seara pe una din lumi, sa discute cu noi, un schimb de vorba :D.
 

DeletedUser23137

Guest
adica "da si mie itemu ala te rooog", nu ?
oricum, in joc toata lumea isi face datoria
dar pe forum e plictisitor tare
 

DeletedUser16010

Guest
Itemele se castiga muncind.
Eu ma refeream la altceva. La un subiect random de discutie.
 

DeletedUser

Guest
Nu am mai jucat jocul de ceva timp, asa ca nu voi zice nimic de echipa de administrare a jocului.
Cat despre echipa de administrare a forumului, parca ati vrea sa ne faceti sa plecam de pe forum.Cu exceptia a catorva (aici ma refer la lord ion si maxim inca doua persoane) , sunteti jalnici in a forma o comunitate si a atrage utilizatori.Puteti interpreta cum vreti mesajul meu, putin imi pasa, si asta imi e opinia.
 

DeletedUser

Guest
Insa as dori ca macar 1 admin sa intre o data pe seara pe una din lumi, sa discute cu noi, un schimb de vorba :D.

Adminii au mai intrat pe diferite lumi. Si, imediat, au inceput soaptele de genul : da-mi si mie niste bani, nu vinzi ...??? , fa-ma admin si altele.
 

DeletedUser

Guest
Adminii au mai intrat pe diferite lumi. Si, imediat, au inceput soaptele de genul : da-mi si mie niste bani, nu vinzi ...??? , fa-ma admin si altele.

Ca administratori si respectiv persoane cu o gandire matura, ar trebui sa va asteptati la asta din partea unei comunitati care are media de varsta pana in 14 ani. Si pentru acele persoane, nu mai intrati pe o lume decat odata pe luna? Sunt destui jucatori care au lucruri sa va comunice in afara sistemului de support, pot garanta, pentru ca asa e in orice comunitate.
 

DeletedUser2041

Guest
Eu intru zilnic pe cate o lume, am sa anunt de acum inainte prezenta mea:d
 

DeletedUser

Guest
Ca administratori si respectiv persoane cu o gandire matura, ar trebui sa va asteptati la asta din partea unei comunitati care are media de varsta pana in 14 ani. Si pentru acele persoane, nu mai intrati pe o lume decat odata pe luna? Sunt destui jucatori care au lucruri sa va comunice in afara sistemului de support, pot garanta, pentru ca asa e in orice comunitate.

Acest fenomen nu este nou si ne asteptam la asemenea comportament. Si comunicam cu jucatorii, in afara sistemului suport. Iar la suport nu cred ca exista opinii negative referitoare la modalitatea de rezolvare a sesizarilor, mai ales a acelor sesizari care necesita interventie rapida.
 

DeletedUser25424

Guest
Hmm...si eu ma gandeam la fel dar vad ca a zis cineva inaintea mea.


Rar cand intra un admin pe o lume si vorbeste cu noi jucatori, eu joc pe lumea 1 de ceva vreme si l-am vazut doar pe Iulian si Aurel pe chat vorbind cu noi.


Admini fainosagi: Elmer Fudd, La Mandragore, Prophet18 si IulianP.
 

DeletedUser25592

Guest
Mulți admin cred că au puteri .Suntem toți oameni,unul se pricepe la una,altul la alta,fiecare în felul său.Dacă ai avut ,,norocul” sa fii admin,îndeplinește obligațiunile,dar nu te fă mare și tare.Mai intrați pe joc,pe fiecare general.Intri pe General 1 și zici că ai intrat pe l1?.Nu știu cum e la voi,dar cred că puteți alege camera .Intrați pe fiecare măcar pe 10 minute.Poate vă ia timp,dar fiți mai comunicabili. Suportul e ok,dar se aplica sancțiuni drastice.Ar trebui să îi ajutați pe jucători să nu ia ban,nu să-i înglodați și mai tare.Trebuie să ne mai și ajutați cînd greșim,că suntem oameni,fiecare greșește.Ce privește forumul,nu prea am experiență:ras: ,deci nu-mi pot da cu părerea.Sper că o să luați în considerare măcar o parte din ce am scris:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25591

Guest
Moderatorii pur si simplu nu se implica.Nu le pasa de comunitate.Ce ati facut cu spam-ul nu are nici un sens si chiar daca vreti sa recunoasteti sau nu, a distrus forumul.Si din ce motiv?Ca s-a certat iulian cu neb?
Nahara, PWG s-au dus de mult.Lor chiar le pasa de comunitate.Candva putea orice user sa faca concursuri si admini dadeau premii fara probleme, de cand a venit just4fun, nu mai exista asa ceva, poti sa participi doar la alea 4,5 concursuri cu poezii si poze.Care era problema daca dadeati zaruri la concursuri organizate de useri?Daca le permiteati, jucatorii s-ar fi implicat.De Wiki TW s-a ales praful, gazeta nu s-a mai facut de cand a plecat PWG, turneele de dueluri au fost 2 sau 3, loto s-a suspendat de zeci de ori etc.In concluzie tot ce ati inceput s-a terminat relativ repede pentru ca nu ati mai vrut sa continuati.Cand o sa fie mozi si admini care sa vrea sa faca ceva atunci o sa mearga ceva pe forumul asta.


-Panteu cel banat
 

DeletedUser

Guest
Ce ati facut cu spam-ul nu are nici un sens si chiar daca vreti sa recunoasteti sau nu, a distrus forumul.Si din ce motiv?Ca s-a certat iulian cu neb?

Probabil o sa-mi fac "prieteni" noi, dar e mai bine cu spam-ul inchis. j4f are dreptate, au avut loc multe dispute in acel topic. Sigur, inchiderea spam-ului nu era singura metoda de a scapa de dispute, dar deh, asta e.
4UGGa.png
De Wiki TW s-a ales praful
+1, nimeni nu mai poate posta acolo. De ce? Din cauza unor spambots care au aparut de nicaieri. Am propus sa se bage un Captcha dar vad ca a fost mai comod sa se retraga accesul tuturor de la wiki.

gazeta nu s-a mai facut de cand a plecat PWG,
De gazeta m-am ocupat eu, cu mult dupa plecarea ne-oficiala a lui PWG.

-Panteu cel banat
Pateu?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus