Ce optiune/optiuni ati dori sa se implementeze in joc

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

just4fun

The Boss
Avem un nou subiect pentru saptamana ce urmeaza:

Ce optiune/optiuni ati dori sa se implementeze in joc.


daca ideea este fezabila, o voi inainta spre analizare persoanelor in masura sa decida implementarea
 

DeletedUser25592

Guest
Aș dori să se implementeze ideea lui wispkiller,care era despre bifarea la piață și la craft a produselor,și printr-o comandă să cumpărăm totul automat printr-un raport(respectiv la craft la fel).Și ideea cu țeparii,se poate de lucrat la ea,cu o fereastră în care pui ,și dau ambii jucatori,,ok,, ,apoi se face schimbul.Cred că ar fi de folos.:d:)
 

DeletedUser

Guest
Hm, la raportul de la piata, cand vinzi ceva, sa ai posibilitatea sa ascunzi cumparatorul ( cand publici raportul ).
 

DeletedUser24699

Guest
Cand vorbim cu cineva intr-o soapta, sa apara ca si pe facebook :whistle:
Vazut la 23:59 (de exemplu)
sa stiu daca a citit sau nu, asa stau ca mutul.
 

DeletedUser

Guest
Cand vorbim cu cineva intr-o soapta, sa apara ca si pe facebook :whistle:
Vazut la 23:59 (de exemplu)
sa stiu daca a citit sau nu, asa stau ca mutul.

Părerea mea este că acest lucru omoară intimitatea. Sunt total Contra!
 

DeletedUser11724

Guest
Aș dori să se implementeze ideea lui wispkiller,care era despre bifarea la piață și la craft a produselor,și printr-o comandă să cumpărăm totul automat printr-un raport(respectiv la craft la fel).Și ideea cu țeparii,se poate de lucrat la ea,cu o fereastră în care pui ,și dau ambii jucatori,,ok,, ,apoi se face schimbul.Cred că ar fi de folos.:d:)
am citi pe forumul beta ca vor sa implementeze un schimb direct intre jucatori
"-We are working on a concept for direct player to player trading"



eu as dori sa fie nevoie de produse pt constructia oraselor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
As dori ca atunci cand craftam un numar mare de produse sa nu se blocheze jocul dupa 10-15 crafturi,sa dam refresh si sa asteptam cu minutele ca apoi sa craftam iar 15 produse inainte sa se intample asta din nou,este chiar enervant si nu ii vad rostul la aceasta masura,poate cineva ma lamureste!
 

DeletedUser25424

Guest
Mai demult a propus cineva, ca la misiunile repetabile sa fie 3 misiuni din care alegi una din ele si sa dea oup in functie de misiunea aleasa cu duelist mai prost, bun si foarte bun ( 1 oup, 2 oup si 5 oup). Mi se pare o idee buna, ar merita macar propusa mai departe :Ph34r:
 

DeletedUser25592

Guest
Ar fi frumos să apară acea poțiune pentru anularea leșinului.Sau să fie în felul următor:X a leșinat.48h are leșin,sau până la următorul său duel.Când X are pofta unui duel,înainte de expirarea a 48h ,bagă duel pe jucătorul Y,și atunci îi apare o fereastră unde îl avertizează că după acest duel,leșinul nu va mai fi activ,și va putea fi duelat.Leșinul a fost inventat pentru muncitori ,care sunt mereu nemulțumiți că dueliștii fac exp din ei :boone::ras: .Această idee cred că ar trebui pusă în aplicare,nici nu cere resurse ,practic adăugarea unei funcții gen ca alianța(sau unui nou produs la shop) .<3W
 

DeletedUser

Guest
Ar fi frumos să apară acea poțiune pentru anularea leșinului.Sau să fie în felul următor:X a leșinat.48h are leșin,sau până la următorul său duel.Când X are pofta unui duel,înainte de expirarea a 48h ,bagă duel pe jucătorul Y,și atunci îi apare o fereastră unde îl avertizează că după acest duel,leșinul nu va mai fi activ,și va putea fi duelat.Leșinul a fost inventat pentru muncitori ,care sunt mereu nemulțumiți că dueliștii fac exp din ei :boone::ras: .Această idee cred că ar trebui pusă în aplicare,nici nu cere resurse ,practic adăugarea unei funcții gen ca alianța(sau unui nou produs la shop) .<3W

Ideea a mai fost propusă, dar a fost mult mai complicată. Versiunea ta, care mi se pare foarte simplă, poate fi implementat uşor.

Când ataci pe cineva, ieşi din leşinul de 48 de ore.

Simplă şi măreaţă, Pro!
 

DeletedUser2041

Guest
As dori ca atunci cand craftam un numar mare de produse sa nu se blocheze jocul dupa 10-15 crafturi,sa dam refresh si sa asteptam cu minutele ca apoi sa craftam iar 15 produse inainte sa se intample asta din nou,este chiar enervant si nu ii vad rostul la aceasta masura,poate cineva ma lamureste!

Daca lasi cateva secunde intre crafturi, nu se mai blocheaza. Faptul ca poti face un obiect instant nu inseamna 20 de obiecte pe secunda.
 

DeletedUser

Guest
Sa primim la diferite intervale de timp cadouri(cum a fost aia pentru viata, sau pentru energie , sau plicul cu obligatiuni)
Ar fi fain sa fie asa, nu neaparat odata pe zi, odata la 2 saptamani sau cum vor admini :D
 

DeletedUser

Guest
Daca lasi cateva secunde intre crafturi, nu se mai blocheaza. Faptul ca poti face un obiect instant nu inseamna 20 de obiecte pe secunda.

Aceeasi problema e si cu rapoartele, daca am multe se blocheaza cand le sterg... Clar
 

DeletedUser

Guest
Nu este ceva ce tine de joc, dar nu stiu unde altundeva sa zic.

As dori, si cred ca nu sunt singurul, sa mai puneti perle aici, sunt distractive :roll:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus