Obiectele din joc - Modificarea preturilor si cerintelor de nivel

DeletedUser

Guest
Deci sa inteleg ca acum ca poti purta iteme de level oricare doresti si ca itemul odata echipat nu il mai poti dezechipa ? De ex daca esti duelist si sa zicem ca prin absurd vrei sa muncesti 1 ora la comert si vrei pdm multe numai poti echipa haine peste acela care au item level mai mare ca al tau ?
Le poti dezechipa, doar ca nu mai poti pune alte haine pe tine pana nu le dai jos pe cele ce necesita un nivel mai mare decat al tau.
 

DeletedUser2041

Guest
Cel putin de eram si noi instiintati , sa ne pregatim .
Cel putin , cand intrasem eu , erau niste subiecte pe chat ... :/
Cresterea nivelului maxim

Am ajuns la concluzia ca cresterea nivelului maxim nu va aduce doar de munca jucatorilor la nivelul maxim, va fi de folos si in alte aspecte ale jocului. Am decis ca acest lucru sa devina o prioritate. Ridicarea nivelului maxim impune nu doar misiuni noi, munci noi, realizari noi ci si cel mai important obiecte noi. Dar am realizat faptul ca nici in acest moment nu avem obiectele din zona nivelelor 50-120 corect distribuite ceea ce ar face introducerea unor obiecte de nivel mai mare de 120 fara rost. Primul pas va fi crearea obiectelor lipsa din zona mentiona mai sus pentru un mai bun echilibru in joc. Avem deja create 279 de obiecte noi pentru acest scop. Pentru a echilibra acest lucru suntem nevoiti sa facem unele modificari la obiectele care exista deja in joc. In special obiectele pentru gat care nu au un nivel anume si pot fi folosite de la nivelul 1.

Tot raportul: http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=46841
 

DeletedUser

Guest
Ati stricat jocul si astfel veti pierde enorm de multi jucatori . Pentru ce au mai donat bani sa obtina seturi , pentru ce am pierdut timpu sa obtinem seturi ( doc , frank , etc ) ca sa pot fi depasite de lucruri care le faci intr-o ora .

Sa fim seriosi , fie mariti bonusurile la seturi , fie pierdeti pepitari si asa jocul nu mai are viata lunga . Cel mai PRAF update , de ce ? Pentru ca e un dezechilibru total , de ce au mai bagat unii sute sau chiar mii de pepite?

Bonusurile de la noile iteme sunt absurde , si sa nu mai vorbesc de culori care si in Paint le faci mai bine .
Nu era de ajuns ca se fac tombole la 2-3 luni , acuma itemele de la tombole nici nu mai au valoare . Foarte frumos ... Un update marca INNO, ma mir ca itemele noi nu au fost puse inca la shop cu pepite .

Bafta la joc , dar l-ati stricat . Cat era de frumos si cat de varza a ajuns .

Mai bine nu mai bagati iteme noi era bine cum era inainte


total de acord.
 

DeletedUser

Guest
Mie sincer unul imi place update-ul acesta cu marirea pretului si bonusurilor la unele iteme,mai ECHILIBREAZA balanta intre pepitari si non-pepitari si se pot obtine fara a cheltui pepite deci nu am nimic impotriva cu asta!:up:

O intrebare am totusi,la care vreau un admin sa raspunda:Daca valoarea la unele iteme s-a dublat,se va mari valoarea la care poti gasi un obiect?Adica in prezent de exemplu la negustor ambulant cu 920 pdm,fara cont premium valoarea maxima e de 5421$,pe viitor la acelasi numar de pdm se va mari valoarea maxima a obiectelor pe care le putem gasi,de exemplu la 7000 sau 8000?Astept un raspuns,sper ca m-am facut clar!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2041

Guest
Aceste modificari au fost anuntate. Nu s-a dorit dezechilibrarea jocului, pur si simplu au fost mutate obiectele pentru a putea acoperii toate gama de nivele 1-120.
Eu sincer nu vad problema agitatiei.
Jocul este la fel peste tot, modificarile au fost efectuate pentru toti jucatorii.
Vreti un joc dinamic (cu noutati) sau un joc care sa fie la fel 20 de ani?
 

DeletedUser

Guest
Care echilibru bre? Tu iti dai seama ca, la un calcul simplu, bonusurile itemelor sunt aproape la acelasi nivel cu bonusurile seturilor? pai, foarte bine, sa fie echilibru, dar cu pepitele bagate de jucatori pt acele seturi ce se intampla? dar cu banii cheltuiti? parca vad ca nu mai vand palton doc nici cu 500k, cand ieri alaltaieri faceam mutre la oferte de 1.5kk. asta ti se pare echilibru?
 

DeletedUser22762

Guest
Dupa parerea mea este un update foarte interesant pentru toti,mai ales non-pepitari si cred ca o sa apara alte seturi mai bune decat itemele normale de acum de lvl mai mare.Si in plus seturile acum sunt folosite la lvl mic iar la lvl mare folosesti itemele noi si nu se intampla ca un player de 50 sa se compare cu unu de 120.
 

DeletedUser

Guest
Ati stricat jocul si astfel veti pierde enorm de multi jucatori . Pentru ce au mai donat bani sa obtina seturi , pentru ce am pierdut timpu sa obtinem seturi ( doc , frank , etc ) ca sa pot fi depasite de lucruri care le faci intr-o ora .

Sa fim seriosi , fie mariti bonusurile la seturi , fie pierdeti pepitari si asa jocul nu mai are viata lunga . Cel mai PRAF update , de ce ? Pentru ca e un dezechilibru total , de ce au mai bagat unii sute sau chiar mii de pepite?

Bonusurile de la noile iteme sunt absurde , si sa nu mai vorbesc de culori care si in Paint le faci mai bine .
Nu era de ajuns ca se fac tombole la 2-3 luni , acuma itemele de la tombole nici nu mai au valoare . Foarte frumos ... Un update marca INNO, ma mir ca itemele noi nu au fost puse inca la shop cu pepite .

Bafta la joc , dar l-ati stricat . Cat era de frumos si cat de varza a ajuns .

Mai bine nu mai bagati iteme noi era bine cum era inainte

Sa facem un calcul, cat % sunt pepitari si cat % sunt jucatori fara bani de donatii si vedem cine sunt avantajati. Seturile inca sunt oarecum superioare, degeaba va cantati, preturile erau dezastruoase, 2milioane o bluza... Sa fim seriosi, e primul update bun intr-un lung time.
 

DeletedUser23171

Guest
Vreau un joc dinamic , dar multi dintre noi dupa acest update iesim cu gauri de milioane

Nici eu nus pepitar , nu am bagat bani in joc , dar am muncit ca sa cumpar acele iteme si nu mi se pare corect sa le dau pe nimic acuma . Da asta e uite asa mai pierde tje westu din jucatori
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mie sincer unul imi place update-ul acesta cu marirea pretului si bonusurilor la unele iteme,mai ECHILIBREAZA balanta intre pepitari si non-pepitari si se pot obtine fara a cheltui pepite deci nu am nimic impotriva cu asta!:up:

O intrebare am totusi,la care vreau un admin sa raspunda:Daca valoarea la unele iteme s-a dublat,se va mari valoarea la care poti gasi un obiect?Adica in prezent de exemplu la negustor ambulant cu 920 pdm,fara cont premium valoarea maxima e de 5421$,pe viitor la acelasi numar de pdm se va mari valoarea maxima a obiectelor pe care le putem gasi,de exemplu la 7000 sau 8000?Astept un raspuns,sper ca m-am facut clar!

Iuliane imi poti raspunde la intrebarea asta,daca stii raspunsul :)
 

DeletedUser23171

Guest
La tombolele trecute au fost jucatori destui care si-au golit cardurile pt a obtine seturile si acuma sunt 90% sigur ca de Craciun v-or aparea iarasi seturi mai bune .

Parerea mea este ca updatul este cam exagerat
 

DeletedUser

Guest
La tombolele trecute au fost jucatori destui care si-au golit cardurile pt a obtine seturile si acuma sunt 90% sigur ca de Craciun v-or aparea iarasi seturi mai bune .

Parerea mea este ca updatul este cam exagerat

Nu-ti place, renunti, nici mie nu-mi convine ca pepitarii aveau tot ce vroiau. Nu te mai plange ca update-ul ramane. E foarte convenabil.
 

DeletedUser2041

Guest
Vreau un joc dinamic , dar multi dintre noi dupa acest update iesim cu gauri de milioane

Nici eu nus pepitar , nu am bagat bani in joc , dar am muncit ca sa cumpar acele iteme si nu mi se pare corect sa le dau pe nimic acuma . Da asta e uite asa mai pierde tje westu din jucatori

Ai cumparat niste obiecte, corect, dar acele obiecte le ai in inventar nu au fugit nicaieri. Le vei folosi cand urci in nivel sau ai de gand sa bati pasul pe loc.
 

DeletedUser22762

Guest
Si mie imi place acest update unu dintre cele mai reusite, poate dispar de tot pepitarii ;)
 

DeletedUser19531

Guest
Macar nu sunt singurul caruia ii place enorm update-ul asta <3W

Mie nu-mi place bara de prieteni (este prea incarcata, era mai usor de folosit inainte) si design-ul la obiecte. Din cate tin minte a mai fost adus in joc acest design. Cu privire la indemanari si nivel nu am ce comenta.

*Sunt sanse mari sa modifice seturile de la tombola in urma acestor reactii aparute.
 
Sus