Din nou, propun schimbarea dimensiunii maxima a semnaturii :d

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

just4fun

The Boss
Daca nu se schimba regula vreau sa vad cum toata echipa ta de moderare isi schimba semnatura astfel incat sa respecte regulamentul.

probabil ca nu iti place ce ai citit mai sus dar totusi echipa de administrare se subordoneaza deciziilor mele.
pana in prezent niciun moderator/administrator nu a avut o semnatura giganta care sa depaseasca limita maxima admisa - aici se intelege limita maxima admisa si pentru jucatori.
dar daca totusi vrei sa iti pui jumatatea cealalta de forum in cap imi poti spune - imi este simplu sa impun anularea unui rand de text, dar sa vedem ce faci cand ceilalti vor fi obligati sa revina la standard - doar pentru ca tu, gica contra nu vrei sa accepti adevarul.
 

DeletedUser

Guest
Fiecare comunitate isi face regulile cum vrea.

PS. Echipa de moderare se supune regulamentului intern, nu al userilor. Asta trebuia sa stii si tu daca esti admin pe beta.

Bine frate, dar atunci care mai e rostul acestei sectiuni daca nu se aproba nimic?
La noi nu exista un paragraf special in regulament care ne permite sa avem semnaturi mai mari decat cele normale. Si pun pariu ca nici aici nu exista asa ceva.
 

DeletedUser2948

Guest

Bine frate, dar atunci care mai e rostul acestei sectiuni daca nu se aproba nimic?
La noi nu exista un paragraf special in regulament care ne permite sa avem semnaturi mai mari decat cele normale. Si pun pariu ca nici aici nu exista asa ceva.

Pai cu ce ajuta comunitatea 25px in plus? :)) Cu ce ajuta la cresterea activitatii 25px in plus? :))

Raspuns: cu nimic. De aia nu se implementeaza propunerile. Ca sunt stupide si nu ajuta la nimic.
 

DeletedUser

Guest
Pai cu ce ajuta comunitatea 25px in plus? :)) Cu ce ajuta la cresterea activitatii 25px in plus? :))

Raspuns: cu nimic. De aia nu se implementeaza propunerile. Ca sunt stupide si nu ajuta la nimic.

Reputatia a ajutat cu ceva? A crescut activitatea de cand a fost activata? Nu, dar uite ce frumos arata la profilul lui.
Nu se mareste limita pentru ca
poate duce la marirea paginii de navigare.
dar am aratat ca un forum "advers", are semnatura mai mare in ciuda template-ului. Acei 25px in plus ar duce la "legalizarea" semnaturii mele si a mozilor chiar daca ei au regulament special, si ar exista mai multe posibilitati cand vorbim despre crearea unei semnaturi.
Cu cat poate sa mareasca pagina acei 25px? 250 pixeli? Asta in conditia ca toti care au postat au semnatura cu inaltimea 125px. Dai de 2 ori scroll si i-ai rezolvat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Singurul dezavantaj ar fi ca ar putea creste durata in care se afiseaza pagina, dar nu cred ca este chiar atat de important acest lucru, avand in vedere ca cei de la inno planuiesc sa creeze o noua tema pentru forum, mai incarcata, ca la grepolis,triburile, lagoonia samd...
 

DeletedUser2948

Guest
Singurul dezavantaj ar fi ca ar putea creste durata in care se afiseaza pagina, dar nu cred ca este chiar atat de important acest lucru, avand in vedere ca cei de la inno planuiesc sa creeze o noua tema pentru forum, mai incarcata, ca la grepolis,triburile, lagoonia samd...

Doar ca fapt divers...acea tema nu incarca cu nimic. Pur si simplu se inclocuiesc imaginile initiale cu alte imagini. Deci timp de raspuns identic. Iar Grepolis are versiunea 4 de vBulletin, iar aici e 3. :)
 

DeletedUser15496

Guest
Semnaturi gigantice nu avem,,,Spam nu avem,,,timp de raspundere mare avem...
nu mai intreb cine plateste curentu ca am mai luat odata ban :razz::razz:
 

DeletedUser

Guest
Doar ca fapt divers...acea tema nu incarca cu nimic. Pur si simplu se inclocuiesc imaginile initiale cu alte imagini.

Normal. Ca o imagine de 1920x1080 e la fel de mare (in kb) ca un pattern amarat de 250x250, nu?
 

DeletedUser

Guest
Doar ca fapt divers...acea tema nu incarca cu nimic. Pur si simplu se inclocuiesc imaginile initiale cu alte imagini. Deci timp de raspuns identic. Iar Grepolis are versiunea 4 de vBulletin, iar aici e 3. :)

conform site-ului http://tools.pingdom.com/, pagina forum.the-west.ro se incarca mult mai rapid decat forum.grepolis.ro. Aceasta cred ca se datoreaza temei forumului.
 

just4fun

The Boss
Sa nu mai lungim vorba, voi rezuma scurt.

Propunerea nu este acceptata si drept urmare tema va fi inchisa.


topic inchis
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Sa-mi fie cu iertare ca scriu peste sefu' dar eu sunt racit praf si ieri chiar nu am fost pe faza :).

Strict ca si clarificare (observ ca s-a scris in multe feluri si e cam ambiguu) : Regulamentul a fost revizuit si corectat chiar de manuta mea (cu precadere acel paragraf referitor la semnaturi) si de manuta lui Sp1tfire pe alocuri, regulamentul fiind in unanimitate acceptat la vremea respectiva. Prin urmare, pana nu revizuieste altcineva acel regulament si il explica in propriul lui fel, acel "4 randuri de text max font 4 sau o imagine de 500x100 plus 1 rand de text font 4" inseamna exact ce scrie, fara dubii. Se poate utiliza o semnatura de 500x100 plus un rand de text max 4", simplu, acest lucru fiind perfect regulamentar si totodata introducand semnaturile staff-ului in aceeasi legalitate. Da, semnatura mea de mai jos este perfect regulamentara. Cat timp sunt 100px verticali si un text de 4" si ale voastre sunt la fel de regulamenare. Multumesc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus