Discutii - Modul Aventuri

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început

DeletedUser19531

Guest
Deplorabil, jalnic, bataie de joc, asta e cea mai buna descriere pentru mpi. Dupa mai bine de un an de zile, dupa asa de multe amanari, jocul inca e plin de erori, se blocheaza mereu, mutarea nu se poate face, nu-mi arata culoarea cladirlor ocupate decat la cerculete. :mad::mad::mad: Momentan atata am gasit in primul meu joc la mpi, dar stai ca inca nu e primul, momentan nu am putut finaliza nici primul joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Deplorabil, jalnic, bataie de joc, asta e cea mai buna descriere pentru mpi. Dupa mai bine de un an de zile, dupa asa de multe amanari, jocul inca e plin de erori, se blocheaza mereu, mutarea nu se poate face, nu-mi arata culoarea cladirlor ocupate decat la cerculete. :mad::mad::mad: Momentan atata am gasit in primul meu joc la mpi, dar stai ca inca nu e primul, momentan nu am putut finaliza nici primul joc.

Eu nu stiu ce visezi tu. Mie-mi merge bine. Vad si culoarea la cladiri. Un singur lucru nu-mi place e faptul ca textul tradus nu prea merge cu layout-ul. In rest se poate rezolva cu un ctrl+f5.
 

DeletedUser19531

Guest
Eu nu stiu ce visezi tu. Mie-mi merge bine. Vad si culoarea la cladiri. Un singur lucru nu-mi place e faptul ca textul tradus nu prea merge cu layout-ul. In rest se poate rezolva cu un ctrl+f5.

28rkxow.jpg

*pe langa toate acestea nici acei pasi pentru deplasare, sageata cand am pus tinta cu pasii sau zona unde pot sa mut nu-mi apare, toate acestea dupa revenirea din lesin
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19531

Guest
Este inadmisibil ca dupa mai bine de un an de zile sa aduca o caracteristica asa plina de erori, va rog sa ne oferiti despagubiri pentru aceasta bataie de joc, astept 30min ca sa pot participa la joc, nici macar o singura data nu mi-a aparut butonul cu esti gata, cat mai trebuie sa astept, inca un an de zile ca sa pot juca o runda plina de erori si deconectari???

hte929.jpg

Am ajuns la 40 min, cat mai trebuie sa astept???

2gvkgph.jpg

Daca in prima zi astept asa de mult ca sa pot participa la o lupta, peste o luna cat trebuie sa astept, o viata de om???

*Am ajuns la o ora de asteptare, in acest timp as fi putut obtine 6 cufere cu prada si 1500 de puncte de veteran, sper ca o sa primesc despagubiri pentru acest timp mort. Dupa aceasta perioada de asteptare am dat anulare si sper ca dupa o reconectare la joc sa nu mai am probleme.

dn0qq8.png

*dupa reconectare si-a revenit
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16010

Guest
Este inadmisibil ca dupa mai bine de un an de zile sa aduca o caracteristica asa plina de erori, va rog sa ne oferiti despagubiri pentru aceasta bataie de joc, astept 30min ca sa pot participa la joc, nici macar o singura data nu mi-a aparut butonul cu esti gata, cat mai trebuie sa astept, inca un an de zile ca sa pot juca o runda plina de erori si deconectari???

hte929.jpg

Am ajuns la 40 min, cat mai trebuie sa astept???

2gvkgph.jpg

Daca in prima zi astept asa de mult ca sa pot participa la o lupta, peste o luna cat trebuie sa astept, o viata de om???

*Am ajuns la o ora de asteptare, in acest timp as fi putut obtine 6 cufere cu prada si 1500 de puncte de veteran, sper ca o sa primesc despagubiri pentru acest timp mort. Dupa aceasta perioada de asteptare am dat anulare si sper ca dupa o reconectare la joc sa nu mai am probleme.

dn0qq8.png

*dupa reconectare si-a revenit

spunele tuturor sa joace si nu vei mai astepta



PS: eu nu am intampinat nici o problema :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19531

Guest
Faptul ca la noi jucatorii nu dau doi bani pe porcaria asta de joc, asta nu inseamna ca aventurile nu prezinta probleme destul de serioase.


ce spune un dezvoltator al jocului:

[20:43] Lichurec: now - if anyone had a browser freeze duringa dventiure - please whisper me


*probleme pe .net: http://forum.the-west.net/showthread.php?p=729272&posted=1#post729272

*probleme pe .de: http://forum.the-west.de/showthread.php?t=70495

*probleme pe .fr: http://forum.the-west.fr/showthread.php?p=441640#post441640

*daca doriti va trimit link cu toate comunitatile ca sa vedeti ca sunt probleme la mpi
 

just4fun

The Boss
@ mihai10092
cateodata apar probleme de la browser sau de la conexiunea pe care o are fiecare.
- putem intalni cazuri de porturi blocate (cine are probleme sa se conecteze la fort posibil va avea aceleasi probleme si la aventura) - portul pentru aventuri este 8092 TCP
- alte cazuri de blocare apar de la faptul ca se foloseste scriptul TWDB - acesta poate interactiona cu anumite scripturi din joc
- mai apar cazuri de deconectare la utilizarea browserului mozilla - fara a avea legatura strict cu o versiune anume (aceasta problema apare posibil de la o conexiune slaba de internet)

@ GeorgeXD
posibil sa se bage
 

DeletedUser19531

Guest
@ mihai10092
cateodata apar probleme de la browser sau de la conexiunea pe care o are fiecare.
- putem intalni cazuri de porturi blocate (cine are probleme sa se conecteze la fort posibil va avea aceleasi probleme si la aventura) - portul pentru aventuri este 8092 TCP
- alte cazuri de blocare apar de la faptul ca se foloseste scriptul TWDB - acesta poate interactiona cu anumite scripturi din joc
- mai apar cazuri de deconectare la utilizarea browserului mozilla - fara a avea legatura strict cu o versiune anume (aceasta problema apare posibil de la o conexiune slaba de internet)

1. serios, sunt luat de prost??? la toata lumea i cade conexiunea la mpi in acelasi moment si tu spui ca e de la conexiunea fiecaruia???

2. la fort nu am probleme, abia am participat la unul in aceasta seara si am putut intra fara probleme;

3. nu folosesc script-uri in joc;

4.am chrome, iar pana la actualizarea jocului cu mizeria asta de versiune nu am avut probleme decat pe la inceput, dar nu asa de grave ca acuma (ma refer la mpi), raspunsul de la punctul 1 se adauga aici.


De ce nu participi cateva lupte la mpi sa vezi problemele??? de ce nu intri pe un chat mai populat si sa discuti cu jucatorii ??? Sa fii admin nu inseamna sa ai toate placerile jocului, dar sa nu faci nimica pentru comunitate. Trebuie implicare ca sa poti rezolva problemele comunitatii.


Se va baga si sticluta aia cu 1% exp la shop?

Nu mai apare sticluta de 1%, au spus ca e prea puternica, adica ofera prea multa experienta pentru jucatorii de nivel mare.
Prin urmare ne mai ramane cufarul cu prada cu sanse de 20% sa fie gasit sau il poti cumpara de la shop cu 5k puncte de veteran. deci mpi-ul nu e bun de nimica, mai ales daca aveti noroc si primiti o returnare de taxa sau o vraja din cufar.

Mpi-ul a venit cu erori grave si nimica folositor pentru jucatori si cand ma gandesc ca au muncit mai bine de un an de zile la el, nu pot sa spun decat bravo inno.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21966

Guest
E penibil modu in care se blocheaza de cel putin 2 ori in timpul unui joc.
E penibil cum in 20 de jocuri primesti doar un cufar.
E penibil ce cade din cufaru ala
E penibil ca shopu ala e atat de gol.
E penibil ca pentru a cumpara un cufar de ala trebuie sa joci minim 20 de jocuri

In concluzie, e penibil modu asta mpi, aventuri sau cum s-o numi.
 

DeletedUser19531

Guest
Bine ca o sticluta de 1% experienta la care avem sanse cu totii poate distruge jocul, dar discrepanta dintre cei care folosesc cantitati enorme de pepite si cei care le castiga la 5 zile nu este enorma in avantajele jocului.


E penibil modu in care se blocheaza de cel putin 2 ori in timpul unui joc.
E penibil cum in 20 de jocuri primesti doar un cufar.
E penibil ce cade din cufaru ala
E penibil ca shopu ala e atat de gol.
E penibil ca pentru a cumpara un cufar de ala trebuie sa joci minim 20 de jocuri

In concluzie, e penibil modu asta mpi, aventuri sau cum s-o numi.


Nu-i doresc decat aceeasi soarta ca la poker.
 

batras

Trapper
ar fi fost culmea sa mearga din prima...o sa se perfectioneze dupa ce ne v-om satura noi sa le rezolvam greselile lor.
 

DeletedUser12588

Guest
10 victorii, niciun cufar, cu 20% sanse, daca dau la munci cu 20% pericol, din 10 rapoarte in 6-7 sunt ranit. :whistle:
 

DeletedUser2041

Guest
1. serios, sunt luat de prost??? la toata lumea i cade conexiunea la mpi in acelasi moment si tu spui ca e de la conexiunea fiecaruia???

2. la fort nu am probleme, abia am participat la unul in aceasta seara si am putut intra fara probleme;

3. nu folosesc script-uri in joc;

4.am chrome, iar pana la actualizarea jocului cu mizeria asta de versiune nu am avut probleme decat pe la inceput, dar nu asa de grave ca acuma (ma refer la mpi), raspunsul de la punctul 1 se adauga aici.


De ce nu participi cateva lupte la mpi sa vezi problemele??? de ce nu intri pe un chat mai populat si sa discuti cu jucatorii ??? Sa fii admin nu inseamna sa ai toate placerile jocului, dar sa nu faci nimica pentru comunitate. Trebuie implicare ca sa poti rezolva problemele comunitatii.




Nu mai apare sticluta de 1%, au spus ca e prea puternica, adica ofera prea multa experienta pentru jucatorii de nivel mare.
Prin urmare ne mai ramane cufarul cu prada cu sanse de 20% sa fie gasit sau il poti cumpara de la shop cu 5k puncte de veteran. deci mpi-ul nu e bun de nimica, mai ales daca aveti noroc si primiti o returnare de taxa sau o vraja din cufar.

Mpi-ul a venit cu erori grave si nimica folositor pentru jucatori si cand ma gandesc ca au muncit mai bine de un an de zile la el, nu pot sa spun decat bravo inno.

Prietene nu iti place modul MPI nu te obliga nimeni sa il joci. Munceste, dueleaza, dormi daca la asta te pricepi mai bine.
Limbajul asta agresiv al tau nu isi are nici un rost, daca esti asa istet cum pretenzi poti sesiza problemele intr-un mod calm.
Nu echipa de administrare dezvolta jocul, noi nu putem decat sa transmitem mai departe problemele sesizate de voi. Nu just4fun iti rezolva tie problemele, daca scrii de 100 de ori acelasi lucru nu se rezolva mai repede nimic.
In alta ordine de iei, cele 3 lucruri care ti-au fost comunicate mai sus sunt eventuale probleme care au fost descoperite. Nu au nici o legatura bataliile la fort cu aventurile. Sunt module diferite, functioneaza intr-un mod diferit.
Sa stai si sa critici este mult mai simplu. Sunt unele probleme, banuiesc ca se vor remedia in timp util.
 
Sus