Discutii - Modul Aventuri

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început

DeletedUser25902

Guest
Tutorial

Avem nevoie de un tutorial bine explicat...as face eu unu...dar chiar daca am 200+ aventuri tot nu sunt sigur ca stiu 100% cum merge treaba si aici nu ma refer la tactici sa mai stiu eu ce....ci la lucruri reale! de ex. cum se aleg listele de asteptare,cum se aleg echipele...cum se merge,cum se trage,rolul skillurilor,care echipa muta prima,care e rolul cladirilor(unii cred ca moara e speciala :ras: ),ce pica in cufar...sansa fiecarui obiect sa pice...ce da apararea si atacul...etc.
Si toate intrebarile care s-au mai pus...si toate astea trebuie sa le aflam de la un admin...ca altfel nu-s credibile.Frumos era sa avem un tutorial asa cum avem la inceputul jocului...dar na! macar daca ne scrie o pagina asa cum a scris-o p-asta. Dar completa! As vrea si eu sa stiu mai multe...dar ganditi-va ca asta e un joc care este jucat de minori(majoritatea) si nu toti stiu sau au capacitatea mintala de a intelege. Ati jucat șeptică? credeti ca intelegeati voi cum se joaca daca nu va explica cineva?
Nu stiu...probabil nici admini nu le cunosc pe toate...dar ei au posibilitatea sa intrebe la "sursa"...si pana la urma nu vad nimic rau in a cunoaste jocul e mai frumos cand toti stiu(acum le-am dat peste nas la astia care o baga pe aia cu "descopera tu secretele...afla tu!"

P.S: nu cred in Jesus Christ dar cred in Virgin Mary
 

DeletedUser25625

Guest
Avem nevoie de un tutorial bine explicat...as face eu unu...dar chiar daca am 200+ aventuri tot nu sunt sigur ca stiu 100% cum merge treaba si aici nu ma refer la tactici sa mai stiu eu ce....ci la lucruri reale! de ex. cum se aleg listele de asteptare,cum se aleg echipele...cum se merge,cum se trage,rolul skillurilor,care echipa muta prima,care e rolul cladirilor(unii cred ca moara e speciala :ras: ),ce pica in cufar...sansa fiecarui obiect sa pice...ce da apararea si atacul...etc.
Si toate intrebarile care s-au mai pus...si toate astea trebuie sa le aflam de la un admin...ca altfel nu-s credibile.Frumos era sa avem un tutorial asa cum avem la inceputul jocului...dar na! macar daca ne scrie o pagina asa cum a scris-o p-asta. Dar completa! As vrea si eu sa stiu mai multe...dar ganditi-va ca asta e un joc care este jucat de minori(majoritatea) si nu toti stiu sau au capacitatea mintala de a intelege. Ati jucat șeptică? credeti ca intelegeati voi cum se joaca daca nu va explica cineva?
Nu stiu...probabil nici admini nu le cunosc pe toate...dar ei au posibilitatea sa intrebe la "sursa"...si pana la urma nu vad nimic rau in a cunoaste jocul e mai frumos cand toti stiu(acum le-am dat peste nas la astia care o baga pe aia cu "descopera tu secretele...afla tu!"

P.S: nu cred in Jesus Christ dar cred in Virgin Mary

chiar asta e farmecul jocului sa descoperi tu singur ,dar un mic tutorial nu neaparat foarte amanuntit nu ar strica
 

DeletedUser14896

Guest
dubluri

Mi-au cazut doua pusti ale proscrisului, aceasta pusca nu se vinde. Imi pun intrebarea, daca mai pica inca 8 sau mai multe ce sa fac cu ele?
 

DeletedUser25046

Guest
Dilema 2: :mad:

Am terminat la egalitate (35-35) echipa mea avea un nr mai mare de daune si ambele aveam doar o cladire cucerita. Inseamna ca in situatie de egalitate echipa albastra castiga :) .. exact ca la fort cand e remiza :Ph34r:

Dilema 2: :mad:

Am terminat la egalitate (35-35) echipa mea avea un nr mai mare de daune si ambele aveam doar o cladire cucerita. Inseamna ca in situatie de egalitate echipa albastra castiga :) .. exact ca la fort cand e remiza :Ph34r:

sau nu .... era nr de lesinati .. ms iuliane =))))
 

DeletedUser12588

Guest
Dilema 2: :mad:

Am terminat la egalitate (35-35) echipa mea avea un nr mai mare de daune si ambele aveam doar o cladire cucerita. Inseamna ca in situatie de egalitate echipa albastra castiga :) .. exact ca la fort cand e remiza :Ph34r:



sau nu .... era nr de lesinati .. ms iuliane =))))

Condiția de victorie

Echipa care atinge prima 35 de puncte este câștigătoare. Dacă ambele echipe ating acest număr de puncte simultan, sau nici una dintre echipe nu atinge în timp de 35 de runde, departajarea se face astfel:

Echipa cu cele mai multe puncte de dominare câștigă.
Echipa care a lesinat cei mai mulți adversari câștigă.
Echipa care a cauzat mai multe daune câștigă.
 

DeletedUser25046

Guest
Numai bonusurile multiplayer pentru atac și apărare ale hainelor și îmbunătățirilor sunt de ajutor în aventuri, celelate atribute și bonusuri nu sunt luate în considerare.

Deci calul + şaua deadwood nu au efect? sau bonusul de arme speciale? :whistle:
 

DeletedUser

Guest
Condiția de victorie

Echipa care atinge prima 35 de puncte este câștigătoare. Dacă ambele echipe ating acest număr de puncte simultan, sau nici una dintre echipe nu atinge în timp de 35 de runde, departajarea se face astfel:

Echipa cu cele mai multe puncte de dominare câștigă.
Echipa care a lesinat cei mai mulți adversari câștigă.
Echipa care a cauzat mai multe daune câștigă.
Mda, si cand va zic... :whistle:
Probabil a facut mai mult dmg decat echipa ta.
 

DeletedUser25046

Guest
la mine

+ 1 punct putere la arma de fort ofera 250hp
+1 bonus de aparare din haine ofera 82 hp

asa e la toti sau e in functie de lv?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
dublurile la calul si armele proscrisului singura varianta e sa le vinzi la negustor sau poti face si altceva cu ele ....bine sa nu-mi spuna vreunu ca pot face herghelie de sase cai frumosi
 

DeletedUser25046

Guest
dublurile la calul si armele proscrisului singura varianta e sa le vinzi la negustor sau poti face si altceva cu ele ....bine sa nu-mi spuna vreunu ca pot face herghelie de sase cai frumosi

,,dublurile la calul si armele proscrisului singura varianta e sa le vinzi la negustor sau poti face si altceva cu ele '' e propozitie interogativa? :dastardly:, daca da atunci raspunsul e: Da, nu ai ce face cu ele :ras: :ras: :ras:
 

DeletedUser24242

Guest
De ce nu puneti restrictie de level? M-am saturat sa joc cu cei de lvl 4- 20 care nici pusca nu au :mad:
 

DeletedUser21966

Guest
sau de ce nu faceti un sistem de "REPORT"?sunt foarte multi cazuti in cap sau care injura ca in satra
Si inca ceva, faceti cumva sa poti intra doar cu un singur cont la Aventuri,sunt destui care joaca pe 2 conturi(nume diferite) si fac blat.
 

DeletedUser

Guest
sau de ce nu faceti un sistem de "REPORT"?sunt foarte multi cazuti in cap sau care injura ca in satra
Si inca ceva, faceti cumva sa poti intra doar cu un singur cont la Aventuri,sunt destui care joaca pe 2 conturi(nume diferite) si fac blat.

O sa se faca. Din anumite probleme pe care probabil nu le vei intelege, nu a fost posibil acest lucru.
 

DeletedUser20606

Guest
O sa se faca. Din anumite probleme pe care probabil nu le vei intelege, nu a fost posibil acest lucru.

Stai calm, pisicule. Daca tu nu poti intelege anumite lucruri, nu inseamna ca nimeni nu poate. Nu mai face pe inteligentul, ca nu-ti iese. Daca stii ceva, spune, daca nu, culca-te.
 
Sus