Low Life Nuker(duel build) discutii

  • Autor subiect DeletedUser25902
  • Data de început

DeletedUser25902

Guest
Salutare! De doua zile am inceput sa lucrez la un build nou,l-am denumit Low Life Nuker.
Deocamdata nu o sa zic pe ce sa va puneti punctele pentru ca build-ul nu este testat suficient(oricum cred ca ati inteles despre ce e vorba din denumire).Aceasta discutie am deschis-o la sectiunea destinata lumii Indiana pentru ca aici testez buildul.Am plecat de la ideea "Jack of all trades, master of none",deci nu va asteptati ca acest build sa bata pe toata lumea!

Primele impresii:
(ce vedeti mai jos este rating-ul meu acordat buildului,nu sunt procente!)

Skill Rating
Hit Rate.............................. 4/5
Resistance.......................... 1/5
Dodge................................ 3/5
Damage.............................. 4/5
Vitality................................1/5

Game-Play Rating
Fun.............................. 4,5/5
Risk................................ 2/5
Difficulty...........................4/5
Items dependency..............5/5 (Doolin!)

Probably best roles: Ambush/Gang/1vs1
Worst role: Tank!

Prima etapa de testare a inceput în 10/04/2015 ora 02:57 si a durat 7 ore.La test au luat parte 12 jucatori(majoritatea fara voia lor :D ).In total au fost 30 de dueluri,rezultatele le puteti vedea AICI


Cele 30 de dueluri au fost Random cu cine am avut in lista(am evitat sa dau cu jucatori mai mici)!De mentionat ca Alokt era in haine de munca iar GMDF este overpower(colt militar precis+5,arcu lu manitu,doolin +1 si +2),motivul pentru care am dat cu el este ca nu mai aveam cu ce sa-mi refac viata si eram obosit dupa 7 ore.

Edit:Am uitat sa scriu cei mai important:in 7 ore (25 de dueluri castigate) am facut 48040xp(1921xp mediu per duel)...pana la urma asta conteaza.

P.S:Testarea continua dupa expirarea celor 48 de ore.Orice build are si un "anti-build",sper ca nu s-a suparat nici un participant atat de tare incat sa faca reset skill special pentru mine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25625

Guest
Salutare! De doua zile am inceput sa lucrez la un build nou,l-am denumit Low Life Nuker.
Deocamdata nu o sa zic pe ce sa va puneti punctele pentru ca build-ul nu este testat suficient(oricum cred ca ati inteles despre ce e vorba din denumire).Aceasta discutie am deschis-o la sectiunea destinata lumii Indiana pentru ca aici testez buildul.Am plecat de la ideea "Jack of all trades, master of none",deci nu va asteptati ca acest build sa bata pe toata lumea!

Primele impresii:
(ce vedeti mai jos este rating-ul meu acordat buildului,nu sunt procente!)

Skill Rating
Hit Rate.............................. 4/5
Resistance.......................... 1/5
Dodge................................ 3/5
Damage.............................. 4/5
Vitality................................1/5

Game-Play Rating
Fun.............................. 4,5/5
Risk................................ 2/5
Difficulty...........................4/5
Items dependency..............5/5 (Doolin!)

Probably best roles: Ambush/Gang/1vs1
Worst role: Tank!

Prima etapa de testare a inceput în 10/04/2015 ora 02:57 si a durat 7 ore.La test au luat parte 12 jucatori(majoritatea fara voia lor :D ).In total au fost 30 de dueluri,rezultatele le puteti vedea AICI


Cele 30 de dueluri au fost Random cu cine am avut in lista(am evitat sa dau cu jucatori mai mici)!De mentionat ca Alokt era in haine de munca iar GMDF este overpower(colt militar precis+5,arcu lu manitu,doolin +1 si +2),motivul pentru care am dat cu el este ca nu mai aveam cu ce sa-mi refac viata si eram obosit dupa 7 ore.

P.S:Testarea continua dupa expirarea celor 48 de ore.

Bravo frate! admir astfel de persoane care isi dau interesul si consuma din timpul lor pretios pentru a face ceva nou , ceva ce nu a mai fost facut ,admir ca ti-ai dat interesul ,ai facut ceva foarte frumos, sincer nici nu m-am uitat pe rezultate doar modul in care au fost expuse denota ca ai stat mult timp sa faci tabelul si mai important e ca te-ai distrat admir oamenii ca tine !:up:
 

DeletedUser25902

Guest
Multumesc.
In primul rand LowLifeNuker este un build pentru Doolin.Ultimul "build" care l-am avut era pe full dex. si full ferire,a mers bine(am facut mult xp)... dar nu prea dadeam lesinuri si ma cam iritau aia full r/r...plus ca era plictiseala mare.
Am citit de pe forum cam toate build-urile si nu mi-a placut nici unu,toate sunt "cam la ochi" si trebuie "ajustate".Nu mai zic ca dovezi care sa sustina acele build-uri nu sunt deloc!... Nu ca as avea nevoie de dovezi,pentru ca imi dau seama de ce sunt capabile citindu-le si dupa o foaie...dar era bine sa fie,mai ales pentru jucatorii noi.

Adevarul este ca in ziua de azi build-urile trebuie facute in functie de haine/lvl si consider ca TOATE build-urile de aici trebuie actualizate.Un jucator nou se uita degeaba la alea ca nu o sa fie in stare sa le aplice.

P.S:Cine face urmatorul build?
 

DeletedUser25625

Guest
tu! :d mda ce ai zis tu cu r/r e adevarat e cam anost sa dai numa 56 de daune si pana ii dai lesniu la ala... nu prea merge nici cu recompensele da cnad il faci public?
 

DeletedUser25902

Guest
A doua etapa de testare(si ultima) a inceput în 12/04/2015 ora 10:14 si am decis sa o inchid dupa 24 de ore(inca nu am lesinat dar cred ca e suficient).Au luat parte la test 28 de jucatori(13 au lesinat),in total au fost 67 de dueluri(din care 5 primite), 10 dueluri le-am pierdut .In 24 de ore am facut fix 107.723xp...o medie de 1890xp per duel.
Spre deosebire de primul test,acum a dat duel cu tot ce am gasit(conditia sa iau minim 700xp).Concluzia finala: LowLifeNuker face xp!

Revin putin mai tarziu cu "dezvăluiri incendiare".
Tabelul o sa-l fac la noapte.
 

DeletedUser25625

Guest
A doua etapa de testare(si ultima) a inceput în 12/04/2015 ora 10:14 si am decis sa o inchid dupa 24 de ore(inca nu am lesinat dar cred ca e suficient).Au luat parte la test 28 de jucatori(13 au lesinat),in total au fost 67 de dueluri(din care 5 primite), 10 dueluri le-am pierdut .In 24 de ore am facut fix 107.723xp...o medie de 1890xp per duel.
Spre deosebire de primul test,acum a dat duel cu tot ce am gasit(conditia sa iau minim 700xp).Concluzia finala: LowLifeNuker face xp!

Revin putin mai tarziu cu "dezvăluiri incendiare".
Tabelul o sa-l fac la noapte.

Multumim :up:
 

DeletedUser25902

Guest
Cod:
                                   Low Life Nuker
                                  ~~~~~~~~~~~~~~~~

Nivel recomandat: 10-150
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% tintire, 50% impuscare,30% ferire.
Clase de caracter: duelist(testat de mine) sau soldat
Iteme: Set Bill Doolin + cal si sa Bill Doolin,
Arma cu dmg cat mai mare(testat de mine cu un Colt Dragon precis +3).

Low Life Nuker se descurca bine impotriva oricarui build,atat timp cat nu exista o diferenta mare de lvl sau iteme.Buildul este recomandat jucatorilor activi si inteligenti,pentru a folosi acest build cu succes trebuie sa stiti ce inseamna "map awareness" si sa folositi asta la maxim.
"Map Awareness" inseamna sa interpretati corect informatiile pe care le vedeti si sa anticipati schimbarile din joc.

Un bun exemplu:
Noaptea trecuta am intrat pe joc sa dau cateva dueluri,am deschis pagina de duel si am verificat toti adersarii de pe o raza de 15 min(ce haine au ,pozitia lor pe harta si daca sunt online pe chat!).
In timp ce asteptam sa se termine primul duel am continuat sa ma uit dupa schimbari si am vazut-o pe prima! Gintoki(un jucator) si-a schimbat hainele si pozitia si mi-am dat imediat seama ca si el dadea dueluri.Chiar daca in ultimele 5-6 dueluri l-am invins am decis sa nu il atac de data asta si i-am trimis un mesaj pe chat intrebandu-l daca l-a atacat pe "x",la care el mi-a raspuns ca nu.Asta a fost tot ce mi-am dorit! Adica sa-l fac atent ca si eu sunt online si fara sa mai fie nevoie de alte cuvinte ne-am vazut fiecare de treaba ....sa facem xp!
Daca nu proceam asa,ne-am fi batut ca prostii ...si nu era momentul potrivit pentru astfel de confruntare,mai ales cand aveam atatia adversari offline in preajma.La final am fost foarte multumit de alegerea facuta....si sunt sigur ca si el la fel.


Am discutat cu cativa jucatori despre buildul asta...si unii ziceau ca e prea putina ferire.Pentru mine e perfect! Soldatul e putin vulnerabil din cauza ca nu are raza de actiune a duelistului,dar nu cred ca asta e o problema pentru ca are viata si tactica mai mare.Unui duelist in schimb nu trebuie sa-i lipseasca ciochina(stay away from danger).

Rog un moderator sa posteze buildul aici.

P.S: inca nu m-am apucat de tabel...
 

DeletedUser20606

Guest
Felicitari pentru munca depusa si implicarea de care dai dovada!
Tu intotdeauna ai venit cu ceva nou, ai vrut sa fii diferit fata de ceilalti, sa iesi din cotidian. Tin minte ca ai fost printre putinii care a folosit - cu succes - build-uri de tip hibrid.
Tine-o tot asa.
 

DeletedUser25625

Guest
Cod:
                                   Low Life Nuker
                                  ~~~~~~~~~~~~~~~~

Nivel recomandat: 10-150
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% tintire, 50% impuscare,30% ferire.
Clase de caracter: duelist(testat de mine) sau soldat
Iteme: Set Bill Doolin + cal si sa Bill Doolin,
Arma cu dmg cat mai mare(testat de mine cu un Colt Dragon precis +3).

Low Life Nuker se descurca bine impotriva oricarui build,atat timp cat nu exista o diferenta mare de lvl sau iteme.Buildul este recomandat jucatorilor activi si inteligenti,pentru a folosi acest build cu succes trebuie sa stiti ce inseamna "map awareness" si sa folositi asta la maxim.
"Map Awareness" inseamna sa interpretati corect informatiile pe care le vedeti si sa anticipati schimbarile din joc.

Un bun exemplu:
Noaptea trecuta am intrat pe joc sa dau cateva dueluri,am deschis pagina de duel si am verificat toti adersarii de pe o raza de 15 min(ce haine au ,pozitia lor pe harta si daca sunt online pe chat!).
In timp ce asteptam sa se termine primul duel am continuat sa ma uit dupa schimbari si am vazut-o pe prima! Gintoki(un jucator) si-a schimbat hainele si pozitia si mi-am dat imediat seama ca si el dadea dueluri.Chiar daca in ultimele 5-6 dueluri l-am invins am decis sa nu il atac de data asta si i-am trimis un mesaj pe chat intrebandu-l daca l-a atacat pe "x",la care el mi-a raspuns ca nu.Asta a fost tot ce mi-am dorit! Adica sa-l fac atent ca si eu sunt online si fara sa mai fie nevoie de alte cuvinte ne-am vazut fiecare de treaba ....sa facem xp!
Daca nu proceam asa,ne-am fi batut ca prostii ...si nu era momentul potrivit pentru astfel de confruntare,mai ales cand aveam atatia adversari offline in preajma.La final am fost foarte multumit de alegerea facuta....si sunt sigur ca si el la fel.


Am discutat cu cativa jucatori despre buildul asta...si unii ziceau ca e prea putina ferire.Pentru mine e perfect! Soldatul e putin vulnerabil din cauza ca nu are raza de actiune a duelistului,dar nu cred ca asta e o problema pentru ca are viata si tactica mai mare.Unui duelist in schimb nu trebuie sa-i lipseasca ciochina(stay away from danger).

Rog un moderator sa posteze buildul aici.

P.S: inca nu m-am apucat de tabel...

Esti un player model!
Pe scurt gandesti ,buildurile hirbird au nevoie de 100% inteligenta :)
Trebuie sa anticipi adversarul e multa munca nu daor un click :up:
Totusi la soldat merge 100% carisma si mai multa ferire
 

DeletedUser14746

Guest
Artic...atributele nu merita stricate pe carisma indiferent de build sau clasa de caracter...
Chronic...tot respectul pt efortul si implicarea de care dai dovada.Un singur lucru as avea de obiectat...chestia cu datul de soapte posibilelor "victime" ca sa le diatragi atentia mi se pare aberanta pt un duelist cu pretentii :)
 

DeletedUser25625

Guest
Artic...atributele nu merita stricate pe carisma indiferent de build sau clasa de caracter...
Chronic...tot respectul pt efortul si implicarea de care dai dovada.Un singur lucru as avea de obiectat...chestia cu datul de soapte posibilelor "victime" ca sa le diatragi atentia mi se pare aberanta pt un duelist cu pretentii :)

zici tu ca nu merita carisma? eu stiu ca merita doar ai tacticuta si aspect... dar fie tot timpul e buna o a doua parere.
 

DeletedUser20606

Guest
Artic...atributele nu merita stricate pe carisma indiferent de build sau clasa de caracter...
Chronic...tot respectul pt efortul si implicarea de care dai dovada.Un singur lucru as avea de obiectat...chestia cu datul de soapte posibilelor "victime" ca sa le diatragi atentia mi se pare aberanta pt un duelist cu pretentii :)

Ba din contra, e o strategie bine gandita. Dupa cum a spus si Chronic (inca nu ma pot obisnui cu nick-ul asta), n-are rost sa intri in lupte inutile daca singurul tau scop e sa faci cat mai mult xp.
Ti-o spune unul care s-a incapatanat si a luptat singur impotriva tuturor. Daca dai duel cu un jucator "tare",duel din care stii sigur ca vei iesi si tu sifonat , nu-ti prea doresti sa fii atacat, cel putin nu imediat.
Cat despre "duelist cu pretentii"...Nu prea mai exista asa ceva.
Chronic oricum e cu 2 clase peste multi care-si zic "duelisti".
 

DeletedUser14746

Guest
nu e vorba de aia drakath...e buna strategia...dar te loveste la orgoliu =))
intri in vorba odata,de doua ori ... iar apoi lumea incepe sa "barfeasca" .. uite X nu e capabil sa dea un duel fara "smecherii"
Ma intelegi ce zic?
Si eu am facut chestii din astea si inca mai fac cu jucatori alaturi de care comunic mai des sau ma inteleg bine si le zic, " vezi ca am dat duel pe tine,sa ai hp" sau din astea,ei ma anunta la fel ... dar eu personal nu pot sa vorbesc cu Y,un jucator cu care n-am avut nici o tangenta "ce faci?" doar ca sa ii distrag atentia de la duel ... mi se pare aiurea :|
Pentru xp in duel exista builduri specifice,gen cel pe mobilitate ;)
Oricum,am zis si mai sus,pareciez munca si efortul depus de chronic ;)
Toata stima ;)
 

DeletedUser25902

Guest
nu e vorba de aia drakath...e buna strategia...dar te loveste la orgoliu =))
intri in vorba odata,de doua ori ... iar apoi lumea incepe sa "barfeasca" .. uite X nu e capabil sa dea un duel fara "smecherii"
Ma intelegi ce zic?
Si eu am facut chestii din astea si inca mai fac cu jucatori alaturi de care comunic mai des sau ma inteleg bine si le zic, " vezi ca am dat duel pe tine,sa ai hp" sau din astea,ei ma anunta la fel ... dar eu personal nu pot sa vorbesc cu Y,un jucator cu care n-am avut nici o tangenta "ce faci?" doar ca sa ii distrag atentia de la duel ... mi se pare aiurea :|
Pentru xp in duel exista builduri specifice,gen cel pe mobilitate ;)
Oricum,am zis si mai sus,pareciez munca si efortul depus de chronic ;)
Toata stima ;)

Multumesc,dupa cum am zis...il batusem de vro 5-6 ori cu vro 10 ore in urma...doar ca nu era momentu potrivit atunci,eu l-am facut doar atent ca sunt si eu on,in nici un caz nu i-am zis sa nu ma atace...si nici eu nu i-am zis ca nu o sa-l atac.Cat despre orgoliu meu de duelist,daca aveam asa ceva nu mai ziceam builduri...le pastram pt mine.

EDIT: cred ca detin recordul de dueluri pe zi(poza nu e facatura,o pot confirma toti de la mine din oras):http://forum.the-west.ro/showpost.php?p=848929&postcount=63
nu stiu cat de bun sunt eu ca duelist...dar imi place sa fac xp :D

P.S: Ati participat si voi vrodata la o bataie organizata(5-6 playeri) cu perna? stiti cine a castigat,a avut mai multe victorii?(sa nu credeti ca eu) unu care a folosit pumnul :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25625

Guest
Multumesc,dupa cum am zis...il batusem de vro 5-6 ori cu vro 10 ore in urma...doar ca nu era momentu potrivit atunci,eu l-am facut doar atent ca sunt si eu on,in nici un caz nu i-am zis sa nu ma atace...si nici eu nu i-am zis ca nu o sa-l atac.Cat despre orgoliu meu de duelist,daca aveam asa ceva nu mai ziceam builduri...le pastram pt mine.

EDIT: cred ca detin recordul de dueluri pe zi(poza nu e facatura,o pot confirma toti de la mine din oras):http://forum.the-west.ro/showpost.php?p=848929&postcount=63
nu stiu cat de bun sunt eu ca duelist...dar imi place sa fac xp :D

P.S: Ati participat si voi vrodata la o bataie organizata(5-6 playeri) cu perna? stiti cine a castigat,a avut mai multe victorii?(sa nu credeti ca eu) unu care a folosit pumnul :))

parca recordul e 143...
 

DeletedUser24094

Guest
Din pacate gandesti prea mult, e o problema.

Nu poti reinventa roata, duelul nu e ce a fost candva.

Buildul tau e un build distrugator, nu e unul hibrid cum zice arctic, cu acest build trebuie sa mergi la sigur, daca ai da dueluri cu un jucator reflex / rezistenta care sa dea duel inaintea ta pentru ca tu sa stii cum tinteste si cum fereste adversarul ar fi perfect.

Cu buildul asta esi vulnerabil contra unui jucator cu un build clasic de ferire tintire, fara puncte pe impuscare, tu contra unuia fara puncte pe impuscare pirezi din start 50% din indemanarile tale, sunt inutile punctele pe impuscare contra lui.
Si problema e ca majoritatea jucatorilor au un astfel de build, deci nu poti juca la top cu un astfel de build, vei fi lesinat prea des.

Tintirea ar fi prea mica pentru cei cu build pe mobilitate.

Incearca sa reduci din impuscare si sa cresti tintirea, iar pentru cei care au mult reflex, fa-ti un set de haine cu impuscare, ei nu prea au tintire, full dexteritate, gem activat si un set de haine cu impuscare ajungi usor la 320-330 impuscare, si mai investesti maxim 100 de indemanari pe impuscare, dar nu 50%, mi se pare exagerat.
 

DeletedUser25625

Guest
Din pacate gandesti prea mult, e o problema.

Nu poti reinventa roata, duelul nu e ce a fost candva.

Buildul tau e un build distrugator, nu e unul hibrid cum zice arctic, cu acest build trebuie sa mergi la sigur, daca ai da dueluri cu un jucator reflex / rezistenta care sa dea duel inaintea ta pentru ca tu sa stii cum tinteste si cum fereste adversarul ar fi perfect.

Cu buildul asta esi vulnerabil contra unui jucator cu un build clasic de ferire tintire, fara puncte pe impuscare, tu contra unuia fara puncte pe impuscare pirezi din start 50% din indemanarile tale, sunt inutile punctele pe impuscare contra lui.
Si problema e ca majoritatea jucatorilor au un astfel de build, deci nu poti juca la top cu un astfel de build, vei fi lesinat prea des.

Tintirea ar fi prea mica pentru cei cu build pe mobilitate.

Incearca sa reduci din impuscare si sa cresti tintirea, iar pentru cei care au mult reflex, fa-ti un set de haine cu impuscare, ei nu prea au tintire, full dexteritate, gem activat si un set de haine cu impuscare ajungi usor la 320-330 impuscare, si mai investesti maxim 100 de indemanari pe impuscare, dar nu 50%, mi se pare exagerat.

poate nu o fi hirbird dar ai dreptate cat de cat tintire mai mare si set eric evnetual si dolin sa aiba 2 seturi care sa le foloseasca la nevoie doar dolin...
 

DeletedUser25902

Guest
Din pacate gandesti prea mult, e o problema.

Nu poti reinventa roata, duelul nu e ce a fost candva.

Buildul tau e un build distrugator, nu e unul hibrid cum zice arctic, cu acest build trebuie sa mergi la sigur, daca ai da dueluri cu un jucator reflex / rezistenta care sa dea duel inaintea ta pentru ca tu sa stii cum tinteste si cum fereste adversarul ar fi perfect.

Cu buildul asta esi vulnerabil contra unui jucator cu un build clasic de ferire tintire, fara puncte pe impuscare, tu contra unuia fara puncte pe impuscare pirezi din start 50% din indemanarile tale, sunt inutile punctele pe impuscare contra lui.
Si problema e ca majoritatea jucatorilor au un astfel de build, deci nu poti juca la top cu un astfel de build, vei fi lesinat prea des.

Tintirea ar fi prea mica pentru cei cu build pe mobilitate.

Incearca sa reduci din impuscare si sa cresti tintirea, iar pentru cei care au mult reflex, fa-ti un set de haine cu impuscare, ei nu prea au tintire, full dexteritate, gem activat si un set de haine cu impuscare ajungi usor la 320-330 impuscare, si mai investesti maxim 100 de indemanari pe impuscare, dar nu 50%, mi se pare exagerat.

Pai i-am zis Low Life Nuker...nu te-ai prins? deasta e nuker ca are impuscare...iar cat despre cei care ai zis tu ca au "un build clasic" nu prea imi fac griji,in 2 lovituri dau cat imi dau ei in 3-4,iar tintirea nu e deloc mica(full dex. +20%+doolin).
Recunosc ca duelurile contra build-urile clasice se lasa cu daune mari de ambele parti,iar norocul influenteaza rezultatul unui astfel de duel...dar cine ma obliga sa dau cu ei? Nu am nimic personal cu nimeni si nu am nimic de demonstrat nimanui,interesul meu e sa fac xp.

Nu o sa ma vezi ca un copil fustrat ca ma supar daca ma lesina careva,atat timp cat o face pentru xp are tot respectul meu,iar vina mi-o asum in totalitate! fie ca am fost offline,nu am fost atent,chiar daca e lvl mai mare sau pur si simplu are build mai bun....vina imi apartine.
 
Sus