Low Life Nuker(duel build) discutii

  • Autor subiect DeletedUser25902
  • Data de început

DeletedUser24094

Guest
Pai i-am zis Low Life Nuker...nu te-ai prins? deasta e nuker ca are impuscare...iar cat despre cei care ai zis tu ca au "un build clasic" nu prea imi fac griji,in 2 lovituri dau cat imi dau ei in 3-4,iar tintirea nu e deloc mica(full dex. +20%+doolin).
Recunosc ca duelurile contra build-urile clasice se lasa cu daune mari de ambele parti,iar norocul influenteaza rezultatul unui astfel de duel...dar cine ma obliga sa dau cu ei? Nu am nimic personal cu nimeni si nu am nimic de demonstrat nimanui,interesul meu e sa fac xp.

Nu o sa ma vezi ca un copil fustrat ca ma supar daca ma lesina careva,atat timp cat o face pentru xp are tot respectul meu,iar vina mi-o asum in totalitate! fie ca am fost offline,nu am fost atent,chiar daca e lvl mai mare sau pur si simplu are build mai bun....vina imi apartine.

Aberatii, 500 impuscare sau 100 impuscare dai aceleasi daune pe unul fare reflex.

E inutila impuscarea, ai noroc de arma de dai daune mai mari, impuscarea nu te ajuta.
Nu e build de xp ce ai tu, build de xp e un build cu care poti da multe dueluri si sa le castigi, gen multa ferire, reflex rezistenta, etc..
 

DeletedUser25625

Guest
E o traditie sa facem comentarii de genul asta ... dupa ce omul s-o chinuit voi toti sariti pe el ... cum sa nu conteze impuscarea? gandesti ce vorbesti?
 

DeletedUser25902

Guest
Aberatii, 500 impuscare sau 100 impuscare dai aceleasi daune pe unul fare reflex.

E inutila impuscarea, ai noroc de arma de dai daune mai mari, impuscarea nu te ajuta.
Nu e build de xp ce ai tu, build de xp e un build cu care poti da multe dueluri si sa le castigi, gen multa ferire, reflex rezistenta, etc..

:nu:
Faptul ca eu am facut de la ultimul lesin pana acum vro 130.000xp si am dat aproape 100 de dueluri(toate aste in 2 zile si inca nu am lesinat!) nu te cam contrazice? :roll:
 

DeletedUser25902

Guest
Si pentru ca o poza face cat 1000 de cuvinte....uite poza:

zsjpj7.png


Asta e ultimul duel.Amandoi avem aceleasi haine doar arme diferite,eu am colt dragon precis + 3 iar el toporul de aur...ca si daune armele sunt foarte apropiate.
Eu am dat 341 dauna medie per hit...el a dat 268,o sa zici ca eu am dat la umeri...si daca nu pun la socoteala loviturile in umar dauna medie imi scade la 333,deci tot mai mult ca el.
Mai are rost sa zic ca el fiind pe arma alba are puncte pe rezistenta(posibil si pe reflex?) iar eu am zero? Impuscarea/vigoarea influenteaza dmg-ul in ORICE duel.

Ma bucur ca am lamurit-o si pe asta.Daca mai aveti intrebari...
 

DeletedUser25625

Guest
Si pentru ca o poza face cat 1000 de cuvinte....uite poza:

zsjpj7.png


Asta e ultimul duel.Amandoi avem aceleasi haine doar arme diferite,eu am colt dragon precis + 3 iar el toporul de aur...ca si daune armele sunt foarte apropiate.
Eu am dat 341 dauna medie per hit...el a dat 268,o sa zici ca eu am dat la umeri...si daca nu pun la socoteala loviturile in umar dauna medie imi scade la 333,deci tot mai mult ca el.
Mai are rost sa zic ca el fiind pe arma alba are puncte pe rezistenta(posibil si pe reflex?) iar eu am zero? Impuscarea/vigoarea influenteaza dmg-ul in ORICE duel.

Ma bucur ca am lamurit-o si pe asta.Daca mai aveti intrebari...

+3 la tine ce reprezinta?
 

DeletedUser23483

Guest
un duelist bun niciodata nu isi expune buildul cu care defileaza.pacat de vremurile vechi ;)
 

DeletedUser25880

Guest
Bv chronic*
As vrea sa stiu si eu te rog cam in ce procentaj sa pun punctele(is praf la builduri),daca se poate si doresti.
 

DeletedUser23483

Guest
ce bine faci ca dai mura-n gura?luati de testati nu pomana
 

DeletedUser20606

Guest
ce bine faci ca dai mura-n gura?luati de testati nu pomana

Chiar nu v-ati saturat de acelasi text? Expirat deja, pot spune...
Ce sa mai testeze? Jocul nu mai are demult secrete. Aproape oricine, cu un echipament adecvat si puncte puse bine, poate face performanta.
Teste se faceau acum 3 ani sau chiar mai bine, cand lumea nu stia cu ce se mananca duelurile.
 

DeletedUser24094

Guest
Chiar nu v-ati saturat de acelasi text? Expirat deja, pot spune...
Ce sa mai testeze? Jocul nu mai are demult secrete. Aproape oricine, cu un echipament adecvat si puncte puse bine, poate face performanta.
Teste se faceau acum 3 ani sau chiar mai bine, cand lumea nu stia cu ce se mananca duelurile.


Esti sigur de asta?

Ok, iti pun cateva intrebari daca duelul ti se pare atat de fara secrete.

Cat de mult conteaza aspectul si in ce proportie? Cat este important sa ai?
Cat de mult conteaza ferirea? Conteaza la fel de mult daca am cu mult peste tintirea lui? Aceiasi intrebare la tintire.

Cat este maximul de impuscare care se ia in calcul peste reflexul adversarului? Si cum se calculeaza dauna?
 

DeletedUser25625

Guest
Esti sigur de asta?

Ok, iti pun cateva intrebari daca duelul ti se pare atat de fara secrete.

Cat de mult conteaza aspectul si in ce proportie? Cat este important sa ai?
Cat de mult conteaza ferirea? Conteaza la fel de mult daca am cu mult peste tintirea lui? Aceiasi intrebare la tintire.

Cat este maximul de impuscare care se ia in calcul peste reflexul adversarului? Si cum se calculeaza dauna?

Nu cred ca noi jucatorii avem voie sa stim asta...

Chiar nu v-ati saturat de acelasi text? Expirat deja, pot spune...
Ce sa mai testeze? Jocul nu mai are demult secrete. Aproape oricine, cu un echipament adecvat si puncte puse bine, poate face performanta.
Teste se faceau acum 3 ani sau chiar mai bine, cand lumea nu stia cu ce se mananca duelurile.

Ai dreptate...
 

DeletedUser24094

Guest
Nu ca nu e voie, ci sunt informatii care se afla prin tot felul de incercari, eu personal stiu raspunsurile la intrebarile alea.
 

DeletedUser20606

Guest
Nu ca nu e voie, ci sunt informatii care se afla prin tot felul de incercari, eu personal stiu raspunsurile la intrebarile alea.

Degeaba incerci sa pari inteligent si interesant. Nu-ti iese.

1) Nu se cunoaste procentul de aspect - sau cel putin eu n-am auzit de asa ceva. Doar ai impresia ca din testat poti afla un anumit procent. Da-mi exemple concrete.
2) Conteaza mai mult felul in care pui tintele. Au fost cazuri in care 200 tintire a lovit in 600 ferire. Conteaza "calitatea", nu cantitatea, ca sa-i zic asa.
3) Te referi la diferenta care anuleaza o indemanare? In speta reflexul/rezistenta. Stiam ca o diferenta de 100 de puncte dintre impuscare si reflex o anuleaza pe cea de a doua, daunele fiind normale. Mai nou am observat ca nu-i de ajuns, intrand in calcul si acel procent din rezistenta proprie care se adauga la reflex.
 

DeletedUser25625

Guest
3) Te referi la diferenta care anuleaza o indemanare? In speta reflexul/rezistenta. Stiam ca o diferenta de 100 de puncte dintre impuscare si reflex o anuleaza pe cea de a doua, daunele fiind normale. Mai nou am observat ca nu-i de ajuns, intrand in calcul si acel procent din rezistenta proprie care se adauga la reflex.

Imi poti explica si mie :d ? :sad:
 

DeletedUser24094

Guest
Degeaba incerci sa pari inteligent si interesant. Nu-ti iese.

1) Nu se cunoaste procentul de aspect - sau cel putin eu n-am auzit de asa ceva. Doar ai impresia ca din testat poti afla un anumit procent. Da-mi exemple concrete.
2) Conteaza mai mult felul in care pui tintele. Au fost cazuri in care 200 tintire a lovit in 600 ferire. Conteaza "calitatea", nu cantitatea, ca sa-i zic asa.
3) Te referi la diferenta care anuleaza o indemanare? In speta reflexul/rezistenta. Stiam ca o diferenta de 100 de puncte dintre impuscare si reflex o anuleaza pe cea de a doua, daunele fiind normale. Mai nou am observat ca nu-i de ajuns, intrand in calcul si acel procent din rezistenta proprie care se adauga la reflex.

1. Important este sa ai aspect peste tactica lui, daca ai prea mult e inutil.
2. Nu la asta ma refer.
3. Nu, ma refer la cate puncte pe impuscare ai nevoie pentru a da dauna maxima care o poate da arma, toate au o dauna maxima, deci 5000 impuscare sau 100 impuscare in unele cazuri sunt la fel. (unele cazuri adica adversarul 0 reflex.)
 

DeletedUser20606

Guest
Imi poti explica si mie :d ? :sad:

Da. Sa zicem ca eu am 400 impuscare, sunt pe arma de foc. Tu esti pe arma alba, ai 400 rezistenta si 300 reflex. In mod normal impuscarea mea trebuia sa sparga reflexul tau. Dar la acel reflex se mai adauga un anumit procent din rezistenta ta (acum cativa ani era 25%, acum parca e 10% - nu stiu exact).

@Doxie. Pe ce lumi activezi?
 

DeletedUser24094

Guest
Da. Sa zicem ca eu am 400 impuscare, sunt pe arma de foc. Tu esti pe arma alba, ai 400 rezistenta si 300 reflex. In mod normal impuscarea mea trebuia sa sparga reflexul tau. Dar la acel reflex se mai adauga un anumit procent din rezistenta ta (acum cativa ani era 25%, acum parca e 10% - nu stiu exact).

@Doxie. Pe ce lumi activezi?

momentan doar 19.

Locul 1 xp :).

Si, reflex = Reflex +0.4*Rezistenta.
A ramas la fel.

Si 400 impuscare nu sparge 400 reflex, chiar daca rezistenta e 0.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus