La taclale

DeletedUser

Guest
La alea eu am raspuns sec, stiu ca pretul creste la forturi
Este exact ca aia cu aventura. Un raspuns sec e posibil sa fie si incomplet, nu neaparat gresit. Asteptam baremul de corectare. Poate doamna profesoara odm va fi ingaduitoare, desi trebuie sa existe 5 castigatori. E mai usor sa tai raspunsurile incomplete decat sa dai premiul aleator :D

Intrebarile au fost simple, sau cel putin la aia cu aventuri era simplu, ca nu cred ca castigi tu o aventura cu 50-100 puncte , tu trebuia sa scrii cu cat castigi tu o aventura deobicei nu ca exista o aventura la un milion care se termina cu 34 de puncte ... se poate dar cred ca raspunsul era 250
Intr-adevar, majoritatea aventurilor se termina mai devreme de runda 35 iar castigatorii primesc 250 PV. Dar intrebarea nu era despre ce se intampla de obicei, ci era la cazul general. Iar la cazul general poti sa castigi o aventura in mai multe moduri.
Un caz care nu cred ca a fost intalnit pana acum este urmatorul. Nimeni nu se urca pe cladiri si 32 de runde va bateti in mijlocul hartii. In runda 33 cineva se urca pe unda dintre cladiri, iar in runda 35 va cuceri cladirea si va obtine un punct. Aventura se termina in 35 de runde cu scorul de 1-0. Aia care au 1 castiga, au 20% sanse la cufar, dar nu primesc PV. Si cazul asta poate intra in calcul, tocmai d-aia intrebarea a fost misto. Si nu a fost singura in genul asta. edene, si cu 14 raspunsuri se poate castiga ... experienta pentru 2028 :D
 

DeletedUser

Guest
Eu tind sa cred ca o sa castig sau o sa fiu in primii 5. Dar pe de alta parte, am impresia ca am raspuns gresit la una sau chiar doua intrebari. Asa ca, cu 13-14 raspunsuri corecte, ma pregatesc de Champions League pentru sezoanele urmatoare, ca Dinamo :D
 

odm

Cowboy
Nu inteleg partea cu intrebari simple. Nu uitati ca a fost totusi un concurs. Doreati doar sa va inscrieti si sa castigati? Unde mai era farmecul concursului? Au fost intrebarii simple, medii, capcane, un concurs cu de toate. Nu mai organizez daca nu v-a placut! :P
 

Ciprian66

Trapper
158 de munci au fost.
orasul nu e gata nicodata si nu se poate pune un nr de ore in care e gata.
punctele unui oras vin exclusiv din construirea cladirilor, NU din forturi, dueluri etc, asa e trecut la clasament( total puncte si puncte oras)...
5 clase de caracter...
mai sunt, vedem pe 1.
 

DeletedUser

Guest
158 de munci au fost.
Alea sunt tipuri de munci, dar intrebarea a fost diferita si interpretabila. Eu am inteles-o altfel si am numarat cate sunt in total pe harta (ca pana la urma asta cerea intrebarea). Si sunt 5408.

Cipriane, cand nu ai un oras si te duci la unu fantoma cat dureaza sa-l construiesti? Nu 8 ore?
Dureaza 8 ore sa-l intemeiezi, si nelimitat sa-l construiesti. Desi, cred odm s-a referit la intemeiere prin acea intrebare.

(Sunt 160 de munci pe harta, le poti cauta dupa ID :njub:)
Doua dintre acele ID-uri nu sunt valide.
http://tw-calc.net/job/81
http://tw-calc.net/job/89
Asta inseamna sa nu verifici :D
 

DeletedUser26710

Guest
Oricum , nu stiu de ce va bateti capu , a spus odm ca o sa puna raspunsurile asa ca ...
 

DeletedUser

Guest
Inainte sa trimit raspunsurile, am verificat id-urile pe tw-calc, am numarat pe tw-calc si am numarat si in joc, la Activitate. Am obtinut 158. Acum ca tu ai zis ca sunt 160, m-am uitat si pe tw-db. Si acolo tot 160 - 2 apar (id-urile 81 si 89 lipsind). Zi-ne si noua unde ai gasit 160, ca oricum nu se mai pot trimite raspunsuri :)
 

Ciprian66

Trapper
Intrebarea era "Cate ore dureaza construirea unui oras ? ".


Cand te duci la un loc gol unde nu e oras, te intreaba daca vrei sa INTEMEIEZI un oras aici, sau la alea fantoma daca vrei sa cuceresti orasul fantoma. Intrebare capcana :)
 

DeletedUser

Guest
La cate controverse sunt la majoritatea intrebarilor, cred ca odm se gandeste: "De ce m-am bagat eu sa le fac concurs astora?" :annoyed: hehelol123
 

DeletedUser19531

Guest
Cred ca acestea sunt raspunsurile corecte (la 7 cred ca ar trebui adunate toate muncile, ma refer si la cele care se repeta, dar nu am rabdare sa verific 130 de munci):


1. In inventar poti sa ai maxim 10 obiecte.
2. Atacarea unui fort mediu costa 5000$ (pretul de baza), dar acest cost se dupleaza pentru fiecare fort atacat intr-un interval de 3 ore.
3. In joc sunt 5 clase de caracter: incepator, aventurier, soldat, duelist si muncitor.
4. Realizarea ''O mare de flori'' a aparut in anul 2015 de ''Ziua celor morti''.
5. Negustorul ofera in fiecare zi 8 obiecte spre vanzare in mod gratuit; dar se pot primi mai multe obiecte, el poate schimba oferta zilnica pentru 5 pepite, in acest caz numarul de obiecte zilnice oferite de negustor depinde de numarul de pepite detinut de contul tau.
6. La atingerea nivelui 150 se primeste titlu de ''Campion al West-ului''.
7. In joc sunt un numar de 130 de munci distincte ce sunt impartite in mai multe grupuri ce se repeta pe fiecare sector de la 2 pana la 4 .
8. In Romania au fost lansate 22 de lumi de joc daca punem la socoteala si evenimentul Horseball Cup.
9. Energia se poate regenera prin somn, prin trecerea timpului (3 puncte de energie fara cont premium sau echipament ce ofera bonus de regenerare mai rapida/ 4,5 puncte de energie daca e activat cont premium), prin imbunatatiri ce ofera puncte de energie, cu ajutorul pepitelor (18 pepite), la trecerea nivelului (in cazul in care se lesina la fort nu se mai regenereaza energia).
10. Pentru obtinerea unei victorii se pot obtine intre 0-250 de puncte de veteran, aceste puncte sunt conditionate de deblocarea celor 5 nivele si nu de victorie.
11. Pe harta sunt 43 de forturi cu cel din centru.
12. Categoriile de iteme sunt urmatoarele: curele, imbracaminte, incaltaminte, palarii, coliere, pantaloni, animale, arme de duel, arme de batalie si produse.
13. Construirea unui oras dureaza 8 ore.
14. Se pot invata un numar maxim de 35 de retete.
15. Numarul punctelor unui oras este compus din: punctele orasului (constructii), punctele de fort ( nivelul de constructie), punctele jucatorilor (dat de nivel), punctele de duel, numarul de membrii si nivelul mediu al jucatorilor.
 

DeletedUser24094

Guest
Iti mai spun si eu unde ai gresit.
Nu sunt 130 de munci, sunt 158 diferite.
La 12, ai uitat de categoria retete, aia nu face parte din produse.
 

DeletedUser19531

Guest
De exemplu la "1. In inventar poti sa ai maxim 10 obiecte."
Nu sunt 10?

Iti mai spun si eu unde ai gresit.
Nu sunt 130 de munci, sunt 158 diferite.
La 12, ai uitat de categoria retete, aia nu face parte din produse.

Ai dreptate cu muncile, sunt 158 de munci.

Daca mergem pe aceasta directie nici imbunatatire nu fac parte din aceasta categorie sau colectiile de la realizari
fetish1.png
.

La 9. poti sa regenerezi energia si cu filmele de la Cinema :)

Se mai poate face si prin interventia adminilor sau a dezvoltatorilor.
 
Sus