Speed Free for all

Danny Tommy

Trapper
  1. locul 2 (ales aleatoriu din top 2-10 useri ce au folosit pepite)
    • 300 pepite
    • Titlul Speedy Gonzarlis
    • La alegere 3 iteme din Setul Gonzales sau El Gringo [iteme diferite]

Este posibil sa fie oferite aleatoriu din top 10 (exceptand locurile 1 pepite si non pepite), dar indeiferent daca s-au folosit sau nu pepite?
 

DeletedUser24094

Guest
In functie de experienta, dintre jucatorii care nu au folosit pepite (ales aleatoriu dintre locurile 2-10 ce nu au folosit pepite)
300 pepite
Titlul Speedy Gonzarlis

este premiu si pentru ei
 

Danny Tommy

Trapper
In functie de experienta, dintre jucatorii care nu au folosit pepite (ales aleatoriu dintre locurile 2-10 ce nu au folosit pepite)
300 pepite
Titlul Speedy Gonzarlis

este premiu si pentru ei

Insa nu este acelasi premiu. Tinand cont ca nu exista limita minima a unui nr de pepite folosite, nu vad de ce cel care foloseste 5 pepite primeste 3 iteme la alegere , si cel care nu foloseste nici una, primeste un titlu :) Deci era mai bine un singur premiu oferit aleatoriu (3 iteme la alegere), dintre locurile 2-8, indiferent ca s-a folosit sau nu pepite.
 

just4fun

The Boss
  1. locul 2 (ales aleatoriu din top 2-10 useri ce au folosit pepite)
    • 300 pepite
    • Titlul Speedy Gonzarlis
    • La alegere 3 iteme din Setul Gonzales sau El Gringo [iteme diferite]

Este posibil sa fie oferite aleatoriu din top 10 (exceptand locurile 1 pepite si non pepite), dar indeiferent daca s-au folosit sau nu pepite?
Nu - vor exista doua clasamente.
Top 3 pepite/top10 nepepite.
Ar fi fost interesant si cum spui tu dar asa am anuntat si drept urmare nu mai modific
 

just4fun

The Boss
Aceasta runda s-a incheiat in data de 02 august, la ora 20, asa cum a fost programata.
In cursul zilelor urmatoare voi publica lista castigatorilor.
 

just4fun

The Boss
Mai jos gasiti top 21 general (clasament dupa ce a fost analizat/verificat):

Clasament general
NumeUtilizator pepiteClasament pepiteClasament nepepiteMestesugDuelisti
Tk0ladaTk0laBalubaJrTotalfsGripa
BalubaJrnuDanny Tommyvladmarian55Tk0laellcko
Danny TommydaTotalfsgeulica2gripamagalex
TotalfsdaGripabogdanell7Demostere
Gripadaalex2003comanmmtthh95
alex2003comandaDemostereFlubberx
Demosteredamr.clearPortAventura
mr.cleardamoreno21cocollino2004
moreno21daBadibelbvalentin-i
Badibelbdamagalexzxvlad
vladmarian55nu
geulica2nu
magalexda
bogdanell7nu
mmtthh95nu
ellckoda
Flubberxnu
PortAventuranu
cocollino2004nu
valentin-inu
zxvladnu

Mentiuni cu privire la clasament:
  1. La alegerea castigatorilor ce vor fi alesi aleatoriu se va folosi ca cifra "reprezentativa" pozitia in clasament (se vor alege cifre de la 2 la 10)
  2. In cadrul eventului s-a strecurat un jucator rauvoitor ce a folosit un nume asemanator cu cel al NPC-ului din orasul GM Town (Henry WaIker NPC - in loc de L mic a folosit i mare) si care a efectuat vanzari la piata in aceleasi conditii 15 rasini (pret minim 6000 si instant 100k), lucru ce a dus la inducerea in eroare a unui jucator (acesta a achizitionat acele rasine de la el, in aceleasi conditii ca si cum le-ar fi cumparat de la cele doua conturi ce ar fi trebuit sa vanda - cu pretul instant, de 100k), motiv pentru care va fi penalizat - pe scurt, jucatorul Tk0la nu va primi primi premiul aferent pozitiei 2 din clasamentul mestesug si nici setul complet (va primi o singura arma din setul complet, dupa ce se va aloca premiul nou creat) - "diferenta" (o arma de duel la alegere/o arma de fort) pana la premiul complet, va fi alocat aleatoriu unei categorii de jucatori aleasa de castigator (va putea alege din ce lista sa selectez inca o cifra - din clasamentul general/pepite/nepepite) [acesta va alege o arma de duel si arma de batalie]
  3. Publicarea numerelor alese aleatoriu se va "inregistra" si numele lor va fi facut public, la fel cu acea inregistrare, pentru a evita orice discutie.
 

DeletedUser24094

Guest
Pe aceasta cale tind sa multumesc enorm jucatorului care mi-a facut asta, si cum nu eram o amenintare pentru nimeni din categoria fara pepite voi alege sa alegi pe cineva random din categoria fara pepite, sa primeasca si ei arme, si daca cel ce primeste e baiat bun poate se multumeste doar cu o arma de duel si imi lasa si mie una :D
 

Danny Tommy

Trapper
1.Regulamentul a fost destul de clar pentru toata lumea. - Joci la tombola - esti eliminat. Cumpari de la piata - esti eliminat, fara urme de negociere. Ce garantie avem noi ca de fapt jucatotul Henry WaIker NPC nu este aceasi clona care i-a construit orasu(bobita2)

2. Jucatorul Demostere pentru ca a jucat un nivel la tombola, a fost banat, chiar daca era pe locul 4 la xp. Lui nu i-a oferit nimeni sansa de negociere.

3. Cum se face ca lui Tkoia i se ofera fix itemele gringo care ii lipsesc pe maryland? Mai exact hainele.Pentru ca arme i-au fost deja oferite cateva, suficient cat sa isi duca arma gringo de fort la lv 1, dezechilibrand total luptele de aventuri.


Ce rost au regulile daca pot fi negociate fix de cel care le incalca ? Mai mult de atat, tot el alege si categoria ce primeste diferenta de iteme.. Dezamagitor...
 

just4fun

The Boss
Pe aceasta cale tind sa multumesc enorm jucatorului care mi-a facut asta, si cum nu eram o amenintare pentru nimeni din categoria fara pepite voi alege sa alegi pe cineva random din categoria fara pepite, sa primeasca si ei arme, si daca cel ce primeste e baiat bun poate se multumeste doar cu o arma de duel si imi lasa si mie una :D
jucatorul va primi o arma de duel si una ptr batalii - in functie de alegerea lui (arma alba/arma de foc), se va aloca "diferenta".
 

DeletedUser24094

Guest
Danny, a fost vorba de 15 rasina, luata pe 25 iulie (cand deja aveam 7kk+ xp fata de locul 2), eu pe 29 iulie am incetat sa mai dau la 15s , in inventar am ramas cu 400 tutun, 50 rasina, nu m-am folosit de acea rasina.

Bobita la fel, nu stiu ce e cu el, chiar ti se pare ca mi-as fi facut conturi sa imi faca rasina? sau oras? Esti serios? Stau si dau de pe telefon la 15 s sa risc pentru un oras? sau pentru 15 rasina?

Sa pierd 2 iteme gringo pentru 15 rasina luata din cauza unui "nu stiu cum sa il numesc" mi se pare o pedeapsa suficienta.

Eu am fost fraierit sa cumpar alea, erau puse intre cele normale puse de henry adevarat, am cumparat 50 rasina atunci, m-am uitat la rapoarte.
 

just4fun

The Boss
1.Regulamentul a fost destul de clar pentru toata lumea. - Joci la tombola - esti eliminat. Cumpari de la piata - esti eliminat, fara urme de negociere. Ce garantie avem noi ca de fapt jucatotul Henry WaIker NPC nu este aceasi clona care i-a construit orasu(bobita2)

2. Jucatorul Demostere pentru ca a jucat un nivel la tombola, a fost banat, chiar daca era pe locul 4 la xp. Lui nu i-a oferit nimeni sansa de negociere.

3. Cum se face ca lui Tkoia i se ofera fix itemele gringo care ii lipsesc pe maryland? Mai exact hainele.Pentru ca arme i-au fost deja oferite cateva, suficient cat sa isi duca arma gringo de fort la lv 1, dezechilibrand total luptele de aventuri.


Ce rost mai au regulile daca ele pot fi negociate in avantajul celui alca regulamentul. Mai mult de atat, tot el alege cine si ce castiga ... Dezamagitor ..

Acel regulament nu a luat in considerare persoanele rauvoitoare ce ar face orice sa induca lumea in eroare - daca ar fi fost un alt gen de eroare, decizia ar fi fost cu totul alta.
Nu gasesc vreun motiv ca acel cont sa fie clona despre care mentionati - ar insemna sa isi dea singur peste unghii dupa ce a folosit mii de pepite pentru a castiga aceasta runda - este ca si cum si-ar trage singur scara de sub picioare.
Foarte simplu, ar fi putut cere/cumpara acele iteme pe cale oficiala, la pretul normal (adica la 100k cum se vindea rasina de fiecare data).
Sunt de parere ca ceea ce s-a intamplat a fost o neatentie, fiind indus in eroare de asemanarea dintre nume.

Jucatorul Demostere a ridicat itemele de la event - nu a fost indus de nimeni in eroare ca in cazul de mai sus.
 

Demostere

Greenhorn
Aoleu, atata caz pe seama mea.
Am gresit si eu si toti va luati de mine :D .
In plus mi-am rascumparat greseala de buna voie si nesilit de nimeni. Am fost constient de la bun inceput ca nu incape loc de negociere in situatia respectiva.
 

DeletedUser18564

Guest
Acum sincer, nici eu n-aș fi observat dacă erau asemănătoare numele cu care erau puse la piață rășinile.
 

just4fun

The Boss
Am facut "extragerile" aleatorii.

Castigatorii alesi aleatoriu sunt urmatorii (pe langa locul 1 si celelalte premii deja cunoscute):

Categoria pepite (a se intelege locurile 2 si 3):
  1. Demostere
  2. Totalfs
Categoria nepepite:
  1. PortAventura (locul 2 la nepepite)
  2. cocollino2004 (premiul "tkola")

Pentru a intra in posesia premiilor, va astept la suport pentru a-mi transmite unde doriti premiile - ca si mentiune, premiile se aloca numai pe numele castigator, nu este transferabil.
 
Sus