Concurs Ziua Independenței - temă de discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser27887

Guest
Sau se poate introduce sistemul de invitatie la aventura de pe beta ;)
Bună ziua tovarășe ... pe beta sunt introduse noi concepții pentru a fi testate iar mai apoi (în funcție de stabilitate și eficiență) să fie introduse pe varianta live. Sunt de acord cu împărțirea pe daune (nu mai vreau să joc contra ta :D)
 
Sau sunt multi la Aventuri care intra in lista de asteptare si ei sunt pe alt tab si in felul asta trec acele secunde de a gasi participanti si iar mai astepti pana se gasesc macar 6 jucatori. Asta e.....
 

adsum

Gunman
Deja ați sărit calul și ați transformat tema asta în una de spam. Comentariile care n-au legătură cu subiectul vor fi șterse.

@adsum

1. Mie nu imi place sarcina cu 2 dueluri, elimini si aia la cererea jucatorilor? ca aventurile le-ai eliminat ca a cerut lumea.
Elimini si aia cu duelurile sau faci discrimiare?

Altii au scapat de aventura ca nu le place, scap si eu de sarcina cu duelurile?

2.Trebuie sa postez si azi din nou pentru participare?

1. Nu va fi eliminată sarcina respectivă, fiind considerată una lejeră.
2. Da, poți posta iarăși.

pentru mine nu e lejera, trebuie sa ies din protectie, e mult mai lejera aia cu aventurile de facut
Modifica macar sa fie necesare 5 din 6 sarcini necesare, si tot aia e

@adsum
Altii au scapat de aventura ca nu le place, scap si eu de sarcina cu duelurile?

După cum am spus, nu putem mulțumi pe toată lumea. Ținând cont că azi e ultima zi de concurs, nu vor mai avea loc modificări.

Cei care au castigat cand primesc cuferele?

Am facut tichet la suport pentru revendicarea premiului.

Daca cineva e Gica Contra sau e nemultumit pe un lucru, asta nu inseamna sa pedepsiti toti jucatorii care au castigat si sa nu le mai dati premii.
Chiar m-am chinuit sa fac acea Aventura CASTIGATA. Am pierdut mai bine de o zi ca sa indeplinesc acea sarcina cu Aventura Castigata 1/1.

Multumesc pentru intelegere!

Încetează să citești printre rânduri și să inventezi lucruri. După cum am zis deja de 3 ori, premiile vor fi alocate câștigătorilor care au depus tichet. Nu e domeniul meu așa că nu vă pot spune exact când se va întâmpla asta.

Am făcut deja ... nimic încă. Se lucrează la asta sau s-a omis tichetul meu? Mulțumesc!

Nu s-a omis nimic. Vor fi alocate.
 
Ultima editare:
Cei care au castigat cand primesc cuferele?

Am facut tichet la suport pentru revendicarea premiului.

Daca cineva e Gica Contra sau e nemultumit pe un lucru, asta nu inseamna sa pedepsiti toti jucatorii care au castigat si sa nu le mai dati premii.
Chiar m-am chinuit sa fac acea Aventura CASTIGATA. Am pierdut mai bine de o zi ca sa indeplinesc acea sarcina cu Aventura Castigata 1/1.

Multumesc pentru intelegere!
 

Mr.Piscot

Trapper
Fara sa fiu gica contra, si eu prefer sa joc / castig o aventura decat sa fac cele 2 dueluri vs jucatori. Totodata, nu inteleg de ce ati luat vazele din shop, cand puteam sa le cumparam foarte usor cu 600 oup / pepite si ati decis sa le dati premii. Intelegeam daca dadeati artificii / oup sau alte prostii, pt cei care se chinuie inutil sa faca sarcinile astea. Mai bine faceti evenimente normale cu poezii / povesti / intrebari / ceva interactiv, distractiv.. cum s au facut mereu. Sau mai bine va ocupati sa faceti batalii la awesomia la 2 zile, daca zilnic nu se poate, unde dati artificii si oup. Lasati ne vaza in shop sa o putem cumpara, nu ne bagati pe gat prostia asta cu sarcini zilnice inutile, majoritatea am terminat toate misiunile importante, nu am chef sa stau pe drumuri pe o lume noua fara set de viteza si sa dau 7 8 ore de munca pt o misiune cu 30 exp, doar ca sa postez pe aici, nu am chef sa ies din lesin, ca sa dau 2 dueluri, sa ma lesin iar, urm zi sa ies si tot asa... aventurile erau cel mai usor lucru de facut din sarcinile alea, si a fost scoasa. Bine ca ati incheiat eventu asta, normal ca prezenta e mica daca necesita foarte multe ore investite aiurea zilnic, pentru o mica sansa sa castigi o vaza, care in ultimii 5 6 ani a fost la fiecare event in shop. Va chinuiti prea mult cu idei "pompoase", cand lucrurile (eventurile) simple sunt mai mult apreciate.
 

adsum

Gunman
Fara sa fiu gica contra, si eu prefer sa joc / castig o aventura decat sa fac cele 2 dueluri vs jucatori. Totodata, nu inteleg de ce ati luat vazele din shop, cand puteam sa le cumparam foarte usor cu 600 oup / pepite si ati decis sa le dati premii. Intelegeam daca dadeati artificii / oup sau alte prostii, pt cei care se chinuie inutil sa faca sarcinile astea. Mai bine faceti evenimente normale cu poezii / povesti / intrebari / ceva interactiv, distractiv.. cum s au facut mereu. Sau mai bine va ocupati sa faceti batalii la awesomia la 2 zile, daca zilnic nu se poate, unde dati artificii si oup. Lasati ne vaza in shop sa o putem cumpara, nu ne bagati pe gat prostia asta cu sarcini zilnice inutile, majoritatea am terminat toate misiunile importante, nu am chef sa stau pe drumuri pe o lume noua fara set de viteza si sa dau 7 8 ore de munca pt o misiune cu 30 exp, doar ca sa postez pe aici, nu am chef sa ies din lesin, ca sa dau 2 dueluri, sa ma lesin iar, urm zi sa ies si tot asa... aventurile erau cel mai usor lucru de facut din sarcinile alea, si a fost scoasa. Bine ca ati incheiat eventu asta, normal ca prezenta e mica daca necesita foarte multe ore investite aiurea zilnic, pentru o mica sansa sa castigi o vaza, care in ultimii 5 6 ani a fost la fiecare event in shop. Va chinuiti prea mult cu idei "pompoase", cand lucrurile (eventurile) simple sunt mai mult apreciate.

Nu erau "vaze" în shop așa că nu aveam cum să le luăm noi. A fost inițiativa inno de a oferi câteva cadou.
Nicio sarcină nu necesită 8 ore de muncă, nu știu de unde le scoți. Iar dacă ți se par prea dificile, poți alege să nu participi.


https://prnt.sc/18iepyr este nevoie de tam tam ca sa primesti cei al tau de drept. Adsum faci de ras staff-ul prin comportamentul tau de frustrat
si mi-a fost sters comentariul FARA SA FAC VREO INSULTA. Frumos din partea dumneavoastra, domnule administrator :)

E nevoie de puțină răbdare și un minim de bun-simt. Din moment ce vi s-a spus că vor fi alocate n-aveau rost zecile de comentarii. Dacă e să se facă cineva de râs, voi sunteți aceia, prin atitudinea afișată.


@adsum lamureste-ne si pe noi de ce stergi comentarii ce au legatura cu acest concurs si NU SUNT JIGNIRI SAU INSULTE.

Din moment ce v-am repetat de 3 ori că premiile vor fi alocate nu era nevoie să reluați întrebările și nici să inventați prostia cum că am decis să nu le mai oferim. Pot fi șterse și comentariile repetitive, de spam sau off-topic. Iar dacă n-o să mai postați la fiecare 2 minute, poate o să am răgaz să vă răspund la toate.
 
Ultima editare:

adsum

Gunman
Adsum, just si oricare dintre conducatori trebuie sa intelegeti ceva...unii au un comportament ca al lui niton, deoarece devin frustrati pe anumite nereguli sau mai bine zis se satura de anumite situatii intalnite in cadrul concursurilor, evenimentelor si asa mai departe. Multi nu mai participa tocmai din aceste motive, ce regasiti la niton nu este un limbaj neadecvat ci o satietate fata de aceleasi situatii vechi, care nu se schimba...Eu personal am incetat sa mai am ceva cu cineva, insa nu-mi place cand ceva nu-i corect, pana la urma este un concurs si nu este corect ca sa se faca o diferentiere de genul, unii s-au straduit altii nu vor sa depuna efort...Daca vreti intradevar sa fie ok la aventuri, introduce-ti propunerile mele legate de aventuri, ca echipamentul sa nu se mai poata modifica si impartirea sa se faca in functie de putere si dmg.

Jignirile n-au ce căuta într-o discuție de aici, indiferent de situație. Nu mai încercați să dați vina pe noi pt neajunsurile jocului. Care nereguli? Cine a fost neindreptatit? Dacă e să vorbim de reguli și nereguli, cred că mulți dintre voi ați ieși șifonați. Ne asumăm faptul că n-a ieșit exact așa cum ne-am dorit și vom încerca să venim cu altceva.

Legat de aventuri, nu dispunem de o asemenea opțiune și-mi vine greu a crede că vor avea loc schimbări majore din moment ce nu s-au lansat nici celelalte două moduri de joc.

N-are sens, ca adsum, just si cine mai e, privesc asta ca pe un atac la persoanele lor, nu ca pe un feedback la actiunile pe care le fac.

Iar legat de "asa au cerut jucatorii", sunt multe modificari aduse in joc care chiar nu au fost cerute de jucatori dar ei tot se folosesc de acele texte.

Pana la urma admii fac ce vor, cum vor, cu cine vor de capul lor ca nu is controlati de nimeni, iar parerea jucatorilor nu e luata deloc in considerare. De ce? simplu, nu le pasa.

Nu v-ați plictisit să trăiți în minciună și să-i induceți în eroare și pe alții cu teoriile astea? Există o ierarhie, iar deciziile majore din cadrul jocului nu sunt luate nici de admini, nici de CM. Dintre toate aberațiile auzite, asta cu "adminii sunt de vină" e cea mai funny. Ok, să admitem că nu știm noi să ne facem treaba, însă din atâtea servere, chiar nu se pricepe nimeni? Eu vă invit pe fiecare în parte să vă imaginați admini și să-mi spuneți ce măsuri luați, ce plusuri aduceți jocului. Iar după vă zic eu dacă e posibil și dacă nu, de ce da și de ce nu. Așa idei am și eu o grămadă, dar nu toate pot fi puse în aplicare.În același timp nu-mi pot asuma răspunderea pt ceva care nu ține de mine

N-am o problema cu critica, ba chiar o consider constructivă, însă majoritatea comentariilor au scopul doar de a provoca, de asta și sunt șterse.
Imaginați-vă că sunt jucător și nu admin, că să încheiem definitiv discuția asta cu funcțiile și mai știu eu ce.

Si atunci aventurile de ce le-ai eliminat, acuma chiar ca faci discriminare, nu am vazut pe nimeni sa ceara pe forum sa elimi aventurile si le-ai eliminat, iar sa elimini duelurile suntem deja 3 si nici nu ne bagi in seama. Asta e atitudinea ta adsum?

Acuma faci discriminari? iei in calcul doar parerile unor jucatori? restu suntem animale sau ce?

Sau tu ai modificat pe baza de relatii, ti-au cerut prietenii sa elimini aventurile si le-ai eliminat iar alte pareri nici nu iei in considerare?

Devii simpatic. Ți s-a explicat deja de câteva ori ce și cum, așa că nu mai posta comentarii repetitive doar pentru a te băga în seama.
Pe de o parte ridicați problema timpului mare de așteptare, pe de altă parte acuzați măsurile luate. Cum facem?
Sarcina cu aventura câștigată era cea mai dificilă, lucru afirmat de jucători atât pe forum cât și în joc.Nu putem face pe plac tuturor, așadar nu putem elimina toate cerințele. Rămâne să participe cine vrea.


Ați transformat o simplă temă de discuții în circ ieftin. Pt mine e mai mult decât evident că unii căutați doar atenție.
Voi șterge pe viitor orice comentariu care e repetat obsesiv sau n-are legătură cu concursul. Puteți spama în La Taclale cât doriți.
 
Ultima editare:

adsum

Gunman
eu am stat azi de pe la ora 13, si abia la ora 19 am reusit sa o fac :)))

Încearcă să postezi un singur comentariu, ca să se mai și înțeleagă ceva. Nu știu dacă realizezi penibilul situației și cum începi să te contrazici singur.
Până să anunțăm faptul că am eliminat sarcina cu aventuri NIMENI, dar NIMENI, nu s-a plâns de dueluri. După v-ați folosit de treaba asta ca un pretext.

În fine, am luat la cunoștință nemulțumirile tale.
 

Cristianobcd

Greenhorn
Cu bataliile la awesomia cum procedam? Tot dovada aici? Si te poti inscrie o data cu sarcinile zilnice si o data cu participarea la fort pe fiecare lume? Sau se considera o singura participare?
 

adsum

Gunman
Cu bataliile la awesomia cum procedam? Tot dovada aici? Si te poti inscrie o data cu sarcinile zilnice si o data cu participarea la fort pe fiecare lume? Sau se considera o singura participare?

În topicurile aferente fiecărei lumi, tot cu dovadă. Te poți înscrie cu ambele, dar poți câștiga numai o dată.
 

Mr.Piscot

Trapper
Felicitari pt awesomia bre adsum, premii micute dar sigure, fara prea mare pierdere de timp, fara sa se planga nimeni... aceleasi sanse sa castigam "premiul cel mare" cu un simplu SS de la batalie, pe langa artificiile primite pt participarea la fort si poate pt unii distractia de a participa la fort. Activitatea la event uri pe forum e mica de cativa ani, de ceva mai multi ani... indiferent daca ideea voastra (sau a cui ar fi fost) cu sarcinile era extraordinar de buna / proasta.. activitatea tot mica era, lumea se inscrie la concursuri doar pt premii, si doar de asta e interesata, din pacate. Eu unu joc de multisori ani, am ratat maxim 1 2 eventuri in perioada asta, inidferent daca erau 20 oup premiu,100 pepite, 500 artificii.. sau 5000 pepite, 48k artificii avatar clasic etc.. dar pana acum toate au fost simplute, usor de participat/inscris la ele, si la unele (pt.mine cel putin) chiar o placere. Eu chiar te apreciez ca incerci sa faci / schimbi ceva, dar crede ma, comunitatea .ro este FOARTE MICA SI FOARTE TOXICA, eventurile de genu nu au succes DECAT DACA premiile sunt mari/ft mari. E destul de migalos si time consuming sa faci sarcinile alea, unii nu au nici timp / chef (ca in cazu meu spre ex). Parerea mea ca ideea a fost usor inovativa si putin peste mediocru cu aceste sarcini, nu din cauza ideii prezenta a fost mica, ci din cauza premiului raportat la timpul investit. Parerea mea e ca ori faci chestii micute, cu premii micute cum au fost pana acum (o poezie o poveste o poza de la un fort etc) unde oferi premii micute care sa nu ofere un avantaj exagerat in joc, dar la care e usurel sa participi si poate o sa fie mai multi. Fie faci ceva pompos, cu cerinte grele de participare si premii pe masura. Eu as incerca sa fac 2 3 poate 4 batalii saptamanale la awesomia, 25-50 oup premiu asigurat (care sa acopere macar folosirea unei potiuni de refacere hp) 650 artificii sau cate vreti voi, iar premiu asigurat. (Cum a fost astazi, doar ca astazi a fost 650x2) si la fiecare batalie din saptamana un diferit "joculet" pt premii extra, spre exemplu, la batalia de luni de la awesomia, pe langa premiile alea mici asigurate tuturor participantilor, cel care a nimerit cel mai mult.primeste ceva extra, in urmatoarea zi atacatorul / aparatorul cu cele mai multe incasate primeste ceva infim.. dar extra, urm zi cineva poate primi pt dauna medie cea mai mare.. runde online.. fantoma... ferite.. hp avut.. etc. Totodata, poti sa faci event din acesta micut si cu dueluri, poti pune in "regulamentul" de participare ca toti cei care vor sa participe sa foloseasca o arma din armurier pana in lvl 40 50 spre ex, asa toata lumea s ar distra mai mult, cu daune mici la dueluri, si ar participa si usor la acest event cu un duel pe zi.. la fel, premii mici, nimic exagerat.. poti face asta si contra un caracter de admin, daca nu vrei intre jucatori (pot fi aranjate duelurile intre ei). Asa, pui un caracter de admin cu iteme decente, si toti cei care vor sa parricipe trebuie sa dea duel pe el, sa faca ss, si sa aiba o arma micuta.. si voila.. poti sa mai bagi si chestii extra, cea mai mare dauna totala data / dauna per lovitura etc... arma de pana in lvl 40-50 se verifica foarte usor odata cu ss ul facut la duel... Asta daca vrei concursuri in game, poti face si concursuri mici ca pana acum doar pt forum, cu poezii cu prostioare.. mrg, un lucru trebuie retinut, COMUNITATE FOARTE MICA SI FOARTE TOXICA, indiferent de cat de stralucita e ideea ta cu eventul, prezenta oricum e mica, daca premiile nu sunt foarte mari..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus