Speed 9 zile de vară - Discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

ZenooRO

Cowboy
off:ce aveti fratalor* cu setul ala....

on: interesant , norocul meu ca mi-am rupt iar coloana ( perfect pt eventul de vara si serverul nu ) :lol:
 

xMarmo

Greenhorn
Am o intrebare, foarte simpla... referitor la
"Număr maxim de locuitori într-un oraș: 10.
Depășirea numărului maxim de locuitori duce la descalificare."

WHY? BUT WHY?


Serios vorbind, cum v-a trecut asta prin cap? Asa din senin ati zis voi "RO-ul trebuie sa fie mai cu mot, hai sa avem de ce sa dam banuri"? Macar de puneti asa reguli, nu puteti seta din joc cumva sa fie limita de 10 in oras?
 

just4fun

The Boss
Am o intrebare, foarte simpla... referitor la
"Număr maxim de locuitori într-un oraș: 10.
Depășirea numărului maxim de locuitori duce la descalificare."

WHY? BUT WHY?


Serios vorbind, cum v-a trecut asta prin cap? Asa din senin ati zis voi "RO-ul trebuie sa fie mai cu mot, hai sa avem de ce sa dam banuri"? Macar de puneti asa reguli, nu puteti seta din joc cumva sa fie limita de 10 in oras?
Aceasta masura este luata pentru a se crea o concurenta intre orase - daca nu ar fi existat aceasta limita, cu siguranta pe harta ar fi exista doua orase mari si late (daca ar fi existat si astea).

Si nu putem seta din joc limita de 10 in oras din pacate.
Oricum, daca vom primi argumente puternice cu privire la acea cifra impusa, cine stie, poate o vom modifica - inca mai este timp pana la start.
 

xMarmo

Greenhorn
Argumentul suprem: Singurul server cu astfel de limitari ! Alt argument mai bun nu am, in plus mi se pare aiurea ca probabil descalificarea va fi un ban dragut, ca si la celalalt speed. Daca vrem sa jucam 50 intr-un oras si sa ne distram fara sa ne atingem de premii, nu avem voie nu?

P.S. Probabil o sa avem mai multe conturi (active) decat pe .net si totusi aia nu au limita.
 
Ultima editare:

just4fun

The Boss
Argumentul suprem: Singurul server cu astfel de limitari ! Alt argument mai bun nu am, in plus mi se pare aiurea ca probabil descalificarea va fi un ban dragut, ca si la celalalt speed. Daca vrem sa jucam 50 intr-un oras si sa ne distram fara sa ne atingem de premii, nu avem voie nu?

P.S. Probabil o sa avem mai multe conturi (active) decat pe .net si totusi aia nu au limita.
In regulamentul acestei runde este mentionat faptul ca echipa este descalificata, ceea ce inseamna ca nu se primeste ban insa nici premiu nu se primeste - de niciun fel (sau poate cel mult daca caracterul va avea peste lvl 130 sa participe la tragerea la sorti pentru avatarul vechi).

Pe .net nu exista acea restrictie insa acolo nu exista o singura nationalitate ci mult mai multe si orasele sunt mult mai mici (la fel, acolo probabil nu sunt la fel de inventivi )si intelegerile nu sunt la acelasi nivel.

Rezumat:
Poti juca mai departe intr-un oras de 50 oameni, nu primesti ban insa premiul individual nu se primeste in acest caz.

Argumentul transmis cu privire la numarul de oameni nu este atat de puternic inca sa ridicam acea limita, totusi, daca pana la startul lumii vor exista argumente clare cu privire la acel numar, vom lua in calcul sa crestem numarul jucatorilor pana la 15.
 

xMarmo

Greenhorn
In regulamentul acestei runde este mentionat faptul ca echipa este descalificata, ceea ce inseamna ca nu se primeste ban insa nici premiu nu se primeste - de niciun fel (sau poate cel mult daca caracterul va avea peste lvl 130 sa participe la tragerea la sorti pentru avatarul vechi).
Ok, nu de alta dar tura trecuta m-ai banat pe motiv de "descalificare" asa ca sunt ars deja.

Vorbind de .net - https://gyazo.com/12962d94a519f672d237385f594b821d este acelasi lucru si cu 50 de oameni in oras.
 

DeletedUser24094

Guest
Totuși, dacă e un server 4fun, de ce nu il facem chiar sa fie așa, adică, nu e ca și cum fugim cu seturile găsite pe lumea principala, ar fi mult mai ok sa nu fim limitați doar la seturile până în 2015,de ce nu sunt toate?

Limita la orașe e decenta, oricum nu vor fi mai mult de 100 de jucători, deci, cu 2 orașe era mai urat pentru cine vrea duel.

Si vad ca se suprapune cu evenimentul de recoltare, vom avea drop si pe lunea speed la ele nu?
 

DeletedUser27887

Guest
Eu aș juca doar pentru avatarul ăla deși … dacă din 20 de jucători nu am noroc la random … ce rost are la 200 :D
 

toxic

Trapper
Imi place ca ati ascultat de parerile noastre cu top-ul la realizari, dar da, se putea sa nu fim limitati la seturi vechi, mai ales ca este de 9 zile lumea deci puteam sa facem o nebunie, totusi.
 

just4fun

The Boss
Totuși, dacă e un server 4fun, de ce nu il facem chiar sa fie așa, adică, nu e ca și cum fugim cu seturile găsite pe lumea principala, ar fi mult mai ok sa nu fim limitați doar la seturile până în 2015,de ce nu sunt toate?

Limita la orașe e decenta, oricum nu vor fi mai mult de 100 de jucători, deci, cu 2 orașe era mai urat pentru cine vrea duel.

Si vad ca se suprapune cu evenimentul de recoltare, vom avea drop si pe lunea speed la ele nu?
Da, evenimentul va fi activ si pe aceasta lume.
As fi vrut sa fie posibila dezactivarea evenimentului insa din pacate nu se poate face.

Legat de iteme - de aceasta data va fi asa, poate data viitoare vor exista mai multe seturi.
 

DeletedUser24094

Guest
Atunci nu neaparat sa fie bagate toate in prima zi, pe speed la unguri bagau in fiecare zi inca un an nou la seturi, deci se poate incepe pana in 2015, si dupa fiecare zi sa mai fie adaugate inca un an de seturi, ar fi plictisitor doar cu seturile alea pentru o lume doar 4 fun, nu cred ca intra careva sa stea sa dea munci pentru 450 pepite
 
ar fi mai corect sa nu fie niciun item in shop cu oup sau pepite ca tot nu se da premiu daca ai folosit sau nu pepite.
sa nu poata fi folosita deloc piata.
si puteati sa adaugati si cv clasament la aventuri.
si vedeti cum stergeti si comentariul asta ca va dau foc la feedback
 

toxic

Trapper
Clasament la aventuri e inutil, ar conta doar daca pici cu huzum sau cu vlad89, altfel aia e. Oup-urile se castiga in intermediul jocului, deci nu vad motiv sa nu se poata cumpara item cu oup, iar motiv sa investesti pepite nu este, avand in vedere ca nu e un Speed cu gringo si premiul pentru loc 1 e de 450 pepite. Mai mult iti dai dauna.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus