Bătălie Awesomia Discuții legate de bătăliile organizate la fortul Awesomia

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Poate nu realizezi, dar nu da nimeni doi bani pe Awesomia. Toti vin aici pentru premii. Te minti sigur daca crezi ca e vorba despre placerea de a merge la fort. Placere nu mai e nici la forturile mari de seara. Ia renunta la premii pentru cateva forturi, sa vedem prezenta si echilibru :lol:
 

lord ion

West Marshal
Poate nu realizezi, dar nu da nimeni doi bani pe Awesomia. Toti vin aici pentru premii. Te minti sigur daca crezi ca e vorba despre placerea de a merge la fort. Placere nu mai e nici la forturile mari de seara. Ia renunta la premii pentru cateva forturi, sa vedem prezenta si echilibru :lol:
ne plac covrigeii.
 

adsum

Gunman
Înscriși până la ora 20:00. Încercați să mai echilibrați.

a) Lumea 1
Atac: 5
Apărare: 34

b) Arizona:
Atac: 0
Apărare: 8

c) Georgia:
Atac: 2
Apărare: 7

d) Hawaii:
Atac: 18
Apărare: 36

e) Indiana:
Atac: 6
Apărare: 17

f) Knoxville:
Atac: 1
Apărare: 1

g) Louisiana:
Atac: 0
Apărare: 2

h) Maryland:
Atac: 4
Apărare: 5

i) New York:
Atac: 5
Apărare: 10

j) Ohio:
Atac:1
Apărare: 5


k) Pennsylvania:
Atac: 8
Apărare: 13
 

adsum

Gunman
CONDITIOARILE PE L1 SUNT ORI SA FACI PARTE DIN ALIANTA HONOUR,ORI DIN ALIANTA OUTLANDERS. eu,care nu fac parte din nici o alianta(si alti zeci de jucatori),ce fac?de ce sunt privat de dreptul meu de a participa la acesta lupta?mai nou,facem lupte pt anumite aliante?
Între noi fie vorba, acei "zeci de jucători" nu prea participă la lupte. Condiționările au rolul de a echilibra într-o oarecare măsură luptele, altfel majoritatea se bagă în apărare și doar așteaptă liniștiți să-și primească premiul. Se pot înscrie la lupte și cei fără oraș, pe oricare parte doresc. Rămâne să rezolvăm cumva problema cu cei care aparțin unui oraș din afara celor două alianțe principale, așa că vă rog să aveți puțină răbdare. Mulțumesc.
eu fac parte din categoria a 2-a..daca istoria spune ca majoritatea se baga pe aparare,se poate face acum un echilibru prin obligarea celorlalti jucatori sa se inscrie in atac.

Tocmai asta încercăm să facem, anume să "obligăm" o alianță să rămână în apărare iar o alta în atac, urmând ca la lupta următoare să se inverseze rolurile - deși observ că unii fug de atac mai ceva ca dracul de tămâie, preferând mai degrabă să nu participe :confused:
Acum se pot înscrie la luptă și cei care fac parte dintr-un oraș care nu aparține de o alianță principală - vezi gaboncu, Valea Morții.
În cazul tău problema e că ai deja o alianță: Fantomas. Dacă dorești să te înscrii la Awesomia ești nevoit s-o părăsești.
 

batras

Trapper
rezolvat.inscris in atac.
oricum,pe L1 in fiecare seara are loc o batalie la fort unde protagonistele, sunt cele 2 aliante de top,deci,oricum se intalnesc de 5-6 ori pe sapt...probabil ca exact la awesomia asteptau sa se mai amestece intre ei:)))
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Avand in vedere ca Duminica in data de 02.01.2022 nu exista alte batalii de fort, cred ca batalia de la Awesomia poate avea loc seara intre orele 19:00 si 21:00. Ce ziceti?
 

adsum

Gunman
Perioada de pace a expirat astăzi la ora 14:00, așa că puteți ataca forturi pentru mâine seară, cel puțin pe lumile active. Dacă nu există alte lupte și doriți mutarea luptei de la Awesomia la o oră mai târzie nu ezitați să-mi scrieți în privat.
 
Mie imi place asa, la ora 21:00. Cum era la eventul Razboiul Civil. Sper sa ramana asa. Mai ales ca e doar duminica, o data pe saptamana.
 
Ultima editare:

adsum

Gunman
De cand e awesomia seara pe Hawaii? iar faci ce vrei, domnul admin alegsz? vezi de treaba
Din moment ce nu aveți o luptă principală la ora respectivă, nu văd care ar fi problema. Ești liber să nu participi. Ciudat să fie interesat de Awesomia tocmai cel care trimitea telegrame în care îndemna lumea să nu se prezinte.

părerea mea e să nu se mai condiționeze luptele pe Indiana.
și așa luăm bătaie permanent noi, cei din VETERANII...
Și eliminarea condiționărilor ar rezolva situația? Cred că ar fi chiar mai rău, cu toți înghesuiți în apărare.
 

adsum

Gunman
Cred că faci referire la Pennsylvania - e greșeala mea, am omis să modific anunțul.
A avut loc o luptă acolo ieri în jurul orei 23:00 așa că am setat-o pe cea de azi după ora respectivă. Dat fiind faptul că mai erau două lupte programate , la 23:14, a rămas Awesomia pt ora 15:00. Scuze pentru neplăcerile create.
 
Cred că faci referire la Pennsylvania - e greșeala mea, am omis să modific anunțul.
A avut loc o luptă acolo ieri în jurul orei 23:00 așa că am setat-o pe cea de azi după ora respectivă. Dat fiind faptul că mai erau două lupte programate , la 23:14, a rămas Awesomia pt ora 15:00. Scuze pentru neplăcerile create.
La cea de ieri am participat, mno nu-i bai. :lol:
 

SADonix007

Trapper
"O nouă bătălie va avea loc la fortul Awesomia
Sâmbătă 19 februarie, ora 21:00 (conform voturilor exprimate)
"

Si transparenta voturilor?
 
Sus