Speed Războiul Civil - Discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Emeer

Gunman
Ursul are dreptate in multe privinte, insa vlad, tu nu ai vazut ce am scris mai sus legat de partea cu for fun ? Evenimentele pentru au fost concepute, ca mai tarziu a intervenit facerea de bani sau premierea este partea a doua....:D Eu personal vreau sa ma distrez la acest event si o sa-mi ajut echipa, nu mi-am pus ca scop castigarea unui set pe care toti il vad ca pe un zeu, iar daca nu-l primesc spun ca s-a facut manarie intre jucatori sau organizator si jucator...Pentru unii ca tine vlad sincer as organiza un event cu x3 seturi gringo pt locul 1, dar sa nu castigi nimic fara o investitie minima de 50k-100k pepite ;) :)))) nu de alta, dar sa nu mai existe nemultumiri...eu unu stiu castigatorii de pe acum, dar nu va spun, cine joaca lupte de fort ii cunoaste ;) Spor la joc !
 

tituLUursu

Greenhorn
Există atât premii individuale, oferite pe merit ( El Gringo ) și random ( 300 pepite ), cât și premii pt echipă ( 40 oup ) și de participare.
Și fotbalul e sport de echipă, însă în același timp are premii individuale: gheata de aur, balonul de aur etc
Pe principiul tău nici naționala României n-ar mai trebui să joace fotbal, că oricum nu câștigă nimic.
Chiar și la luptele cotidiene e la fel: cine are echipament mai bun , cine dă daune mai mari etc, are parte de recompense mai mari ( xp , oup ).
Și tot la respectivele lupte se mai găsesc câțiva care joacă doar pt ei, neinteresându-i neapărat echipa.
Totul ține de mentalitate, așa că depinde strict de voi cum vă organizați, ce strategie adoptați, dacă jucați individual sau pt echipă.
Dacă nu erau premii ( El Gringo în mod special ), acuzați lipsa motivației - la fel ca pe precedentele servere speed.
Dacă sunt, stai că nu-i bine. Întotdeauna vor exista nemulțumiri, dintr-o parte sau alta.
Cât despre coordonatori, aceștia se pun în primul rând în slujba echipei.

Dacă luptele de la Awesomia nu sunt competitive iar evenimentele de genul "strică", aștept din partea voastră o soluție realistă care să satisfacă pe toată lumea.

Cea mai sigura cale catre esec este incercarea de a multumi pe toata lumea, daca asta incerci, renunta cat inca mai ai nervi.
initiativa e de laudat, asteptam de mult o astfel de lume speed, insa, pentru a avea succes aceasta initiativa, trebuie sa si intelegi aceste lupte de fort, tu nu cred ca le intelegi asa de bine, daca mi-ai dat exemplul cu fotbalul. Si serios???? aduci in discutie premiile individuale (El Gringo) in acelasi timp cu cele pt echipa (40 OUP)???? :D pai daca e asa, nu mai merita sa discutam caci logica ta e absurda.
 

DeletedUser27887

Guest
Eu as zice sa primim toti El Gringo complet pentru participare si sa dai aleatoriu 40 OUP
 

Emeer

Gunman
Sa nu uitati ca initiativa a venit din recomandarea celor care au jucat pe lumea trecuta ;) Fortza Marmo
 

niton97

Gold digger
Eu as zice sa primim toti El Gringo complet pentru participare si sa dai aleatoriu 40 OUP
Total de acord cu asta :)

eu pe al meu vreau sa-l donez
Eul il dau la mustacios, sa moara dusmanii de ciuda :)))

Neascultarea comenzilor coordonatorilor poate atrage sancțiuni. Regula INUTILA! Participam sa castigam set el gringo nu sa ascultam comenzi ca niste catelusi, ok?
Si chiar adsum zice ca putem sa jucam individual sau in echipa. Daca joci in echipa, n-ai sansa la premiu(cine conduce isi face avantajul) iar daca nu asculti esti sanctionat si nu primesti gringo. Deci orice ai face n-ai sansa la Gringo, spor .... (logica adsum ca intotdeauna) ...

Există atât premii individuale, oferite pe merit ( El Gringo ) și random ( 300 pepite ), cât și premii pt echipă ( 40 oup ) și de participare.
Și fotbalul e sport de echipă, însă în același timp are premii individuale: gheata de aur, balonul de aur etc
Pe principiul tău nici naționala României n-ar mai trebui să joace fotbal, că oricum nu câștigă nimic.
Chiar și la luptele cotidiene e la fel: cine are echipament mai bun , cine dă daune mai mari etc, are parte de recompense mai mari ( xp , oup ).
Și tot la respectivele lupte se mai găsesc câțiva care joacă doar pt ei, neinteresându-i neapărat echipa.
Totul ține de mentalitate, așa că depinde strict de voi cum vă organizați, ce strategie adoptați, dacă jucați individual sau pt echipă.
Dacă nu erau premii ( El Gringo în mod special ), acuzați lipsa motivației - la fel ca pe precedentele servere speed.
Dacă sunt, stai că nu-i bine. Întotdeauna vor exista nemulțumiri, dintr-o parte sau alta.
Cât despre coordonatori, aceștia se pun în primul rând în slujba echipei.

Dacă luptele de la Awesomia nu sunt competitive iar evenimentele de genul "strică", aștept din partea voastră o soluție realistă care să satisfacă pe toată lumea.
Prea multe vorbe fara rost ..... esti tare nemultumit de feedbackul jucatorilor. Eu zic ca mai bine anulezi concursul...
 

DeletedUser27887

Guest
S-a oferit cat s-a putut Niton … nu se poate da pentru participare …
 

vlad89c

Gold digger
Eu am lupte pe hawaii pentru fun, astia de pe ny si ohio pot participa pentru fun, linistiti. Daca tu stii castigatorii de la o competitie de fort de inainte, inseamna ca n-ai fost in viata ta la fort.
 

DeletedUser24094

Guest
Cred ca singura solutie ar fi sa fie haos pe acea lume, fiecare pentru el.

Fara coordonatori, chiar nu e corect sa existe coordonator si sa aiba si sansa la gringo, si sa fie si o regula in care noi sa fim obligati sa ascultam.


Si nu mai deviati de la topic, nu mai atacati aiurea initiativa, cel putin nu fara sugestii.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ce se intampla daca coordonatorul trimite intentionat anumiti jucatori sa se lesine (si evident, sa piarda sansa la gringo)? Cum sa asculti de el? Coordonatorul e imposibil sa fie obiectiv cand sunt premii in joc. Pai ori e de "fun" ori e pentru premii. Nu vad cale de mijloc cu coordonatori alesi aleatoriu, poate doar cu propunerea lui tkola.
 

Emeer

Gunman
Eu am inteles ca acei coordonatori se vor alege din cei ce se vor oferi ;)

Daca ne temem de faptul ca un coordonator ar deveni imoral si si-ar sacrifica proprii oameni, de ce nu ne-am plange de playerii din echipa noastra care poate se vor intelege cu cealalta echipa si-i vor ajuta ? Eu zic mai bine ori sa avem incredere si sa ne distram, ori sa nu ne facem cont si gata. Eu personal daca o sa reusesc sa intru la timp si sa ma inscriu il voi sprijini pe coordonator indiferent de disputele avute sau nu cu el pe celelalte lumi. Voi juca for fun !!!
 

tituLUursu

Greenhorn
Cred ca singura solutie ar fi sa fie haos pe acea lume, fiecare pentru el.

Fara coordonatori, chiar nu e corect sa existe coordonator si sa aiba si sansa la gringo, si sa fie si o regula in care noi sa fim obligati sa ascultam.


Si nu mai deviati de la topic, nu mai atacati aiurea initiativa, cel putin nu fara sugestii.

da, tkola, as putea formula si o propunere, asa ad hoc ...luptele sa fie la forturi mici, in functie de cati jucatori s-ar inscrie (ca nu mai suntem asa multi ca odinioara) se stabilesc si cate orase se creeaza. jucatorii s-ar putea repartiza in orase in continuare aleatoriu, ca sa se evite discrepantele mari create in mod voit, si orasul castigator primeste 4 seturi gringo, fiecare jucator cate un articlol, tot la intamplare distribuit. asa am rezolvat si problema motivarii jucatorilor dar si a convingerii lor sa joace in spiritul echipei ....si de aici se poate pleca si dezvolta ideea
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus