Speed Războiul Civil - Discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Kamasutric

Greenhorn
Dpmdv acolo s-a stricat tot farmecul eventului, cand s-a decis sa se dea premiul random, si normal ca majoritatea au optat pentru asta ca doar asa au sanse la setul ala, acum faptul e consumat, dar ce tragere de inima sa mai ai cand vezi aceeasi jucatori fara haine ca vin la fort sa-si faca prezentele si la final au sanse egale ca si tine care ai stat on seara de seara si ai muncit sa ajuti echipa?

Macar daca nu ar mai dormi adminii si i-ar bana, ca noi pe oras spunem, x, y nu au set.

Cuvantul cel mai potrivit e napasare.
 

adsum

Gunman
De unde le tot scoateți? Înainte de a aduce acuzații măcar întrebați. Am tot repetat pe oraș și salon că nu se contorizează prezența celor fără echipament sau build de fort. Dacă unii au înțeles că e suficientă simpla prezență, treaba lor. Noi nu ne-am grăbit să aruncăm cu sancțiuni ci am mai oferit o șansă.
Am trimis remindere celor care nu apucaseră să accepte invitația, am mai discutat cu cei care nu aveau level / build / echipament adecvat ( că na, unii vor mură-n gură). Extragerea echipelor a fost random și live, chiar dacă unii o contestă. Mai departe nu ține de noi.
Dacă tot vorbești de nepăsare, îndreaptă-ți atenția spre colegii care nu se deranjează să trimită la fort, nici măcar offline . Am postat pe forumul intern lista absenților din primele 3 lupte, poate reușiți cumva să-i contactați.

PS: Să știți de la mine că n-are rost să vă complicați dacă vă loviți de una dintre următoarele replici:
"n-am chef"
"nu am bani"
"nu-mi place echipa"
"nu joc cu x-ulescu"
 

Kamasutric

Greenhorn
PS: Să știți de la mine că n-are rost să vă complicați dacă vă loviți de una dintre următoarele replici:
"n-am chef"
"nu am bani"
"nu-mi place echipa"
"nu joc cu x-ulescu"

Din categoria “unde dai și unde crapă” .
E total irelevant ce ai scris mai sus. Da, sunt de acord ca trebuie sa le mai oferim o șansa celor care nu s-au prezentat, dar nu și celor care o fac fără echipament, lipsa totala de respect pentru noi, restul, ca omul ăla nepăsător sa aiba aceleași șanse la premiu + ca strica tot farmecul bătăliilor .
Nu am stat 24/24 on pe saloon/oraș sa ascult ce ai spus tu, trebuia sa specifici clar in regulament ca nu se va contoriza prezenta celor fără echipament, așa ii motivai sa o facă .
 

Prințesa Elsa

Greenhorn
De unde le tot scoateți? Înainte de a aduce acuzații măcar întrebați. Am tot repetat pe oraș și salon că nu se contorizează prezența celor fără echipament sau build de fort. Dacă unii au înțeles că e suficientă simpla prezență, treaba lor. Noi nu ne-am grăbit să aruncăm cu sancțiuni ci am mai oferit o șansă.
Am trimis remindere celor care nu apucaseră să accepte invitația, am mai discutat cu cei care nu aveau level / build / echipament adecvat ( că na, unii vor mură-n gură). Extragerea echipelor a fost random și live, chiar dacă unii o contestă. Mai departe nu ține de noi.
Dacă tot vorbești de nepăsare, îndreaptă-ți atenția spre colegii care nu se deranjează să trimită la fort, nici măcar offline . Am postat pe forumul intern lista absenților din primele 3 lupte, poate reușiți cumva să-i contactați.

PS: Să știți de la mine că n-are rost să vă complicați dacă vă loviți de una dintre următoarele replici:
"n-am chef"
"nu am bani"
"nu-mi place echipa"
"nu joc cu x-ulescu"

:)))))))) inca te doare mana sa updatezi regulamentul frumos pe forumul asta

Daca te straduiai putin si nu faceai reguli pe genunchi, puteai sa faci tombola doar pentru primii 50-60 din oras in functie de clasamentul de fort. Asa aveau sansa doar aia care si-au batut capul, pentru ca la finalul celor 22 de zile se vedea cine au fost top players in echipa lor. Bine, e o chestie gandita la repezeala, asa ca ma gandesc ca oricand puteau fi gasite solutii mai bune.

Ce avem acum este un eveniment cu 160-200 persoane si avem asteptari ca fiecare in parte sa depuna acelasi efort precum jucatorul din top. Daca regula e ca itemele alea se dau random in ambele orase care mai e motivatia mea? Si nu, nu ma simt motivat sa-mi ajut echipa sa castige doar pentru alea 40 de oup.

Si inca ceva, cand aflam care sunt criteriile pe baza carora suntem conformi cu buildu/itemele de fort? Pentru ca eu inca sunt in situatia in care am atribute, indemnari si build de fort, dar sunt constant amenintat de toata lumea ca nu respect regula.
 

adsum

Gunman
Din categoria “unde dai și unde crapă” .
E total irelevant ce ai scris mai sus. Da, sunt de acord ca trebuie sa le mai oferim o șansa celor care nu s-au prezentat, dar nu și celor care o fac fără echipament, lipsa totala de respect pentru noi, restul, ca omul ăla nepăsător sa aiba aceleași șanse la premiu + ca strica tot farmecul bătăliilor .
Nu am stat 24/24 on pe saloon/oraș sa ascult ce ai spus tu, trebuia sa specifici clar in regulament ca nu se va contoriza prezenta celor fără echipament, așa ii motivai sa o facă .
Din categoria "pe o ureche îmi intră și pe alta îmi iese". Răspunsurile de mai sus au fost date de unii jucători care au fost chemați la lupte.
Totodată sunt motivele pentru care luptele sunt dezechilibrate, așadar mi se par complet relevante.
În ciuda răspunsului meu, continui să afirmi că prezențele respectivilor sunt contorizate. "A nu bana" nu e echivalent cu "a contoriza prezența".
Sau faci cumva respectivele liste cu mine ?

Elsule, sa updateze regulamentul ? Ei n-au fost in stare sa-l respecte. S-a zis la început ca adminii nu au voie sa participe la forturi, apoi i-a apucat dragul de batalii, ce așteptări sa mai ai…
Bârfele voastre nu fac parte din regulament. Unde anume s-a spus că adminii nu au voie să participe?
Mi s-a cerut să vin la luptă de cei din SUD, având în vedere situația. Unde e problema și cu ce anume am deranjat?

:)))))))) inca te doare mana sa updatezi regulamentul frumos pe forumul asta
Daca te straduiai putin si nu faceai reguli pe genunchi, puteai sa faci tombola doar pentru primii 50-60 din oras in functie de clasamentul de fort. Asa aveau sansa doar aia care si-au batut capul, pentru ca la finalul celor 22 de zile se vedea cine au fost top players in echipa lor. Bine, e o chestie gandita la repezeala, asa ca ma gandesc ca oricand puteau fi gasite solutii mai bune.
Ce avem acum este un eveniment cu 160-200 persoane si avem asteptari ca fiecare in parte sa depuna acelasi efort precum jucatorul din top. Daca regula e ca itemele alea se dau random in ambele orase care mai e motivatia mea? Si nu, nu ma simt motivat sa-mi ajut echipa sa castige doar pentru alea 40 de oup.
Si inca ceva, cand aflam care sunt criteriile pe baza carora suntem conformi cu buildu/itemele de fort? Pentru ca eu inca sunt in situatia in care am atribute, indemnari si build de fort, dar sunt constant amenintat de toata lumea ca nu respect regula.

La ce comentarii ai, mă doare capul, nu mâna. Te-am invitat să completezi tu regulile lipsă, să vii cu "soluții mai bune", evident că n-ai putut.
Cât timp încerci cu orice preț să le fentezi, jucând la limita regulamentului, e cam aiurea să faci pe lupul moralist.
Build-urile și echipamentele recomandate au fost postate pe forumul intern de către coordonatori. De ele trebuie ținut cont - lucru pe care l-am repetat de nenumărate ori. Fiecare echipă cu strategia proprie.Că tu nu poți sau mai degrabă nu vrei să înțelegi, nu e problema mea - 99% se pare că au înțeles, tu ești mai special.Cât timp m-ai întrebat și ți-am răspuns că echipamentul tău e adecvat (nu ideal, dar adecvat) nu văd de ce continui să te dai în spectacol.
 

Kamasutric

Greenhorn
Din categoria "pe o ureche îmi intră și pe alta îmi iese". Răspunsurile de mai sus au fost date de unii jucători care au fost chemați la lupte.
Totodată sunt motivele pentru care luptele sunt dezechilibrate, așadar mi se par complet relevante.
În ciuda răspunsului meu, continui să afirmi că prezențele respectivilor sunt contorizate. "A nu bana" nu e echivalent cu "a contoriza prezența".
Sau faci cumva respectivele liste cu mine ?

Si unde ma rog am continuat sa afirm ca prezentele sunt contorizate ? Am scris clar doar ca x sau y care vin fara set au aceleasi sanse ca si noi, ca dupa 5 forturi se poate echipa si sa isi faca cele 18 lupte necesare pentru a se califica la extragere. Te-ai simtit obligat sa dai replica sau chiar nu intelegi limba romana?

Poti scoate omul din Braila, dar nu poti scoate Braila din om...
 
Ultima editare:

adsum

Gunman
Ai carențe în exprimare și da, probabil că nu vorbim aceeași limbă. Nu știu cum e la tine, dar la mine 5+18=23, pe când lupte oficiale sunt doar 22.
X și Y nu au aceleași șanse ca restul atât timp cât vin fără echipament sau fără build, nu li se contorizează prezența. Dacă își revin ulterior și trimit la fort echipați, chiar dacă nu mai au șansă la extragere, cu atât mai bine.Dacă vreți să ajutați echipa vorbiți cu ei să-și achizitioneze un echipament adecvat și să trimită la fort. N-o să sancționăm doar de dragul de a sancționa și mai ales nu pt că așa vor unii, pentru a-și mări șansele.
 

Kamasutric

Greenhorn
Ai carențe în exprimare și da, probabil că nu vorbim aceeași limbă. Nu știu cum e la tine, dar la mine 5+18=23, pe când lupte oficiale sunt doar 22.
X și Y nu au aceleași șanse ca restul atât timp cât vin fără echipament sau fără build, nu li se contorizează prezența. Dacă își revin ulterior și trimit la fort echipați, chiar dacă nu mai au șansă la extragere, cu atât mai bine.Dacă vreți să ajutați echipa vorbiți cu ei să-și achizitioneze un echipament adecvat și să trimită la fort. N-o să sancționăm doar de dragul de a sancționa și mai ales nu pt că așa vor unii, pentru a-și mări șansele.


Asa se spune mai nou cand nu intelegi ceva. :)))))
Ma rog, n-am fost curios cate lupte sunt in total sa iti fac un calcul exact, am dat doar un exemplu.

Sigur isi vor reveni si vor trimite la fort dupa ce nu vor mai avea sansa la extragere, sunt absolut convins. Si mai cred si ca pentru lupte s-au inscris, nicidecum pentru premiu .
 

Anacronic

Greenhorn
Oricum nu face mare lucru lasso-ul ăla, nu știu de ce vă agitați. Și oricum premiul gringo e random, fie că ai lasso fie că nu, fie că dai daune fie ca nu, fie că ferești fie ca nu.

Face mare lucru cand joci fara seturi. Mai ales cand nu ai nicio alta arma de fort care sa iti dea indemanari(plus lasoul are si dmg ok). Eu daca am inteles ca nu va fi nu m-am stresat sa adun produse pentru misiune iar sambata nu am avut timp sa o termin.
 

Emeer

Gunman
Face mare lucru cand joci fara seturi. Mai ales cand nu ai nicio alta arma de fort care sa iti dea indemanari(plus lasoul are si dmg ok). Eu daca am inteles ca nu va fi nu m-am stresat sa adun produse pentru misiune iar sambata nu am avut timp sa o termin.
initial asa era, mai apoi au zis sa creasca sansele de castig....clasic era mult mai bine, dar mna, asta-i jocul.
 

zoltes

Trapper
Face mare lucru cand joci fara seturi. Mai ales cand nu ai nicio alta arma de fort care sa iti dea indemanari(plus lasoul are si dmg ok). Eu daca am inteles ca nu va fi nu m-am stresat sa adun produse pentru misiune iar sambata nu am avut timp sa o termin.
Doar lassoul lucille este disponibil sau si arma de duel?
 

adsum

Gunman
Sa nu fie de inteles ca critica in adresa jucatorilor, ma refeream la organizatori :)
Nenorociți organizatorii ăștia.

Am vrut să jucăm cu iteme simple. Lasoul a fost o excepție - după cum am repetat de câteva ori.
Nu a fost disponibil în SHOP. Țesătura verde a fost adăugată automat în SHOP, așa că oricine a putut face misiunea pentru lasou.
Dacă cuțitul ar fi fost adăugat în shop acesta ar fi putut fi achiziționat doar în schimbul unei anumite sume de pepite - lucru care nu era la îndemâna oricui.
Sper că te-ai lămurit.
 

DeletedUser27887

Guest
Eu nici nu am intrebat daca se afla in shop - citeste atent comentariile.
Ești … citește și tu că s-a zis mai sus că se lua de la misiune. Țesătura necesară misiunii a fost adăugată automat de Inno în shop.
 

zoltes

Trapper
Ești … citește și tu că s-a zis mai sus că se lua de la misiune. Țesătura necesară misiunii a fost adăugată automat de Inno în shop.
Vad ca o ei si tu la vale - intrebarea mea nu era de unde se i-a lasso-ul mr. mastermind - eu am intrebat daca doar lasso-ul a fost adaugat, calm your tits.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus