La taclale

DeletedUser27887

Guest
Bre cutzu ai grija ce vorbesti, daca ajuti si tu la gazeta nu te mai crede zmeu....gata te stie TW-ul esti cutzulache. Eu degeaba ti-am explicat care-i treaba, ti-am spus ca daca nu te descurci roaga pe careva sa-ti citeasca sau sa-ti explice. Toata treaba a fost ca obai a vazut interviul cu don coco la noutati in hof si inainte vazuze si gazeta, doar ca se stie ca adsum a ales sa faca o tematica speciala pt a evidentia interviurile din gazeta, daca i se explica asa de la inceput lui obai nu mai exista atatea vorbe inutile. Nu te mai crede superior sau aparatorul dreptatii, esti penibil omule. Asa cum am spus mereu, unii joaca for fun, altii se cred superiori intr-un joc si isi arata adevaratul caracter. Daca era ca pe TW sa fie totul ok, nu se mai ataca nimeni atunci cand se faceau afirmatii...
De ce? O să mă spionezi? :)) ce o să-mi faci? Nu înțelegi că știm toți de minciunile tale? :))
Ce treabă are Gazeta cu ce scriu eu pe forum? Vezi cumva că am un rang să mă facă mai special? Nu :)) Eu aștept să văd site-ul ăla “al fanilor” care e doar în capul tău.
 

Emeer

Gunman
De ce? O să mă spionezi? :)) ce o să-mi faci? Nu înțelegi că știm toți de minciunile tale? :))
Ce treabă are Gazeta cu ce scriu eu pe forum? Vezi cumva că am un rang să mă facă mai special? Nu :)) Eu aștept să văd site-ul ăla “al fanilor” care e doar în capul tău.
site-ul este aproape gata ;) ziceam de gazeta legat de faptul ca tu ii ataci pe toti care ataca gazeta, dar ti-am spus roaga pe cineva sa-ti explice.
 

DeletedUser27887

Guest
Nu e o regulă … cele de Oktoberfest au fost facute licitabile de curând.
 

DeletedUser27887

Guest
site-ul este aproape gata ;) ziceam de gazeta legat de faptul ca tu ii ataci pe toti care ataca gazeta, dar ti-am spus roaga pe cineva sa-ti explice.
Chestia e că n-am nimic personal cu tine sau cu alți jucători. Doar că voi nu vreți să vedeți adevărul și credeți că sunt împotriva voastră. Sunt multe chestii care nu-mi plac la joc dar în același timp, nu mă oprește nimeni să renunț. Decât să mă plâng și să acuz, mai bine propun. Just oricum trimite mai departe că asta e una din obligații dar asta nu înseamnă că dacă nu se aplică / implementează, el nu își face treaba. Tot ce vreau eu ca tu și alți jucători să înțelegeți e că echipa administrativă a jocului e limitată când vine vorba de implementări / modificări dar e degeaba. Mergi pe alte forumuri și verifică topicurile să vezi că am dreptate. Un CM nu are drept absolut asupra jocului. Sper că am fost destul de explicit. Dacă nu, să fii sănătos.
 

just4fun

The Boss
In general, un item devine licitabil la 1-2 updateuri distanta (ceea ce inseamna ca poate dura pana la o luna) - au mai fost situatii de acest tip de-a lungul timpului.
Depinde de momentul in care se finalizeaza acel event - daca spre exemplu maine are loc update si azi se incheie eventul, itemele din acel event vor deveni licitabile peste aprox o luna.

Mare atentie insa - ceea ce mentionez eu mai sus, nu este o regula scrisa ci o constatare de-a lungul timpului. Echipa de developeri poate oricand sa modifice aceste criterii.
 

yo yo yo

Greenhorn
In general, un item devine licitabil la 1-2 updateuri distanta (ceea ce inseamna ca poate dura pana la o luna) - au mai fost situatii de acest tip de-a lungul timpului.
Depinde de momentul in care se finalizeaza acel event - daca spre exemplu maine are loc update si azi se incheie eventul, itemele din acel event vor deveni licitabile peste aprox o luna.

Mare atentie insa - ceea ce mentionez eu mai sus, nu este o regula scrisa ci o constatare de-a lungul timpului. Echipa de developeri poate oricand sa modifice aceste criterii.
https://forum.beta.the-west.net/index.php?threads/changelog-2-164.4117/ asteptati si voi sa vina update-ul 2.64 , un pic nu aveti rabdare
 

Emeer

Gunman
In general, un item devine licitabil la 1-2 updateuri distanta (ceea ce inseamna ca poate dura pana la o luna) - au mai fost situatii de acest tip de-a lungul timpului.
Depinde de momentul in care se finalizeaza acel event - daca spre exemplu maine are loc update si azi se incheie eventul, itemele din acel event vor deveni licitabile peste aprox o luna.

Mare atentie insa - ceea ce mentionez eu mai sus, nu este o regula scrisa ci o constatare de-a lungul timpului. Echipa de developeri poate oricand sa modifice aceste criterii.
si eu tot din experienta vorbesc just. In ultima perioada TW-ul a fost putin dat peste cap din cate observ cu eventuri, licitati si altele.
 

Emeer

Gunman
Chestia e că n-am nimic personal cu tine sau cu alți jucători. Doar că voi nu vreți să vedeți adevărul și credeți că sunt împotriva voastră. Sunt multe chestii care nu-mi plac la joc dar în același timp, nu mă oprește nimeni să renunț. Decât să mă plâng și să acuz, mai bine propun. Just oricum trimite mai departe că asta e una din obligații dar asta nu înseamnă că dacă nu se aplică / implementează, el nu își face treaba. Tot ce vreau eu ca tu și alți jucători să înțelegeți e că echipa administrativă a jocului e limitată când vine vorba de implementări / modificări dar e degeaba. Mergi pe alte forumuri și verifică topicurile să vezi că am dreptate. Un CM nu are drept absolut asupra jocului. Sper că am fost destul de explicit. Dacă nu, să fii sănătos.
Bre, eu personal nu am nimic cu nimeni si nu am avut cu nimeni, atata timp cat fiecare isi respecta obligatiunile. TW-ul are conducatori pe diferite categori, daca nu exista comunicare, ori exista lacomia unora, ori alte chestii de genu, normal ca TW-ul are anumite probleme. Acum ceva timp se comenta ca sp1tfire si/sau elmer fac abuz de putere...insa nu este chiar asa. Legat de conducerea de la noi, da am anumite nemultumiri, insa tu nu stii sa faci o diferenta intre ce se poate face sau nu, eu am nemultumiri legate de posibilitati. In multe situatii ar fi fost super spre exemplu daca just sau adsum ar fi facut setul x sau y, dar din pacate nu ei le fac...si mai sunt si alte chestii care nu tin sau depind de ei. Mereu am avut un ochi aruncat si spre celelalte servere sau forumuri si spre exemplu, pe ro au fost anumite probleme la licitati care nu s-au regasit pe celelalte. Insa greselile se pot remedia, pe mine nu m-a deranjat niciodata greselile facut de un gm ( suntem oameni si nimeni nu-i perfect ), de multe ori atitudinea m-a deranjat. Dar asta este, nu joc TW pt gm ci pentru ca-i o pasiune de-a mea. Legat de tine ma deranjeaza atitudinea ta de superioritate fata de unii, sunt hateri si ce ? persoana atacata de hater poate raspunde si singura, nu este nevoie de un intermediar ca mai apoi sa se ajunga la discutii infernale si penibile.
Eventul cu dovleci este intarziat si asta nu din cauza lui just sau altul...daca asa cum zicea just la noi o sa se bage poate in apropiere de Craciun, nu este vina lui. Dar problemele pe care le au cei de la inno de apar intarzieri s-ar putea remedia, daca ar asculta si de jucatori, dar asta-i alta discutie. Personal propun ca din acest punct sa incercam sa nu mai aducem lucruri vechi in discutie si sa ne rezumam strict la ce se intampla de acum pe TW. Spor la joc !
 

DeletedUser27887

Guest
Bun. Eu nu știu să fac diferența între ce se poate și ce nu; Tu poți? Și dacă da, cum? Iar vrei să ne zici pe șustache că ești fost admin?
Eu nu suport mincinoșii că am amintiri nasoale cu ei. De ceva vreme vrei să pari chiar tu apărătorul jucătorilor și nu știu ce intenții ai dar degeaba încerci. Maxim 10 jucători îți țin partea la așa ceva. Cândva îmi păreai băiat bun dar după ai început cu nasoale. Nu mă pune nimeni să iau apărarea adminilor doar că de când e jocul ăsta aveți aceleași probleme / nelămuriri la care s-a răspuns de 1000 de ori.
Poate greșesc eu că mă bag prea des în discuții dar am la fel de multe drepturi ca și tine.
 

Emeer

Gunman
Bun. Eu nu știu să fac diferența între ce se poate și ce nu; Tu poți? Și dacă da, cum? Iar vrei să ne zici pe șustache că ești fost admin?
Eu nu suport mincinoșii că am amintiri nasoale cu ei. De ceva vreme vrei să pari chiar tu apărătorul jucătorilor și nu știu ce intenții ai dar degeaba încerci. Maxim 10 jucători îți țin partea la așa ceva. Cândva îmi păreai băiat bun dar după ai început cu nasoale. Nu mă pune nimeni să iau apărarea adminilor doar că de când e jocul ăsta aveți aceleași probleme / nelămuriri la care s-a răspuns de 1000 de ori.
Poate greșesc eu că mă bag prea des în discuții dar am la fel de multe drepturi ca și tine.
Da, stiu care este diferenta, iti este ciuda ? :D De ce ti-as explica eu cum ? sa ti-o explice altcineva. Nu zic ca sunt fost admin, de ce mereu ajungi la acelasi lucru. Am spus deja ca sunt multi care ma cunosc si stiu cine sunt cu adevarat, daca voiam sa ma stie toti veneam cu numele vechi. Am venit special cu un numenou sa vad ce fel de oameni au mai ramas pe tw. Eu nu sunt aparatorul jucatorilor. Este doar coincidenta ca asa cum comentezi prosti la altii, asa ai comentat si la mine. Si da, de cand este jocul multi au aceleasi intrebari si nu cauta prin forum, dar nu este nimeni obligat sa le raspunda sau sa apara unul ca tine, zeitate peste " prostime ". Intentiile mele au fost postate pe forum la propuneri, ori in joc prin discuti avute cu playeri. Daca as face o categorie al caracterelor pe care nu le suport...hmm ar fi frustrati si falsi. Ai libertatea de a ma considera cum vrei si eu mi-am facut o parere despre tine.'' Fanii mei'' sau aia care imi tin partea, ori nu au voie sa vorbeasca, ori nu stau sau au cont pe forum. Nu te baza ca oamenii simpli doar pe ce se scrie sau se pune la tv ;) Asa cum am mai spus cunosc foarte multi playeri si am intrat in discutii cu multi. Concluzia este ca ii cam stiu pe majoritatea cum gandesc si ce fel de caracter au :) Tie ti-am mai spus, inainte de a ataca, comenta sau a oferi un raspuns citeste, gandeste si apoi actioneaza. Si apropo lasa taclalele :D
 

batras

Trapper
stateram acum stramb si ma gandeam drept si cautand prin arhiva anilor,am descoperit ca sunt multe seturi ce se pot pune la shop pt toti cei dornici sa le achizitioneze deoarece poate nu au fost niciodata sau au fost fff rar asta,facand o comparatie cu ce se pune de 2-3 ani pana in prezent.
prin urmare am descoperit urmat seturi:SETUL DE HAINE AL FRATILOR WRIGHT,SETUL FRATILOR WRIGHT,SETUL UNIONIST,SETUL TW-TIMES,SETUL GONZALES,SETUL AMERICAN,SETUL LUI EL GRINGO,SET HAWAIAN,SETUL FANILOR DE FOTBAL si multe altele...cred ca am atins majoritatea categoriilor de jucatori(fortistii,duelistii,aventurieri,colectionari ,etc..)
 

adsum

Gunman
Setul Ofițerului Unionist n-o să fie reintrodus în SHOP prea curând din cauză că e prea puternic.
Setul Tw-Times nu e destinat jucătorilor. Am întrebat și eu recent dacă îl pot oferi la concursuri.
Setul American a putut fi obținut în cadrul un eveniment special.
Seturile Gonsales și El Gringo se oferă drept recompensă la concursuri, așadar nu vor fi adăugate în shop.
Pro pentru Wright, Hawaii și Fanilor.
 
Sus