Propunere avantajoasa pentru itemele upgradate/piata si bani.

Anadolu140

Greenhorn
NUME SUGESTIE: Propunere avantajoasa pentru negot piata
DESCRIERE SUGESTIE:Am o propunere avantajoasa pentru market.Propun aparitia la piata o posibilitatii de a imprumuta 1 item pe acelasi timp care este acum pentru vanzare :1/2/3/4/5/6/7 zile la licitatie,chiar si iteme upgradate.De exemplu,am un lassou +3 ,il pun la piata pentru imprumut cu suma minima de 30k,el a fost luat cu suma de 130k pentru acelasi numar de zile ca si licitatia (sau puneti acolo cat sa dureze imprumutul.Cum se ia lassoul inapoi? din aceasi piata apasand pe ridicare item cand timpul a expirat(daca este greu se poate gandii alta idee de a inapoia prin metode ce tin de server itemul.Mi se pare o idee buna de a castiga bani,de a folosii si itemele upgradate la ceva si de a se bucura toti,de toate.
AVANTAJE:
-reintrarea in discutii a itemelor upgradate,ele nefind uitate de restul jucatorilor ca nu mai ai ce sa le faci.
-castigarea de bani atunci cand esti offline 1zi 2.
-posibilitatea de a se distra si altii pentru 50-100k cand nu le foloseste cineva tinand cont ca itemul este 10 milioane.
-upgradarea itemelor mult mai usor tinand cont ca acum ai ceva de facut cu ele daca nu le mai vrei le poti tine doar imprumutatee.
-multe nu le scriu pe toate
DEZAVANTAJE:
-niciunul,doar munca tw sa faca asta.
 

Emeer

Gunman
Nu-i vad rostul, mai degraba o obtiune de a scoate up-ul din iteme...dar cu imprumut nu s-ar bucura foarte multi, plus ca apare si corectitudinea la mijloc unii au arme cu pepite si sa le inchirieze pentru cativa k nu cred ca le-ar conveni astfel ca piata ar fi la fel ca si pana acum, eventual si-ar imprumuta oamenii in orase la ei...dar itemele des folosite si cu up mare nu or sa fie puse vreodata.
Concluzie: CONTRA
 

Anadolu140

Greenhorn
Nu-i vad rostul, mai degraba o obtiune de a scoate up-ul din iteme...dar cu imprumut nu s-ar bucura foarte multi, plus ca apare si corectitudinea la mijloc unii au arme cu pepite si sa le inchirieze pentru cativa k nu cred ca le-ar conveni astfel ca piata ar fi la fel ca si pana acum, eventual si-ar imprumuta oamenii in orase la ei...dar itemele des folosite si cu up mare nu or sa fie puse vreodata.
Concluzie: CONTRA
Apreciez parerea ta,acum sa-ti dau un singur exemplu,ca sunt sute :

am set de aventuri si un lassou +3.am si un set foarte bun de biserica.imi permit sa cresc doar la 1h ca sunt ocupat 2 saptamani,nu mai joc nici aventuri,nimic.
inchiriez un lassou de cateva milioane bune pe suma de 100k 1 zi(arma de minim 6milioane 100k pentru 1 zi la aventuri.in 14 zile fac 1 milion jumate,doar din inchiriat si eu am muncit la biserica.Cei care au inchiriat zilnic pe suma aia de 100k au 12h la un level de 100+ pentru a juca aventuri cu el. in 12h cu o aventura de 10min si jucand doar 5 din ele face 6 cufere care costa 50k/1. 50k inmultit cu 6 =300k (200k profit,100 lasoul inchiriat).
El a facut bani,fara sa investeasca in arma asta superba,tu ai crescut la biserica si ai facut bani .
De acel 1milion jumate tu iti mai iei 2 lassouri,mai pui de la tine 700k mai iei unu ,il inchiriezi si pe ala.

E O AFACERE CU BENEFICII MARI PENTRU AMBELE PARTI.

tot aceasi parere ai/?
 

Emeer

Gunman
Apreciez parerea ta,acum sa-ti dau un singur exemplu,ca sunt sute :

am set de aventuri si un lassou +3.am si un set foarte bun de biserica.imi permit sa cresc doar la 1h ca sunt ocupat 2 saptamani,nu mai joc nici aventuri,nimic.
inchiriez un lassou de cateva milioane bune pe suma de 100k 1 zi(arma de minim 6milioane 100k pentru 1 zi la aventuri.in 14 zile fac 1 milion jumate,doar din inchiriat si eu am muncit la biserica.Cei care au inchiriat zilnic pe suma aia de 100k au 12h la un level de 100+ pentru a juca aventuri cu el. in 12h cu o aventura de 10min si jucand doar 5 din ele face 6 cufere care costa 50k/1. 50k inmultit cu 6 =300k (200k profit,100 lasoul inchiriat).
El a facut bani,fara sa investeasca in arma asta superba,tu ai crescut la biserica si ai facut bani .
De acel 1milion jumate tu iti mai iei 2 lassouri,mai pui de la tine 700k mai iei unu ,il inchiriezi si pe ala.

E O AFACERE CU BENEFICII MARI PENTRU AMBELE PARTI.

tot aceasi parere ai/?
Nu intelegi ! Si nu stau sa ma explic. Da, tot contra sunt ;)
 
Sus