Grade fort: Gradul "Trădător"

...Trelawney...

Greenhorn
Salut,

NUME SUGESTIE: Modificare gradului "Trădător" la bataliile de fort.
DESCRIERE SUGESTIE:
Vin si eu cu urmatoarea propunere si anume modificarea la fort a gradului de Tradator, acesta sa interzica automat si participarea la acel fort.
In mod automat cine are gradul tradator sa nu poata participa la fort chiar daca sunt locuri libere.
In momentul de fata acest grad are urmatoarea descriere: Trădător - Nu poate accesa chat-ul de la fort.

Pentru a nu se face abuz de acest grad propun urmatoarele metode de acordare:
  1. Limitarea la maxim 2-3 grade Tradator pentru fiecare batalie (pentru fiecare parte).
  2. Pentru a acorda un grad "Tradator" trebuie sa fie de acord minim 3 Generali.
  3. Supunerea la vot, pentru participanti la fort online, daca persoana X merita sau nu gradul de tradator.
Cred ca e de ajuns o metoda din cele de mai sus, nu trebuie toate 3, de asemenea aici orice idee e binevenita. Nu garantez ca cele de mai sus sunt cele mai optime, sunt doar un punct de vedere.

AVANTAJE: Aceasta propunere vine pentru a putea penaliza anumite persoane care joaca dupa bunul lor plac si automat "distrug" o batalie de fort.

DEZAVANTAJE: Trebuie vazut modul in care se poate da acest grad, fara a se abuza de el. Repet trebuie folosit doar pentru a penaliza anumiti jucatori, dar sunt constient ca daca ar avea o noua implementare (eliminarea de la batalia de fort a anumitor persoane) multa lume ar abuza de el din diferite motive: "Nu imi place de X", "Nu joc alaturi de Y", etc.
 
hai zi zau

CONTRA si NU VA FI NIMENI DE ACORD!

Propunere facuta aiurea. bla bla bla. Mai mare aberatie ca asta nu am citit :D :D :D Care developer o sa ia in calcul o asemenea prostie?! :D :D :D
 
Ultima editare de un moderator:
Contra chiar daca se va face acest lucru sau nu se v a da trădător doar pentru faptul ca asa vor 3 generali și sa nu ai acces și la restul in afara chatului.

cand vreodata s-a implementat ceva de la propuneri de pe .ro :)))))) fii serios.

Nu vor accepta developerii sa scrie coduri ca asa vrea unii sa se modifice gradul Tradator.

Intr-adevar, unii chiar merita TRADATOR LA FIECARE FORT pentru ca SUNT SPIONI, CLONE, STRICA JOCUL, IAU STEAGUL

si ar merita NU DOAR SA NU AIBA ACCES LA CHAT, CI SI LA PARTICIPAREA BATALIEI DE FORT CHIAR DACA NU SUNT MULTI PARTICIPANTI. Sunt multi jucatori care merita acest grad :)

Dar cum sa ii dai unui LIDER, primar de oras cu 10 membri pe locul 1 in clasament sa ii dai tradator :)))))) Nu are logica.
 
Ultima editare de un moderator:

Emeer

Gunman
Salut,

NUME SUGESTIE: Modificare gradului "Trădător" la bataliile de fort.
DESCRIERE SUGESTIE:
Vin si eu cu urmatoarea propunere si anume modificarea la fort a gradului de Tradator, acesta sa interzica automat si participarea la acel fort.
In mod automat cine are gradul tradator sa nu poata participa la fort chiar daca sunt locuri libere.
In momentul de fata acest grad are urmatoarea descriere: Trădător - Nu poate accesa chat-ul de la fort.

Pentru a nu se face abuz de acest grad propun urmatoarele metode de acordare:
  1. Limitarea la maxim 2-3 grade Tradator pentru fiecare batalie (pentru fiecare parte).
  2. Pentru a acorda un grad "Tradator" trebuie sa fie de acord minim 3 Generali.
  3. Supunerea la vot, pentru participanti la fort online, daca persoana X merita sau nu gradul de tradator.
Cred ca e de ajuns o metoda din cele de mai sus, nu trebuie toate 3, de asemenea aici orice idee e binevenita. Nu garantez ca cele de mai sus sunt cele mai optime, sunt doar un punct de vedere.

AVANTAJE: Aceasta propunere vine pentru a putea penaliza anumite persoane care joaca dupa bunul lor plac si automat "distrug" o batalie de fort.

DEZAVANTAJE: Trebuie vazut modul in care se poate da acest grad, fara a se abuza de el. Repet trebuie folosit doar pentru a penaliza anumiti jucatori, dar sunt constient ca daca ar avea o noua implementare (eliminarea de la batalia de fort a anumitor persoane) multa lume ar abuza de el din diferite motive: "Nu imi place de X", "Nu joc alaturi de Y", etc.

Mai mult Pro dar si putin Contra, depinde de situatie... Ideea in sine este buna, insa exista situatii si persoane care gradeaza in functie de prietenii.
 

zoltes

Trapper
Dar cum sa ii dai unui LIDER, primar de oras cu 10 membri pe locul 1 in clasament sa ii dai tradator :)))))) Nu are logica.
c33d814ccdc64bbadad46b2c2b0d83fc.gif
 

solthan

Greenhorn
eu propun ca , cel ce primeste grad de tradator la o lupta de fort , sa poata intra la lupta , dar sa nu poata intra in fort , sa nu poata sa urce pe ziduri , atunci ar bobina fortul :D
 

adsum

Gunman
Desi înțeleg perfect raționamentul din spatele propunerii, dacă ar fi implementată s-ar abuza la greu și s-ar găsi tot felul de pretexte ca x-ulescu sau cutărescu să rămână pe afară. Cel mai simplu și sigur mi se pare introducerea unui pasaj în regulament (care și așa e învechit și nu acoperă toate situațiile) la nivel internațional, care să-i vizeze pe cei care "fură" steagul mai devreme pentru a strica o luptă și pe cei care fac antijoc dând atacuri multiple.În fond jocul este destinat tuturor, nu doar anumitor persoane. Există un precedent chiar și la nivel local, pe .net. Dacă de vorbă bună nu înțeleg, sancțiunile i-ar domoli.
 

lord ion

West Marshal
cand vreodata s-a implementat ceva de la propuneri de pe .ro :)))))) fii serios.

să-i mulțumești lui pwg că ai un inventar restrâns și dublurile sunt numerotate, nu afișate una câte una, și mie pentru atributele și îndemânările de la armele de bătălie. veteranii știu.

și susțin propunerea lui trela. sunt sigur că nu se va abuza de această ”funcție”. dar sunt persoane care chiar nu au ce căuta la o bătălie.
 
bun, sa se implementeze propunerea asta. Nu am nicio obiectie. Dar daca o sa se abuzeze de gradul de tradator, sa vezi cum o sa rasa duelistii si o sa lesine fortistii :) pam-pam :)

Asa ca sunt solutii. Mare lucru ca ia cineva tradator. Acel cineva o sa se razbune si o sa ii dueleze pe fortisti, mai ales pe generalii aia pana ii lesina (daca sunt soldati si au mult hp).
Si o sa apara si raidurile de duel. Pentru ca in Vestul Salbatic orice e posibil :) De la batalii de lupta la fort pana la vanatoare de recompense :)
 
Stai tu linistit ca pe lumea mea unde joc sunt LIDER, CONDUCATOR DE ALIANTA, EU DAU TACTICA, COORDONEZ, PRIMAR CU ORAS CU 10 MEMBRI NUMAI JUCATORI UNU SI UNU, DE NOTA 20+, oras pe LOCUL 1, sa stie! Si ne ajutam intre noi ca alianta.

Eu vorbeam IN GENERAL (daca stii ce e aia sau trebuie sa iti desenez). Sunt multi jucatori cum era RandyOrton care NU MERITA SA JOACE LA FORTURI, NU ASCULTA DE COORDONATOR, PUNEA PE STEAG, MUTA AIUREA. Gen emylegend si mai sunt si alti jucatori care joaca cum vor ei si strica o lupta de fort frumoasa in care poti sa te bucuri de acele minute de relaxare pe joc dupa o zi cotidiana. Dar NU, altii prefera sa existe CERTURI, ORGOLII, PRINCIPII. Cam asta se intampla acum pe la luptele de fort.

Si degeaba s-ar baga TRADATOR cu privilegii mai multe ca tot DEGEABA.

Eu sunt curios cum va evolua de acum incolo jocul si pe ce se vor axa marea majoritate avand in vedere ca s-au bagat 33 de realizari noi la dueluri :lol:

La forturi cand?
 
Sus