Grade fort: Gradul "Trădător"

sa vezi cum intra clonele si alea nu mai primesc tradator sau cum joaca tobyjasper cu spioni la forturi ca sa stie pe ce parte sunt adversarii, sa stie tactica adversarilor, sa stie cum se coordoneaza.

In privinta clonelor si spionilor NU FACETI NIMIC???????

Se duce de rapa jocul asta incet si sigur. Are dreptate @Danny Tommy "astept marea inchidere"
 

...Trelawney...

Greenhorn
In privinta clonelor si spionilor NU FACETI NIMIC???????
Astea eu existat de cand lumea.
Spioni mai mult cred ca ii tine lumea pentru a afla barfele din cealalta tabara. Ca tactica nu cred ca ai ce afla. Se cam stiu toate. Defapt trebuie sa ai idee unde sa iti pui clonele.
Legat de clone, exista atatea metode de schimbare a IP-ului incat trebuie sapat putin. Desi cred ca e ciudat totusi ca in acelasi timp sa joace unu din India si celalalt din Canada (colegi de oras) pe serverul de RO, la ora x cand e batalia. Dar na, INNO e fericita ca are populatie mare la ora fortului, chit ca sunt 100 persoane in spatele celor 250 jucatori la fort (asta daca isi trimite toata lumea clonele, altfel nici full nu facem).

Legat de ce zicea @adsum, ramane sa mergem pe varianta cu aplicarea/modificarea regulamentului, desi nici aici nu avem putere de decizie, doar speranta ca poate se schimba ceva sau ne ia cineva in considerare. Antijoc fac multe persoane si e destul de frustrant dupa o zi lunga sa iti bati capul cu asa ceva.

Ideea cu tradatorul a fost ceva pe moment. Cat timp sunt alte metode mai simple si care pot ajuta la imbunatatirea jocului, go for it.
 
Sus