Dezechilibru mare in PREZENT + propunere

Anadolu140

Greenhorn
NUME SUGESTIE:Problema uriasa cu singurul motiv pentru care juca lumea aventuri atat pe ro cat si pe .net acel cufar cu prada A RAMAS FARA VALOARE atat ca bani cat si ca iteme.am 70 in inventar mi le-a refuzat lumea si cu 5k :)) .De ce le mai jucam?Lasoul si setul de echipaj(boatswain) au intrecut ceea ce cadea in cufar si nu-l mai vrea nimeni.Chiar daca seturile apar,nu le mai trebuie armele (sau chiar si cutitul cu calul).
Daca tot au aparut iteme mult prea mari fata de ce dadea cufarul cu prada,ati ramas cu dezechilibru total la aventuri,chiar daca ati bagat coinsuri acum,tot cufarul ne intereseaza ca pt el jucam aventuri,altceva nu pica.
 

Emeer

Gunman
Jucatorii care participau la aventuri aveau cateva motive....
1. for fun
2. realizari
3. misiuni
4. trollat
Cat despre itemele din cufar cu prada sau nu, acel cufar o sa aiba valoare in momentul in care-l detii pe o lume noua, iar o chestie care denota ca nu prea joci aventuri. Iar sef de echipaj, lucille, in timp vor aparea alte iteme si peste astea, asa cum echipaj a trecut peste tatanka ca haine....
Problema adevarata la aventuri nu a fost niciodata cufarul cu prada, pe care-l poti primi dupa aventura sau cupara din shop, ci impartirea pe echipe....aia-i baiul, cand pici tu cu 2 de lvl mai mic sau cu arme mai slabe, iar in cealalta echipa sunt minim 2-3 de top, dar asta este o alta cauza care denota ca doar te lauzi cu numarul sau cu aventurile jucate.
 
O propunere radicala în masa ar fi banarea celor care întra cu 2 conturi sau mai multe la aventuri ca să strice aventura nu ca să se joace sau sa învețe un exemplu minunat ar fi LuckyYou care a întrat la aventuri când era lumea speed și întra și își datea deconectare da asa cum sunt favorizați nu se întâmplă sau nu se va întâmpla asta vreodată în niciun joc .
 

adsum

Gunman
Apreciez implicarea și sunt de acord cu faptul că e nevoie de anumite modificări la aventuri și nu numai dacă mai vor să salveze ceva din jocul ăsta, însă subiectul legat de cuferele cu pradă a fost dezbătut de n ori. Deschiderea de noi teme nu va accelera lucrurile. Nu ne rămâne decât să așteptăm o schimbare.
O propunere radicala în masa ar fi banarea celor care întra cu 2 conturi sau mai multe la aventuri ca să strice aventura nu ca să se joace sau sa învețe un exemplu minunat ar fi LuckyYou care a întrat la aventuri când era lumea speed și întra și își datea deconectare da asa cum sunt favorizați nu se întâmplă sau nu se va întâmpla asta vreodată în niciun joc .
Favorizați de către cine? Cât timp nu se găsesc legături între două sau mai multe conturi, nu sunt pasibili de nicio sancțiune. În orice caz, dacă bănuiești pe cineva, depune tichet și se vor face verificări. Cu cei care nu joacă, aceeași poveste: cât timp regulamentul nu prevede sancțiuni pentru ei, discuțiile sunt de prisos. Imoral, dar legal. Cu probleme similare ne-am confruntat atât la evenimentul de fort cât și la cel de duel. Unii au obrazul gros și cam atât.
 

Anadolu140

Greenhorn
Apreciez implicarea și sunt de acord cu faptul că e nevoie de anumite modificări la aventuri și nu numai dacă mai vor să salveze ceva din jocul ăsta, însă subiectul legat de cuferele cu pradă a fost dezbătut de n ori. Deschiderea de noi teme nu va accelera lucrurile. Nu ne rămâne decât să așteptăm o schimbare.

Favorizați de către cine? Cât timp nu se găsesc legături între două sau mai multe conturi, nu sunt pasibili de nicio sancțiune. În orice caz, dacă bănuiești pe cineva, depune tichet și se vor face verificări. Cu cei care nu joacă, aceeași poveste: cât timp regulamentul nu prevede sancțiuni pentru ei, discuțiile sunt de prisos. Imoral, dar legal. Cu probleme similare ne-am confruntat atât la evenimentul de fort cât și la cel de duel. Unii au obrazul gros și cam atât.


Eu propun un singur lucru nu noi iteme in cuferele cu prada,pur si simplu greseala enorma din punctul meu de vedere e ca indiferent de evolutia jocului arma care reprezinta aventurile nu ramane prin upgrade-uri sus prima sau macar in lupta cu alta(lasou,etc) .
Singurele arme specifice aventurilor sunt hanwk,hoodge etc si proscrisa.
atunci daca apare lasoul ,curand upgrade la proscrisa si sa ramana cum era inainte proscrisa pt cei de-ai casei si voi restul luati-va de pe piata una apropiata,si aia apropiata sa fie lasoul.nu mi se pare normal sa vina lasou +3 de la forturi sa -mi omoare proscrisa +2 din 3 hituri .
 

Emeer

Gunman
O propunere radicala în masa ar fi banarea celor care întra cu 2 conturi sau mai multe la aventuri ca să strice aventura nu ca să se joace sau sa învețe un exemplu minunat ar fi LuckyYou care a întrat la aventuri când era lumea speed și întra și își datea deconectare da asa cum sunt favorizați nu se întâmplă sau nu se va întâmpla asta vreodată în niciun joc .
Lucky nu mai juca si din cauza ca tot pica cu diversi care-l faceau clona, nu stiu de ce, dar cu mine si cu alti cativa juca, cat despre clone la aventuri mda este si asta o treaba, dar spre exemplu hozho/ullyses si ewald 1/prozis s-au tot ajutat pe timp de event la aventuri si personal mi-au stricat in jur de 30 jocuri in aventura...trolland...Stiu ca era specificat in regulamentul jocului ca daca avem 2 conturi ( unul cu un nickname si altul diferit, pe 2 lumi diferite ) nu avem voie sa intram in aventuri. Si tu erai unul dintre aceia care intra de pe ambele la aventuri si ramaneai sa joci doar acolo unde te interesa.
Sunt multe de schimbat in aventuri, dar sunt altele la care se lucreaza ( realizari noi, iteme, un up special ). Pana atunci incercam sa ne temperam si sa jucam cat mai relaxat....in mai o sa inceapa iar nebunia la aventuri, asa ca pana atunci nu strica putina yoga :D
Eu personal cand pic in echipa cu cei care m-au trollat, fac tot ce pot ca sa ma ocup de oponenti, iar daca trollatii vor totusi puncte se urca, daca nu aia eh, nu imi mai bat capu sa-i raportez, injur sau altele...Sa nu uitam ca este un joc totusi, il jucam atata timp cat ne relaxeaza, cand devine stresant, desfacem o bere si zicem Vineshoooo ! de trei ori si uitam de nervi si stres :D
 
Lucky nu mai juca si din cauza ca tot pica cu diversi care-l faceau clona, nu stiu de ce, dar cu mine si cu alti cativa juca, cat despre clone la aventuri mda este si asta o treaba, dar spre exemplu hozho/ullyses si ewald 1/prozis s-au tot ajutat pe timp de event la aventuri si personal mi-au stricat in jur de 30 jocuri in aventura...trolland...Stiu ca era specificat in regulamentul jocului ca daca avem 2 conturi ( unul cu un nickname si altul diferit, pe 2 lumi diferite ) nu avem voie sa intram in aventuri. Si tu erai unul dintre aceia care intra de pe ambele la aventuri si ramaneai sa joci doar acolo unde te interesa.
Sunt multe de schimbat in aventuri, dar sunt altele la care se lucreaza ( realizari noi, iteme, un up special ). Pana atunci incercam sa ne temperam si sa jucam cat mai relaxat....in mai o sa inceapa iar nebunia la aventuri, asa ca pana atunci nu strica putina yoga :D
Eu personal cand pic in echipa cu cei care m-au trollat, fac tot ce pot ca sa ma ocup de oponenti, iar daca trollatii vor totusi puncte se urca, daca nu aia eh, nu imi mai bat capu sa-i raportez, injur sau altele...Sa nu uitam ca este un joc totusi, il jucam atata timp cat ne relaxeaza, cand devine stresant, desfacem o bere si zicem Vineshoooo ! de trei ori si uitam de nervi si stres :D
Nu ești admin tu când vinzi meciurile te prefaci ca esti mare aventurier eu în locul tău nu as fi îndrăznit sa zic ceva. Dacă regulamentul era corect tu Lucky erați banați demult.
Sa revin la propunere da ar fi o idee geniala , cat despre ce tot spune emer e ca trebuie sa lingusim innogames sa ne facă seturi de aventuri si cufere pentru acestea.
 
Sus