Modificare imagine la oras

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

zoltes

Trapper
De fiecare data cand incerc sa pun imagine noua la oras se uploadeaza cea veche - fixati odata problema asta!
 
Și mai sunt câteva erori cand intri în aventura nu iti arata viata inamicului sau a ta trebuie sa ieși și sa dai refresh ca să se vadă și butoaiele care ați anunțat acum 1 2 ani ca ati rezolvat bug-ul privind comutarea butoaielor este încă activa.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Fii mai explicit te rog

Cache-ul din browser adica. Ctrl+F5 pentru suprascriere directa. Daca ai nevoie de detalii explicite cand omul ti-a scris despre fisierele temporare, sincer, te rugam sa nu mai raportezi "bug-uri", pentru ca stergerea acestora si testarea "pe curat" intr-un browser alternativ sunt obligatorii inainte de a sesiza o posibila problema... majoritatea nefiind de fapt probleme. Lasand la o parte ca se poate folosi google cand nu cunosti un termen.
 

zoltes

Trapper
Cache-ul din browser adica. Ctrl+F5 pentru suprascriere directa. Daca ai nevoie de detalii explicite cand omul ti-a scris despre fisierele temporare, sincer, te rugam sa nu mai raportezi "bug-uri", pentru ca stergerea acestora si testarea "pe curat" intr-un browser alternativ sunt obligatorii inainte de a sesiza o posibila problema... majoritatea nefiind de fapt probleme. Lasand la o parte ca se poate folosi google cand nu cunosti un termen.
Trage aer in piept te rog, daca tu ai stiut ca asta e o problema de cache din browser nu inseamna ca toti stiu, si daca am creat tema ce? Nu trebuie sa fii arogant si sa-l faci pe smecheru aici, ori iti dai parerea sau sfatu ori ignora tema si pleci la culcare.
 

DeletedUser27887

Guest
Se mai intampla daca imaginea are acelasi nume cu cea veche. Cu CTRL+F5 ar trebui sa se actualizeze.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Aham... Daca deschideai frumos tema si spuneai ca tu nu ai prea multe cunostinte despre ceea ce inseamna un browser si un PC, ceea ce e foarte ok si de inteles (a se vedea si afirmatia "Ideea e ca imaginea nici nu o aveam in PC, era o imagine veche lasata intr-un oras abandonat" care, daca mai era vreun dubiu, demonstreaza din nou abilitatile vaste din domeniu, neavand nicio relevanta acest lucru din punct de vedere tehnic), in loc sa excluzi din start posibilitatea ca problema sa fie de la tine si sa ceri direct rezolvare cum ai facut-o mai sus, nu as fi completat nici eu cu ceea ce am completat...

- fixati odata problema asta!

Practic pierzi timpul persoanelor care se ocupa de acest lucru si pe al tau raportand aiurea si fara detalii probleme imaginare, fara sa testezi pe curat in prealabil. Atata tot, nu e nicio aroganta, mai ales din partea mea, e pura realitate.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
daca stiam ca e problema in cache - mai deschideam tema?

Exact, pentru ca nu stii care e problema si nu ai testat nimic concret, nu ceri sa fie reparata, cum ai facut-o, ci intrebi frumos de unde ar putea fi... Dar probabil nici acum nu ai inteles de ce am scris eu ceea ce am scris in plus. Stiu, daca nu are un sigur rand si multe invective nu e inteligibil ce scriu eu. Pierdere de vreme, atat e posibil, am inteles... nici Doamne Doamne nu cere mai mult de unde nu e, doar nu ma apuc eu...
 

lord ion

West Marshal
2.4.1. Inainte de postare luati in calcul functia “Cauta”, pentru a verifica daca subiectul ce se doreste abordat nu a fost discutat deja. Folositi cuvinte definitorii care surprind exact esenta temei de interes pt. a va asigura ca vi se vor raporta rezultate suficiente, nelimitand cautarea prin folosirea de texte lungi.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus