Diferente intre poze

  • Autor subiect DeletedUser2575
  • Data de început

DeletedUser2575

Guest
NUME SUGESTIE:Diferente intre poze
DESCRIERE SUGESTIE:Ca sa fie chear si o diferenta intre pozele care le alegem.Adica daca esti aventurier indian sa ai ceva bonus la muncile ,,Vinzare arme indienilor"-,,Comert cu indienii".
AVANTAJE:Vor fi oamenii mai diferiti.
DEZAVANTAJE:Nu prea gasesc dar...
La fiecare munca cite 25 puncte de munca.
Aventurier
Trapper-Vânează curcani, Vânătoare de castori, Vânătoare de coioţi,Vânătoare de bizoni,Vânătoare de lupi,Vânătoare de urşi grizzly.
Călător-Călăreşte,Mergi în cercetare,Repară o căruţă,Transportă muniţia,Apără caravana coloniştilor,Cârmeşte un vapor cu zbaturi.
Indian- Prinde cai,Vânătoare de castori,Comerţ cu indienii,Fură cai, Vânzare de arme indienilor,Negocieri de pace.
Prospector-Exploatare de aur,Căutător de pietre preţioase,Mină de argint,Căutare de comori,Lucrează ca mercenar,Şarlatan.

Duelist
Vânător de recompense-Vânează curcani,Transportă muniţia,Vânătoare de coioţi,Vânzare de arme indienilor,Jefuitor de morminte,Vânător de recompense.
Pistolar-Vânează curcani,Construieşte sicrie,Transportă muniţia,Vânzare de arme indienilor,Lucrează ca mercenar,Ambuscadă.
Bandit-Vânează curcani,Transportă muniţia,Fură cai,Jefuitor de morminte,Lucrează ca mercenar,Vânătoare de bandiţi,Jefuieşte coloniştii.
Proscris-Cowboy,Călăreşte,Transportă muniţia,Fură cai,Jefuieşte coloniştii,Ambuscadă.

Muncitor
Cowboy-Cowboy,Marcare de vite,Călăreşte,Potcoveşte cai,Prinde cai,Forează după ţiţei.
Quaker- Săpător de morminte,Construieşte sicrie,Minerit de fier,Construieşte un ranch,Jefuitor de morminte,Forează după ţiţei.
Meseriaş-Repară garduri,Muncitor la calea ferată,Ridică stâlpi de telegraf,Construieşte sicrie,Construieşte mori de vânt,Stinge incendiul.
Cioclu-Săpător de morminte,Construieşte sicrie,Minerit de fier,Stinge incendiul,Jefuitor de morminte,Forează după ţiţei.

Soldat
Cavalerist-Păzeşte fortul,Vânătoare de castori,Transportă muniţia,Apără caravana coloniştilor,Construieşte un fort,Înrolare în armată.
Mexican-Păzeşte fortul,Transportă muniţia,Vânătoare de bizoni,Paznic la închisoare,Înrolare în armată,Negocieri de pace.
Mercenar-Păzeşte fortul,Transportă muniţia,Vânătoare de lupi,Paznic la închisoare,Vânzare de arme indienilor,Lucrează ca mercenar.
Irochez-Păzeşte fortul,Vânătoare de castori,Transportă muniţia,Paznic la închisoare,Construieşte un fort,Negocieri de pace.

PRO 77 :) CONTRA 5 :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
si duelistii?vor avea toti la fel?(aproape toti).si iorchezii?ca indienii?mexicanii?quakerii?
 

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE:Diferente intre poze
DESCRIERE SUGESTIE:Ca sa fie chear si o diferenta intre pozele care le alegem.Adica daca esti aventurier indian sa ai ceva bonus la muncile ,,Vinzare arme indienilor"-,,Comert cu indienii".Sau la muncitori ca un oras sa aiba mai mult noroc la duele sa aiba un muncitor ,,Cioclu ".
AVANTAJE:Vor fi oamenii mai diferiti.
DEZAVANTAJE:Va fi mai greu de gasit un muncitorpentru oras de exemplu:va trebuii un meserias pentru a construi mai bine o cladire a orasului.

PRO.Ne-ar mai ajuta la ceva munci fiecare in parte.
 

DeletedUser

Guest
Ar fi o idee buna... insa... tre gandita bine si spuse ce bonusuri sa fie, la ce munci... cu cat sa fie majorat bonusul... multe tre gandite... as fi PRO... ne-ar mai ajuta la munci...
 

DeletedUser2575

Guest
Ar fi o idee buna... insa... tre gandita bine si spuse ce bonusuri sa fie, la ce munci... cu cat sa fie majorat bonusul... multe tre gandite... as fi PRO... ne-ar mai ajuta la munci...

Da e mult de gindit dar eu socot ca aceasta va fi ceva de folos.
 

DeletedUser

Guest
Ar fi super PRO(Traperii sa fie buni la vanatore de ursi grizly,la castori)
 

DeletedUser

Guest
Foarte interesant, PRO, ar lasa impresia competentelor specifice fiecarei clase.
 

DeletedUser

Guest
Ar fi o idee buna... insa... tre gandita bine si spuse ce bonusuri sa fie, la ce munci... cu cat sa fie majorat bonusul... multe tre gandite... as fi PRO... ne-ar mai ajuta la munci...

si eu sunt de acord :)



___________
HS edit:
4. Nu se vor accepta posturi de genul: "e buna sugestia" "nu e buna sugestia" ..etc. Daca aveti o parere despre sugestia in cauza trebuie sa va prezentati argumentele.
Warned.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bun idee yo sunt PRO



___________
HS edit:
4. Nu se vor accepta posturi de genul: "e buna sugestia" "nu e buna sugestia" ..etc. Daca aveti o parere despre sugestia in cauza trebuie sa va prezentati argumentele.
Warned.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pro, îmi place idee și cowboy vor putea să aibă un avantaj la marcare de vite sau la slujba ”Cowboy”:D
 

DeletedUser5153

Guest
sunt pro.imi place idea.unele munci nu le pot face si imi vor da un avantaj mare.<3W:D
 

DeletedUser

Guest
Pro .
e o ideie super adica va face fiecare caracter in parte mai special ca fiecare sa aiba anumite indemanari<3W
 

DeletedUser4528

Guest
PRO ,ar diferentia clasele mult mai bine nu numai dupa avatre
 

DeletedUser

Guest
o propuere buna, sar putea sa se introduca la cati ati votat pentru :D



___________
HS edit:
4. Nu se vor accepta posturi de genul: "e buna sugestia" "nu e buna sugestia" ..etc. Daca aveti o parere despre sugestia in cauza trebuie sa va prezentati argumentele.
Warned.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PRO.Este o idee intteresanta si cred ca se va implementa.



___________
HS edit:
4. Nu se vor accepta posturi de genul: "e buna sugestia" "nu e buna sugestia" ..etc. Daca aveti o parere despre sugestia in cauza trebuie sa va prezentati argumentele.
Warned.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
e o idee buna....dar intr-adevar tre gandita inainte de a fi pusa in aplicare.....:D
PRO
PS: mi-a trecut si mie asta mai demult prin cap dar nu m-am gandit s-o scriu pe forum:P



___________
HS edit:
4. Nu se vor accepta posturi de genul: "e buna sugestia" "nu e buna sugestia" ..etc. Daca aveti o parere despre sugestia in cauza trebuie sa va prezentati argumentele.
Warned.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus