Modernizarea craftului.

  • Autor subiect DeletedUser26055
  • Data de început

DeletedUser26055

Guest
Buna seara tuturor.
Dupa cum bine stiti noi romani suntem foarte inventivi. Asa ca am venit sa va propun o ideie despre o modalitate de extindere a meseriilor.

Dupa cum a-ti observat exista deja un item care se poate obtine de la meserii.
Vreau sa propun extinderea itemelor cu ajutorul meseriilor.
Se pot creea 4 seturi noi (nu propun denumirea ori bonusul lor, fiindca vreau sa las admini sa aiba si ei optiuni) pentru fiecare meserie.
La craft ar fi indicat sa se ceara un item + produse... Si sa se obtina un item aleatoriu.

Exemplu:
Punem un item din shop cu indemanari fixe + produsele = random un item cu 1% (din indemanarile itemului x lvl)...
Se poate pune colier la craft .. si sa se optina papuci.. deci nu vreau sa fie optiunea sa pui papuci si sa se optina papuci... deci sa fie random.

Care este scopul acestui nou mod de a crea iteme prin craft ? Pun si simplu jucatori ar utiliza cladirile din oras mai des. Fiindca de cand au aparut itemele cu indemanari in functie de lvl si nici un item din oras nu are indemanarile in functie de lvl.. Jucatori au inceput sa nu mai viziteze Croitorul. Pana la urma ce rol mai au itemele de la croitor?

Propunerea mea este implementarea a 8 seturi noi care sa se creeze prin craft la fiecare meserie... cate 2 seturi la fiecare meserie. De ce cate 2 seturi ? Pur si simplu s-a implementat candva ideia de set feminin si set masculin. As vrea sa continuam cu aceea ideie. Astfel sa se creeze un set pe fiecare gen.
Spuneam sa fie random dropul.. astfel in cat sansa de drop sa difere in functie de iteme.. ceva genul cuferelor de la aventuri.. astfel.. un set nu s-ar optine prea rapid... ci ar insemna sa tragi din greu pentru a il obtine...
Bonusurile la seturi ar fi indicat sa fie ceva atractive.. astfel sa se merite interesul pentru aceste iteme..


Exemplu:
1 ... Set cu bonus + 100% noroc.. Nu schimba jocul foarte mult (exista setul cartw cal+sa si setul allan haine.. care cumulate fac exact aceiasi suma).. Diferenta ar fi ca acele iteme se gasesc doar la anumite eventuri.. iar acestea noi se pot obtine oricand.
2 ... Set cu + 200 puncte de munca.. (dupa cum bine stiti.. exista in joc deja seturi care iti pot mari pdm-ul cu 275).. Deci 200 nu ar fi o modificare majora..
3 ... setul de la exemplul nr 1 poate fi masculin.. iar cel de la nr 2 sa fie gen feminin... Stiu o sa fiu intrebat DE CE ? Pur si simplu trebuie sa continuam cu aceea ideie in care s-a implementat seturile in functie de gen.


Nu stiu daca se va implementa.. doar am propus sa se faca o implementare in meserii de creeare a unor iteme care sa necesite iteme din croitor. Ar pune putin importanta in a folosi dinou croitorul asa cum era candva.
<3W<3W<3W<3W<3W:roll::roll::roll:<3W<3W<3W<3W<3W
 

DeletedUser26263

Guest
as fi zis ca e frumos acum cativa ani.

dar prea multe seturi deja. murim sufocati.

ideea e frumoasa, imi place. :roll:

zic PRO dar cu retinere.

( imi place mult faza cu genurile :D )
 

DeletedUser10117

Guest
CONTRA
Deoarece avem mult prea multe seturi si inca o sa apara.
Exista deja sa upgradezi unele iteme dupa bunul tau plac pana la nivel 5,de exemplu in armurier gasesti niste arme care sunt mult mai bune la nivel 5 decat cele de la event.
Noi nu ne sinchisim sa craftam produse dar sa craftam si iteme,plus de asta multi care avem itemele de la event..mai mult o sa colectionam ce spui tu si nu o sa ne fie de folos,deoarece mereu apar seturi noi iar cele vechi sunt lasate in urma sau puse la colectie.
 
Sus