Tema de discutii despre Changelog-uri (Update-uri)

DeletedUser14546

Guest
Oammeni buni, nu stiu cum e la altii, dar la mine tot apare anuntul ala cu recruteaza prieteni, la fiecare refresh. Am dat si Shift-F5, tot apare.
 

DeletedUser15241

Guest
Nu inteleg scopul modificarilor bonusului setului proscris, cu ce motivatie asteptati sa mai jucam aventuri daca la x timp mai scadeti din el, joc aventuri de un an sa reusesc sa il upgradez astept timp sa caut si sa gasesc itemele necesare ca sa ajung la nivelul celor cu arme cu aura sau pur si simplu sa avansez sa fiu mai mare ca pana la urma tot acest efort sa nu foloseasca la nimic, cu ce scop sa mai joc daca atunci cand avansez ma aduceti iar la o etapa anterioara? imi aduc aminte la inceput cu pusca la nivel 1, imediat ati scazut dauna apoi ma gandeam cum ar fi tot setul la 1 si cand am ajuns iar l-ati stricat acum ca ma gandeam cam cum ar fi la 2 nici n-am ajuns macar ca l-ati stricat din nou, sincer meditez serios sa ma las de aventuri la fel si cu distributia jucatorilor in echipe inainte puneati in echipa albastra jucatorii cu nivel mai mare pentru a compensa oarecum ca rosii mutau primii iar acum ca nu mai e asa si au si albastrii mutari si pot trage si ei de la banca nivelul jucatorilor il mentineti in continuare la echipa albastra; ce fel de egalare e asta? luati avanatjul echipei rosie sa il dati echipei albastre? Nu va inteleg...
 

DeletedUser15366

Guest
Nu inteleg cum faceti modificari in defavoarea setului proscris, cat si a daunelor armei proscris, in contextul in care se gaseste cel mai greu....., am aproape toate itemele proscris la 3 si degeaba (atata investie si timp pentru nimic).....am bagat pana acum peste 100kk in cufere cu prada poate si mai bine, si sa dau daune mai mici ca unul cu arc raven sau evantai....sunteti penibili X(X( , ADIO aventuri,ADIO the west. Succesuri! .
 

DeletedUser15241

Guest
Pierdere de timp, nici macar nu merge vandut sa recuperezi macar parte din bani, un set pentru aventuri care nu e bun de aventuri, a ajuns varza, daca pana acum dadeam daune de +400 care nu erau cine stie ce si aveam 4.2k hp acum cu el ^2 in afara de haina si pusca dau +300 si 3.9k hp intre timp ce alte arme sau seturi care nu sunt de aventuri ajung sa dea +900 la ambele lovituri la dubla, toata investitia si iluzia de a avea un set care sa te faca puternic la aventuri si de aici motivatia de a cauta sa il upgradezi a fost spulberata, nu m-ar mira ca daca te chinui sa il faci ^3 dupa un an doi iar il modifica si vei avea in continuare 3k hp si vei da 300 daune, joc aventuri de cand au fost introduse de la inceput si nici macar nu am ajuns sa il fac ^2 complet, pusca proscris nu a mai cazut in cufarul cu prada din primele luni ale aventurilor, atunci am gasit usor 3 si cu alea am ramas, setul asta a fost cel mai modificat mereu cand obtinei un mic avantaj iar retrocedat apoi, aventurile pareau o idee buna de a participa activ la joc dar cred ca sunt un mare esec, intre clone, setul varza care nu mai e bun la nimic, avantaje cand la o echipa cand la alta (se pare ca acum au avantaj echipa alabastra) sa dus tot cheful sincer cred ca multi incep sa se simta maltratati de acest joc.
 

DeletedUser24094

Guest
Sper ca e o gluma ce ati facut cu setul proscris.

Daca aveti de gand sa il lasati asa, puneti sa se aplice si bonusul de sector la aventuri, sa se aplice la jucatorul care il poarta.

Este o bataie de joc pentru cei care se chinuie la aventuri si care stiu sa le joace, asa apare unul cu arma de event, + alte prostii de prin shop-uri cu atac aparare care se pun la aventuri si castiga fara probleme, chiar daca sunt paraleli cu mutatul, stau pe loc si trag, e suficient.

Tinand cont ca setul proscris ar fi singurul set de aventuri, mi se pare normal sa il lasati doar pentru aventuri, pentru fort sunt destule.

Acum vad ca ati scos si sarpele de la aventuri :D, alte 2k pepite aruncate degeaba
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10117

Guest
toate schimbarile vin de pe Beta...vorbiti cu xstef el este de vina :))
Bagi milioane in set proscris si vine unu cu evantai la nivel 1 si nici setul proscris nu il are complet pe el,iar tu cu set proscris full la nivel 1+cartusiera activata...da el daune mai mari ca tine...aiurea asa. Pacat, pana la urma vor avea avantaj aceia care baga bani reali in joc,aceia care au numai arme epice...dar daca ati intrat la aventuri (de admini vorbesc) sunt putini cei care au arme epice si joaca...mai multi sunt jucatorii cu arme obisnuite......o sa stricati aventurile cum s-au stricat si pe Beta..astepti si 15 minute sa te bage intr-un joc.
 

DeletedUser12496

Guest
1k dauna data de cei cu aure si voi umblati la proscris ... sa fim seriosi ... imi aduc aminte de ce m-am lasat acum 3 ani ... nici nu stiu de ce am revenit sa imi fac un car de nervi cu favoritismele astea ale pepitarilor ... eu stiu ca sa functioneze jocu in continuare trebuie sa si castigati bani ... dar tot timpul a fost o chestie pe care noi cei ce nu bagam asa multi bani sa avem prin munca si chin sanse egale cu cei ce decat baga bani si au totul .. cum era proscris .
 

DeletedUser15241

Guest
Nu doar cu aure, caci pentru evantai nu ai nevoie de bani, problema e ca singurul set care a aparut pentru aventuri si se presupune e pentru aventuri nu e bun pentru ele nici nu prea ai cu ce altceva sa joci, celelalte 2 seturi au aparut acum cateva luni, iar setul care se presupune e cel mai bun la aventuri si toata lumea a investit in el si sa bagat ore de joc ca sa gasesti cate un cufar 2 pe saptamana si apoi sa ai norocul sa gasesti un item, si toate pentru nimic iti taie tot cheful, setul proscris a fost cel mai modificat si nu stiu de ce proscrisul trebuie sa aiba si la fort, iar cand se modifica conditiile la fort se modifica si pentru aventuri tinand cont ca sunt 2 jocuri diferite, amestecul asta e haotic pentru ca aventurile si fortul sunt diferite oarecum, sa joci cu 3,5k hp impotriva unora cu 7k si 1k dauna e un non sens total pentru ca te lesina in 3-4 runde inainte ca tu macar sa apuci sa ii iei 1k, si asa ajunge ala pana la sfarsit fara sa lesine cand tu stai ma mult in baza decat pe cladiri, pentru ca esti lesinat mereu. Oare programatorii jocului cand gandesc modificari, zic " ia sa vedem cu ce idee idioata ii mai putem scoate pe astia din sariti azi"? pentru ca asa pare, inca imi aduc aminte de cand puteai injura pe chatul la aventuri fara probleme si cand pusca proscris la ^1 tragea daune de rupea, ce timpuri alea...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12496

Guest
un lucru vreau sa imi raspunda si mie un admin ca s-a luat la cunostinta ca noi nu suntem multumiti de aceste modificari la set proscris si ca se transmit mai departe ... sau macar sa zica ca ne zbatem aici degeaba
 

DeletedUser15241

Guest
E oficial aventurile sau dus ... intra numai de lvl maxim 6 si daca sunt 3 de lvl mare tre sa ai norocul sa te nimeresti in echipa albastra altfel pierzi din start:
2z4MRTc.jpg

Cat de bun ai putea fi nu poti face fata daca al doilea e aproape jumate la nivel decat al doilea din cealalta echipa, doar daca ai tlingit si 7k hp dar curios nici aia cu arme cu aura care intrau mai des nu mai intra timpul cand erau 10 jucatori e doar o amintire...

Urmatoarea aventura am abandonat din start, as fi pierdut timpul degeaba
4fflaBR.jpg
 

Ciprian66

Trapper
Vezi tu, lvl mare inseamna handicap la avent. 150 e moarte curata pentru echipa ta. Undeva pe la 100-120 e ideal.
 

DeletedUser15241

Guest
Nu functiona bonusul de daune. Au rezolvat problema.
Ce sa rezolve ca am acelasi hp, sub 4k cu setul proscris ^2 in afara de haina si pusca iar daunele sunt la fel in jur de 300+ nu ajung la 400, cand inainte aveam in jur de 400+ dovada:
DjQtdxu.jpg

Inainte la dubla dadeam cu 100 in plus, adica (484 474) la fel la simpla inainte dadea peste 500 acum 400
 

DeletedUser24094

Guest
Nu functiona bonusul de dauna la fort, si prin minunata lor schimbare au facut ca bonusul de atac aparare care era oferit de set, sa se schimbe in bonus de sector, la fel au facut si la sarpe. Si acel bonus de sector, nu se aplica la aventuri.
 

DeletedUser15241

Guest
Ma opresc aici cu aventurile, sincer nu mai am chef de bataie dupa bataie, nici din baza nu apuc sa mut ca lesin parca as fi de lvl 10
upVqGuf.jpg

nJGThGi.jpg

culme e ca la setul asta proscris mai si ratezi 60% din lovituri
 
Sus