Scrisoare catre ...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

odm

Cowboy
tYk6QqIJSWmsHVNzbe53uQ.jpg


Lista pentru mosu`

An de an asteptam pe mosul cel bun sa ne citeasca scrisorile si sa ne indeplineasca dorintele. Ati trimis scrisoarea? Anul asta ce sperati sa gasiti sub brad?
Mosul de pe west va poate aduce 500 oup daca ne aratati si noua scrisoarea trimisa. Vor fi 5 premii. Castigatorii se vor desemna prin random .


Modalitate de desfasurare:
In perioada 12-24 decembrie veti posta o scrisoare in acest topic .
Echipa va alege dupa incheierea concursului 5 castigatori care vor primi cate 500 oup.
Castigatorii vor fi anuntati pe data de 28 decembrie 2017.


Conditii de participare
Sa respectati tema concursului.
Sa detineti un cont activ pe joc.
Postarile indecente vor fi sterse si jucatorul va fi descalificat.
Fiecare concurent are dreptul la o singura postare. Daca detineti mai multe conturi veti posta doar cu unul.
Sa respectati regulamentului jocului si al forumului.
Castigatorii vor fi anuntati in subforumul Castigatori concursuri.
 

DeletedUser26971

Guest
Dragă Moș Crăciun,
anul ăsta am fost bun.
Fi și tu la fel și adu-mi zece (10) cutii mici dar să nu fie pline cu furnici.
Vezi că la petrecerea din octombrie au dat niște venetici, frații Penn, armele pe covrigi. Poate le găsești și mi le aduci să am grijă de ele.
Mulțumesc ;)
 

DeletedUser25212

Guest
My dear mos craciun din country very Brrr. I don`t stiu engleza, but I stiu ca tu esti boy destept si o sa le combine.
This an eu was foarte foarte (VERYY) god...oo scuze, good, uneori I want sa vad much de 0 la soldu din cont, dar...e just unul...
Deci mosule...Imi wish cam asa: da-mi health, mult mult si cam atat I ask, de restul it`s my business.
 

DeletedUser

Guest
Draga Mosule!!!!
Anul acesta as vrea sa imi aduci daca poti cateva lucruri:
Un calculator nou
O pereche de ghete de fotbal cu semnatura lui Ronaldo
O placa de snowboard
Si 500 de oup daca nu ii prea mult :D:D:D
 

DeletedUser18711

Guest
Am simtit nevoia imperioasa sa prezint imediat public scrisoarea anonima pierduta a unui probabil jucator The West, adresata, dupa cum incepe, lui Leonard Doroftei, adica nu - destinatarul este, pana la urma, chiar Mos Craciun:

“Draga Mosule,

Aflat intr-o stare euforica avansata de la o socata acidulata uitata in camara, imi imaginez/intrezaresc, nici nu mi-e prea clar, o lume a vestului indepartat domestic - ca il joc acasa sau printre picaturi la serviciu (nu de sudoare ci de apa condensata ce se prelinge de pe tavan - e un spatiu de lucru mai special), o lume feerica, in care exista o fraternitate perpetua intre jucatorii care se dueleaza cu pistoale cu apa, respectiv cu capse, cu daune maxime – firave dusuri reci si un zgomot usor spre moderat; intre luptatorii de la forturi care utilizeaza numai pusti cu aer comprimat, suflandu-si unul altuia (in ureche) ultimile bancuri, intre moderatorii de concursuri si jucatorii participanti , fiind toti premiati, nu numai prin tragere la sorti ci si cu un premiu pentru simpla (sau complexa) participare; intre serifi si banditi, primii facand cinste cu o cazare gratuita, iar ceilalti insistand s-o plateasca la pret de hotel de lux: intre patronul saloon-ului si musterii, primul dand mancare dar mai ales bautura gratuita cu o mana tremuranda, nu de emotie ci fiind o consecinta a numarului marisor de pahare baute, in plus acordand ca bonus o seara zbantuita cu locatarele caminului batran (cladirea avand peste 100 de ani) dar populat cu personaje juvenile (la suflet) dar debile … la portofel, iar beneficiarii, simtindu-se jigniti, sa-l ia la o bataie... cu flori (de gheata) … Ce ti-e cu socata asta fermentata! – ajungi sa ai reverii idilice intr-o lume reala a estului apropiat.
Inchei grabit ca mi s-a facut somn si iti urez numai bine, sa treci pe la mine mai des, nu doar o data pe an – tot pe fuga, asteptand cu nerabdare indeplinirea dorintelor mentionate cat si alte cadouri surpriza! Nu mai e cazul sa ma semnez ca ma (re)cunosti foarte bine de atatia ani de cand ma vizitezi - sper!”
 
Ultima editare de un moderator:

mr.clear

Greenhorn
Draga Mosule , anul acesta am fost bun , sper ca si dumneata sa imi aduci ce crezi (evantaie dansatoare x2)!!!


Cu drag
mr.clear
 

DeletedUser26501

Guest
Draga Mosule,

Anul acesta nu imi doresc nimic mai mult decat sa ma ajuti cumva sa imi rezolv absentele la facultate, ca altfel trebuie sa platesc 300 de lei pe fiecare absenta si sincer doar asta imi mai lipseste!
 

DeletedUser15899

Guest
Dragă Moşule,
Vezi că luna aceasta joc la loto, aşa că fii băiat bun şi fă o magie de-a ta. Mulţumiri anticipate.
 

chelul

Greenhorn
Draga Mosule,
Anul acesta imi doresc, ce n-am primit pana acum: speranta
Speranta ca noul update, va aduce o schimbare in viata noastra: liberalizarea meseriile pe The West, sa ne putem produce singuri toate produsele craftate de care avem nevoie.
Jocul a devenit unul de comert. E plin de clone si toate sectiunile jocului au de suferit.
Multumesc
Cu stima,
chelul
 

DeletedUser25697

Guest
Draga Mosule!
Imi doresc sa revina acea activitate pe the-west cat si pe forum cum era pe la inceputul the west-ului!
Ca tare dor imi este de acea activitate!
Cu drag caratistul!
 

DeletedUser26854

Guest
Draga Mosule ,
Eu am fost cuminte anul acesta.
As vrea si eu un cadou de la tine , pentru mine , ca sa stiu daca existi cu adevarat sau parintii imi pun sub bran toate cadourile in fiecare an.
Cu drag
Cel mai cuminte copil :*
 

DeletedUser26886

Guest
Draga mosule,
As vrea setul de Craciun,
Ca e foarte,foarte bun.
Cu drag,
cipifil07
 

Ciprian66

Trapper
Mosule,
Adu-mi si mie, daca poti, o lume clasica in care singurele elemente cu pepite sunt cele 4 bonusuri de 14 zile.
N-am avut bani de cheltuit anul asta, dar semne bune are anul viitor.
Te-astept.
 

DeletedUser10117

Guest
Draga Mos Craciun,imi doresc anul acesta sa oferi tuturor rabdare si calm,mai ales soferilor care stau in trafic :), iar mie sanatate ca avutie si ce mai este pe acolo le fac si singur.

A da, Mosule nu uita sa oferi oamenilor si minte si sa se trezeasca la realitate ca altfel la anul vei primi interdictie sau vei fi pus sa platesti taxe , din cauza ca ai cel mai smecher automobil si ca faci fapte bune si celor de la noi nu le plac faptele bune :)

Hai Craciun Fericit si toate cele bune Boom Boom Boom :))
 

DeletedUser9181

Guest
Prietene Moș Crăciun,

Chiar dacă nimeni nu mai crede cu adevărat în tine, eu te rog să-mi lași sub bradul de plastic câteva kilograme de zăpadă proaspătă, pe care știu c-o s-o găsești din ce în ce mai greu, deasupra orașelor noastre sufocate de poluare.

Îți doresc o încălzire globală cât mai ușoară și un Crăciun fericit!
 

DeletedUser26972

Guest
Mosule, e la alegerea ta sa mi oferi o bucurie, eu stiu ca tu existi si esti bun.
 

DeletedUser16953

Guest
Tovarase Mos Craciun,

Anul acesta m-am cumintit, nu-mi mai doresc bautura ca-n anii precedenti :D, te astept cu "saci" de "sanatate", ca asta este mai presus de toate :), si nu ar strica daca mi-ai umple contul si de $, oup si pepite pe lumea 1, deoarece situatia mea financiara pe lumea aceasta este una negativa PLSNOUSEDISEITHER.

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, Mosule!
 

DeletedUser26947

Guest
Draga Mos Craciun,
anul acesta nu o sa fiu egoist , nu o sa imi doresc ceva doar pentru mine,
te rog sa aduci ceva pentru noi toti, fa te rog sa dispara coruptii de la putere.
Ar fi perfect sa ne trezim pe 25 cu stirea - Toti politicienii si-au dat demisia.
Mosule, imi place tara in care traiesc si nu vreau sa fiu nevoit s-o parasesc din cauza
unor banditi care nu stiu decat sa fure.
Cu respect mosule... te astept si la anul..
Ps>Daca poti mosule fa ceva si cu ungurii...
 

DeletedUser26670

Guest
Draga Mos Craciun,
Eu la tine ma gandesc
Caci am fost tare cuminte
Si din suflet imi doresc
O familie fericita.
Cu sotia ce-am fost mai obraznic
Dar nici ca s-a plans
Caci din a noastra iubire
O fetita e pe drum.
Noi ne-am dori
Daca se poate
Numai de bucurii s-avem parte
Parintii sa ne fie alaturi
Si la bine si la greu.
Si asa de incheiere
O dorinta as mai avea
Ca anul acesta, poate
Taxe mai mici de plata
Si un cont mai gras in banca.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus