Speed Free for all

odm

Cowboy
eliminarea pietei este foarte buna in conditiile in care vom gasi in orasul lui Henry itemele necesare la misiuni
 

nydaime

Gold digger
Henry va fi disponibil numai cu produse necesare pentru retete (cele necesare de la meserie la meserie)
si cum vei impiedica de exemplu ca un bucatar sa isi cumpere produse de bucatar pentru a nu mai pierde timpul sa crafteze altele? iti dau un exemplu concret: ulcior de apa, am nevoie atat eu ca sarlatan, cat si el ca bucatar, pentru retete mai avansate
 

just4fun

The Boss
si cum vei impiedica de exemplu ca un bucatar sa isi cumpere produse de bucatar pentru a nu mai pierde timpul sa crafteze altele? iti dau un exemplu concret: ulcior de apa, am nevoie atat eu ca sarlatan, cat si el ca bucatar, pentru retete mai avansate
Nu stiu daca isi va permite - itemele vor fi puse la licitatie, iar pretul cel mai mare va castiga.
Nu vor fi puse la pret instant (sau pretul instant va fi foarte mare, spre exemplu un item ar putea sa coste 500k).
De impiedicat nu il va impiedica nimeni sa cumpere - are bani, cumpara.

Legat de alte iteme de misiune, voi lua in considerare ca periodic, pe baza cererilor primite pe forum sa vand anumite iteme, dar la fel, pe baza de licitatie.
 

nydaime

Gold digger
Nu stiu daca isi va permite - itemele vor fi puse la licitatie, iar pretul cel mai mare va castiga.
Nu vor fi puse la pret instant (sau pretul instant va fi foarte mare, spre exemplu un item ar putea sa coste 500k)

Legat de alte iteme de misiune, voi lua in considerare ca periodic, pe baza cererilor primite pe forum sa vand anumite iteme, dar la fel, pe baza de licitatie.
deci un sarlatan va fi in permanenta constrans de licitatie ca sa isi faca ceai? :/
 

just4fun

The Boss
deci un sarlatan va fi in permanenta constrans de licitatie ca sa isi faca ceai? :/
Daca cererea va fi foarte mare pe acel item da, va fi constrans de acea licitatie.

Henry sau contul de admin va avea urmatoarele iteme la vanzare:

Trasoare - 2526000
Presa pentru miere - 2735000
Otel - 1902000
Gamela - 1857000
Ulcior de apa - 1856000
Tocator - 1860000
Perie de teava - 1882000
Guma de mestecat - 2517000
Curea din piele - 1917000
Tamaie - 1876000
Rasina - 1880000
Carbune - 1855000
Sa reparata - 2524000
Scarita - 1925000
Carnetel - 2739000
Cutie cu iasca - 1861000
Cutit - 1858000
Cutit multifunctional - 2523000
Ornament - 1914000
Lesie - 1894000
Grasime pentru rafinarea pielii - 1986000
Nituri - 1907000
Armura moderna - 1991000
Cerneala - 1885000
Fier Marcator - 1923000
Calti - 2730000

Lista de mai sus se poate actualiza, in functie de "cerere".
 

odm

Cowboy
nu te obliga nimeni sa intri si ar fi bine sa fii mai rezervat in a face comentarii rautacioase
 

Lesinescu

Greenhorn
In loc sa faceti ceva benefic si sa aduceti imbunatatiri jocului, voi profitati de pe urma celor care sparg banii in jocuri. Intr-o zi veti ramane fara aia, sau trageti cat mai puteti pe carca lor? :)))
Si imbunatatiri sunt destule referitor la grafici, actiuni in joc, sisteme de joc, chiar si o aplicatie pentru mobil ca acum avem telefoane cat tv-ul.
Nimic nu faceti pentru a atrage jucatori noi, pariez ca nici nu escalati cumva propunerile sau ticketele cu feedback-ul jucatorilor indiferent daca-i negativ sau pozitiv.
 

EmyLegend

Gunman
cum se face ca se deschid lumile speed cand sunt event uri cum a fost si cu pastele acum cu cel de independenta sa mai faceti una la oktober
 

just4fun

The Boss
In momentul de fata, tinand cont de faptul ca nu se pot vinde iteme prin intermediul pietei (de fapt se pot vinde insa cine face acest lucru este eliminat/nu primeste premiul la final), nu vad vreo problema a exista eventul de ziua independentei pe aceasta lume.

Lumea Free for all a fost lansata!
 

nydaime

Gold digger
In momentul de fata, tinand cont de faptul ca nu se pot vinde iteme prin intermediul pietei (de fapt se pot vinde insa cine face acest lucru este eliminat/nu primeste premiul la final), nu vad vreo problema a exista eventul de ziua independentei pe aceasta lume.

Lumea Free for all a fost lansata!
doar cine vinde? sau si cine cumpara?
 

ellcko

Greenhorn
Poate se ofera ceva premiu si la locul 1 aventuri si locul 1 la constructie, ca sa mai diversificam putin si ca sa motivam oamenii sa munceasca la orase, acum ca nu pot fi parasite :)
 
Sus