Reintroducerea cuferelor la bataliile de fort

Vreti sa se reintroduca cuferele ca recompensa la luptele de fort?

  • Da, ar fi o idee geniala,

  • Nu, nu imi plac forturile.


Rezultatele sunt vizibile doar după vot.
Buna ziua,

As avea o propunere pentru a imbunatati activitatea la fort.

Inainte chiar veneai de placere la fort si era bataie pe grade. De abia prindeai loc la grad.

Va rog frumos, daca se poate, sa se reintroduca recompensele cu cufere, atat cel de fier, cat si cel cu sine de otel si Geanta Doctorului la bataliile de fort, in functie de daune, ferite, online.

Mi se pare ceva bun si asta ar creste activitatea la fort si ar fi prezenta mai mare.

Cred ca se poate face lucrul acesta pentru a atrage jucatorii sa fie mai activi. Nu doar munci si biserica.

Astept pareri PRO si CONTRA.


O zi buna, CaptainSparrow
 

-Berni-

Greenhorn
Contra,Captain vrea cufere de otel pentru ca nu da oup sau pepite sa le cumpere..are nevoie de niste aure!
Argument: In trecut nu erau asa forturile,nu erau daune de 30k-40k,viata de 30k deci asa cu toate statisticile astea,s-ar lua prea usor,mai inainte trebuia sa fii chiar top la fort ca sa iei cufar!
Argument 2: Itemele din cuferele de fier,otel,sunt foarte slabe pentru vremurile in care traim! NU MAI E CA MAI DEMULT!
Daca nu se pot baga caractere vechi,sa nu se bage nici cufere la forturi!
Eventual sa se bage la eventuri,cum e lumea asta clasica actuala!
Va pupa tata -Berni- !
 

-Berni-

Greenhorn
Ce am stricat? ai cerut pareri,ti-am dat pareri si argumente!
Tu esti disperat sa gasesti niste aure din cuferele alea,de aia vrei tu asa ceva :)
Si te rog ignora ca sunt Berni,si ia in considerare argumentele mele,pt ca sunt bune :)

Nu zi te rog ca ai facut postu asta ,sa se bage cufere dinalea ca sa atragi lumea la fort! Nu o sa iti vina nimeni pt nimeste iteme de 10k!!!!!!!!!!!!!!!1
 
Ce am stricat? ai cerut pareri,ti-am dat pareri si argumente!
Tu esti disperat sa gasesti niste aure din cuferele alea,de aia vrei tu asa ceva :)
Si te rog ignora ca sunt Berni,si ia in considerare argumentele mele,pt ca sunt bune :)

Nu zi te rog ca ai facut postu asta ,sa se bage cufere dinalea ca sa atragi lumea la fort! Nu o sa iti vina nimeni pt nimeste iteme de 10k!!!!!!!!!!!!!!!1

tu intotdeauna ai ceva de comentat... pe forum, saloon chat pe joc. Ca asa fac copiii ca tine. Comenteaza.

Cateva avantaje pe care ii vizeaza pe toti jucatorii:

1. S-a schimbat dropul la unele CUFERE. (cauta pe forum changelog-uri)

2. Pentru unii colectionari e ceva benefic pentru a colectiona aure si itemele care sunt normale. Unii jucatori le pot vinde ca sa faca bani..

3. Cui ii pica [item=16100000], isi poate regenera hp si energie.

4. In felul acesta jucatorii ar fi atrasi de aceste cufere si ar veni cu interes la bataliile de fort.

Pentru cine intelege, toata stima. Nu mai am ce explica celor care inteleg aceasta imbunatatire in bine la forturi. Cine e gica contra si se opune, numai bine.

EDIT: Pacat ca nu exista optiunea de DISLIKE :)))) prietenii stiu de ce
 

-Berni-

Greenhorn
tu intotdeauna ai ceva de comentat... pe forum, saloon chat pe joc. Ca asa fac copiii ca tine. Comenteaza.

Cateva avantaje pe care ii vizeaza pe toti jucatorii:

1. S-a schimbat dropul la unele CUFERE. (cauta pe forum changelog-uri)

2. Pentru unii colectionari e ceva benefic pentru a colectiona aure si itemele care sunt normale. Unii jucatori le pot vinde ca sa faca bani..

3. Cui ii pica [item=16100000], isi poate regenera hp si energie.

4. In felul acesta jucatorii ar fi atrasi de aceste cufere si ar veni cu interes la bataliile de fort.

Pentru cine intelege, toata stima. Nu mai am ce explica celor care inteleg aceasta imbunatatire in bine la forturi. Cine e gica contra si se opune, numai bine.


Pai am de comentat,e forum,ai cerut pareri? iti dau pareri

1.Ok,nu am vazut ca s-au schimbat
2.Un colectionar adevarat nu e colectionar daca nu asteapta 1 an dupa un item :)))
3. EXISTA MESERII!!!!! APA DE TRANDAFIRI,CEAI!
4.NU VA FI ATRAS NIMENI!
 

seniorx

Greenhorn
O revitalizare a activitatilor la fort este de dorit, si nu e o idee rea ca aceasta sa se faca prin intermediul unor recompense. Acum ce fel de recompense ramane de discutat, de dorit zic eu ca ar fi utile recompense legate tot de fort, sau care sa ajute si sa sustina participarea la fort! My opinion...:)
 
Pai am de comentat,e forum,ai cerut pareri? iti dau pareri

Nu am ce discuta cu un copil de 19 ani care se plange pe forum ca i-a vandut sor'sa pusca cu luneta, ca a picat examenul auto si ca l-a inselat iubita si e in suferinta si agonie. :)))))) Si cere schimbarea numelui de 2 ori la rand :))))))

Orice discutie cu acest copil duce la contradictii.

Am zis si repet. Aceasta imbunatatire duce la activitate la forturi. Se poate ca la recompensa la forturi sa fie o gama de cufere diversificate.

Si nu mai comenta ca "un colectionar bla, bla, bla....." SA NU UITAM CA LUMEA LOUISIANA E O LUME MOARTA. Ca si Georgia, Arizona si alte lumi.

A zis "contra" pentru ca si eu am scris pe topicul lui ce l-a creat "contra si am argumentat. Acum se razbuna. 15 ani.....csf....n-ai csf

Obraznicia si tupeul sunt nemarginite la unele persoane.
 

-Berni-

Greenhorn
O revitalizare a activitatilor la fort este de dorit, si nu e o idee rea ca aceasta sa se faca prin intermediul unor recompense. Acum ce fel de recompense ramane de discutat, de dorit zic eu ca ar fi utile recompense legate tot de fort, sau care sa ajute si sa sustina participarea la fort! My opinion...:)

Asa da!
Eventual sa se mareasca si exp-ul,si sa se castige mai multi bani...
 

-Berni-

Greenhorn
Nu am ce discuta cu un copil de 19 ani care se plange pe forum ca i-a vandut sor'sa pusca cu luneta, ca a picat examenul auto si ca l-a inselat iubita si e in suferinta si agonie. :)))))) Si cere schimbarea numelui de 2 ori la rand :))))))

Orice discutie cu acest copil duce la contradictii.

Am zis si repet. Aceasta imbunatatire duce la activitate la forturi. Se poate ca la recompensa la forturi sa fie o gama de cufere diversificate.

Si nu mai comenta ca "un colectionar bla, bla, bla....." SA NU UITAM CA LUMEA LOUISIANA E O LUME MOARTA. Ca si Georgia, Arizona si alte lumi.

A zis "contra" pentru ca si eu am scris pe topicul lui ce l-a creat "contra si am argumentat. Acum se razbuna. 15 ani.....csf....n-ai csf

Obraznicia si tupeul sunt nemarginite la unele persoane.

Omule..am zis contra si am adus si argumente :)
Te rog,daca nu poti primi si critici la topicurile tale,nu mai cere pareri,nu toti le avem la fel!

Si stii ce e culmea? Toata lumea se intelege bine cu mine,si aliatii tai :)) numai la tine discutiile duc la contradictii
Vrei activitate la forturi?Fa ce am facut eu in alianta mea,da soapte!
 
O revitalizare a activitatilor la fort este de dorit, si nu e o idee rea ca aceasta sa se faca prin intermediul unor recompense. Acum ce fel de recompense ramane de discutat, de dorit zic eu ca ar fi utile recompense legate tot de fort, sau care sa ajute si sa sustina participarea la fort! My opinion...:)

Multumesc frumos pentru parere, @seniorx !

Si eu sunt de aceeasi parere. Pana atunci.....biserica si muncile sunt in floare. Iar pe LOUISIANA, curand, alianta Fort Team o sa joace intre ei. Pentru ca unii de acolo din alianta Fort Team au orgolii si principii si nu echilibreaza aliantele. Nici macar nu se obosesc sa construiasca forturile. I-am rugat frumos sa se duca si ei sa construiasca forturile, tot au set Cortez si o groaza de produse. In schimnb vor forturi.....


Ei sunt o familie, domne' :))))))) atunci sa joace intre ei. ;)


Asa se duc forturile de rapa. Din cauza principiilor si superioritatii. Suntem egali pe joc, insa unii sufera de superioritate.
 

-Berni-

Greenhorn
Multumesc frumos pentru parere, @seniorx !

Si eu sunt de aceeasi parere. Pana atunci.....biserica si muncile sunt in floare. Iar pe LOUISIANA, curand, alianta Fort Team o sa joace intre ei. Pentru ca unii de acolo din alianta Fort Team au orgolii si principii si nu echilibreaza aliantele. Nici macar nu se obosesc sa construiasca forturile. I-am rugat frumos sa se duca si ei sa construiasca forturile, tot au set Cortez si o groaza de produse. In schimnb vor forturi.....


Ei sunt o familie, domne' :))))))) atunci sa joace intre ei. ;)


Asa se duc forturile de rapa. Din cauza principiilor si superioritatii. Suntem egali pe joc, insa unii sufera de superioritate.

NU E VINA NOASTRA CA NU VA STITI COORDONA JUCATORII!
DE CE NU VA FACETI VOI FORTURI SA LE CONSTRUITI?
NUMA EU STIU CATE SOAPTE AM DAT SI AM CHEMAT OAMENI LA FORT,I-AM RUGAT,SI AVEM SI PREMII IN ALIANTA,MOTIVAM JUCATORII,IMPLICA-TE SI TU IN ALIANTA TA SI O SA FIE EGALITATE!
 
Sus