Bătălie Awesomia Discuții legate de bătăliile organizate la fortul Awesomia

lord ion

West Marshal
nu avea cum să fie ora 21!
și bătăliile au avut loc la ora 15 fiindcă pe lumile active se dau și câte 2-3 bătălii. unele fiind în intervalul 17-21.
 

Emeer

Gunman
Asa cum am spus si pe la inceputul acestei ideei a lui adsum.... El a intrebat de atatea ori de ora la care sa se faca si indiferent de ora la care a pus-o, au aparut nemultumiri din partea unora...

Adsum cand le pune, tine cont si de ce forturi sunt pe lumi precum Hawaii ( unde si joaca...;) ). Dar si daca s-ar stabili o ora anume, tot ar aparea careva, de exemplu pe lumi mai putin active ca Ny a fost singura lupta...

Eu zic sa ne multumim ca mai avem ocazia sa obtinem oup si covrigi/ sau altele din ele
 

adsum

Gunman
Toate luptele au fost setate la ora 15:00, așa că n-are cum să-ți fi arătat ție ora 21:00. În plus, ceea ce spui acum contrazice primul comentariu, în care acuzai lipsa luptei. Deci cine minte ? Ia-ți timp și mai lucrează puțin la acuzații. De-a lungul timpului am tot modificat ora încercând să găsim una cât mai decentă, așa că nu văd de unde supărarea ta. Mulți au reclamat faptul că nu au timp să refacă după Awesomia pt lupta principală, de aici și logica din spatele schimbării orei de desfășurare. Într-adevăr, poate ar fi trebuit să aplic această măsură doar pe lumile ceva mai active. Nu a cerut nimeni prezență online - nici la cele desfășurate între 19:00-21:00 nu erau toți on, deci comentariul tău nu stă în picioare. Privește partea plină a paharului: 2 vs 2 a fost o luptă echilibrată, peste cele cu 6 vs 2 , 6 vs 1 :)

Cât despre echilibrul general, am observat o ușoară creștere a numărului atacatorilor, ceea ce mă bucură. La următoarele lupte voi veni cu alte schimbări menite să crească calitatea acestora.

Fiți cu ochii pe noi, urmează nr. 5 din Gazeta The West!

PS: Într-o singură privință sunt de acord cu tine, chiar dacă ai fost ironic : într-adevăr, adminii sunt de nota 10.
Păcat însă că unii jucători nu sunt nici măcar de nota 5.

ultimele 2duminici pe indiana fortul a fost atacat la ora 19 si apoi s-a schimbat la ora 21.....deci e posibl ce zice el

Pe Indiana am schimbat ora de desfășurare de la 19:00 la 21:00 doar în zilele în care nu exista o altă luptă de seară.
 
Aveți sugestii în legătură cu ora de desfășurare a luptelor?

Ora 19, ca dupa avem si noi lupta de fort mai serioasa

Ora 21:00 cea mai perfecta premiile ati putea baga si medalii vip

Ore ok pentru awesomia 19:00, 20:30, 21:30

pacat ca nu se tine cont de parerea jucatorilor..... si faceti ce vreti voi. Amuzant faptul ca ai spus ca a fost prezenta DUMINICA LA PRANZ :))) ce am mai ras. si aia cu jucatori de nota 5.
 

adsum

Gunman
Păcat că te descalifici cu fiecare comentariu. Aș fi înțeles poate deranjul dacă lupta ar fi fost în timpul săptămânii. Totuși, de la asta și până la a lansa
niște acuzații puerile e cale lungă. Dacă tot te-ai deranjat să-mi dai citate fă bine și citește toate comentariile, nu doar cele care crezi că te avantajează în discuția de față. Tocmai pt că s-au ascultat și părerile jucătorilor au fost puse luptele la ora 19:00 pe lumile active și la ora 21:00 pe cele mai puțin active, însă din păcate problema cu dezechilibrul încă n-a fost rezolvată. Ora de desfășurare a luptelor poate suferi în continuare modificări. Și da, pe restul lumilor e ceva mai mare activitate decât pe Louisiana, o lume în curs de închidere.

PS: ăia de nota sunt 5 cei care caută afirmare și like-uri pe forum, cred că-i știi :)
 

niton97

Gold digger
pacat ca nu se tine cont de parerea jucatorilor..... si faceti ce vreti voi. Amuzant faptul ca ai spus ca a fost prezenta DUMINICA LA PRANZ :))) ce am mai ras. si aia cu jucatori de nota 5.
Corect, aici nu se tine cont de jucatori, si eu l-am intrebat ceva pe adsum legat de un concurs si el mi-a dat un raspuns sec "cauta pe forum" ...

Plin de arogante, nu e deloc de mirare ca jocul o duce din ce in ce mai rau.
 
Corect, aici nu se tine cont de jucatori, si eu l-am intrebat ceva pe adsum legat de un concurs si el mi-a dat un raspuns sec "cauta pe forum" ...

Plin de arogante, nu e deloc de mirare ca jocul o duce din ce in ce mai rau.


avem admini perfecti de nota 10 care schimba orele la luptele de fort organizate la Awesomia.

Unde e transparenta? Macar sa ne informati si pe noi. "bai, desteptilor*, vedeti ca am schimbat ora luptei de fort pentru X MOTIV.

Si pe deasupra daca nu le convine ceva mai sterg si comentarii de pe forum. Urat asa. Frumos din partea lor!!!!

EDIT: Nu vad undeva sa fi zis vreun jucator ca el e de acord ca lupta de fort sa fie la ORA PRANZULUI DUMINICA cand majoritatea au treburile lor. E weekend.

Dar toti suntem buni la a combate pe cineva din vorbe. Vino, boss, cu dovezi. M-am uitat pe paginile anterioare si nimeni, niciun jucator nu a spus ca el vrea sa fie lupta de fort duminica la ora pranzului.

Dar asta denota faptul ca NU SE TINE CONT DE PAREREA JUCATORILOR. Nu inteleg de ce ne mai chinuim noi sa scriem pe forum ca oricum nu suntem luati in considerare, pe deasupra ni se mai si sterg comentarii.
 

DeletedUser27887

Guest
EDIT: Nu vad undeva sa fi zis vreun jucator ca el e de acord ca lupta de fort sa fie la ORA PRANZULUI DUMINICA cand majoritatea au treburile lor. E weekend.

Dar toti suntem buni la a combate pe cineva din vorbe. Vino, boss, cu dovezi. M-am uitat pe paginile anterioare si nimeni, niciun jucator nu a spus ca el vrea sa fie lupta de fort duminica la ora pranzului.
Nu știu de când jucătorii organizează luptele pentru Awesomia sau de când părerea a doar 3 jucători plângăcioși ar trebui luată în considerare. Tu și încă doi mereu comentați. Așa e. Cum au îndrăznit să pună lupta Duminică după-amiază când tu aveai de adunat iarbă la iepuri la ora aia. Nesimțire totală.
 
nu e vorba ca ma plang, dar dupa spune ca nu e prezenta la fort. Pai logic ca nu e prezenta la fort duminica dupa amiaza.

Chiar vreau si eu sa vad un sondaj cati voteaza sa se organizeze luptele de fort la ora pranzului si cati voteaza sa se organizere lupte de fort in intervalul orar 19-21 PM. Asta inseamna transparenta. Nu sa faci de capul tau ce vrei.

Ca d-aia exista FEEDBACK.
 

DeletedUser27887

Guest
E fereastra aia pentru forturi unde poți verifica ce lupte viitoare sunt și la ce oră. Dacă nu te-a lămurit nimeni până acum în legătură cu ștersul comentariilor, verifică și regulamentul forumului cu care ai fost de acord la înregistrarea contului. Mă refer la punctul 6 din regulament și subpunctele acestuia.
 
Ultima editare de un moderator:

adsum

Gunman
Corect, aici nu se tine cont de jucatori, si eu l-am intrebat ceva pe adsum legat de un concurs si el mi-a dat un raspuns sec "cauta pe forum" ...

Plin de arogante, nu e deloc de mirare ca jocul o duce din ce in ce mai rau.

Mai bine hai să vedem conversația:

1632391231191.png

1632391248773.png

Ce anume ai găsit arogant în răspunsul meu ? Ți-am spus exact unde pot fi găsiți câștigătorii, lucru care s-a mai spus de vreo 5 ori în tema de discuții.
Ca de obicei nu-ți convine nimic, ești gică-contra, aduci acuzații puerile și cauți doar atenție. Dacă tot ai atâtea nemulțumiri, te invit respectuos să nu mai participi.

Dar toti suntem buni la a combate pe cineva din vorbe. Vino, boss, cu dovezi.

Chiar te rog să vii cu dovezi care să demonstreze că lupta de pe Louisiana n-a avut loc / a fost programată la ora 21:00, așa cum ai afirmat. Este perfect în regulă să ne împărtășești nemulțumirile tale legate de ora de desfășurare a luptelor, însă nu să și aduci acuzații false. Dacă citești cu atenție ultimele comentarii vei remarca că unii au semnalat faptul că nu au timp să refacă pt lupta principală. Ca jucător activ pot lua pulsul pe fiecare lume și îți pot confirma că aceleași discuții au loc și pe chat-uri. Nu toți frecventează forumul, deci n-ar fi corect să ținem cont doar de comentariile de aici. De asemenea, cred că ai înțeles greșit scopul luptelor: nu mă interesează neapărat numărul de participanți, ci mai degrabă îmi doresc să aveți parte de o luptă frumoasă, echilibrată. Asta e motivul din spatele modificării orei. Acum nu știu cum stai tu cu calculele, de afirmi că n-a fost prezență duminică la ora 15:00, dar te invit să analizăm împreună numărul de participanți la Awesomia, pe cele mai active patru lumi:

Duminică, 12.09.2021, ora 19:00

Lumea 1: 36 vs 24
Hawaii: 48 vs 15
Indiana: 48 vs 20
Pennsylvania: 23 vs 25

Duminică, 19.09.2021, ora 15:00

Lumea 1: 59 vs 29
Hawaii: 59 vs 33
Indiana: 41 vs 14
Pennsylvania: 34 vs 43

După cum am mai spus în repetate rânduri, nu avem cum să mulțumim pe toată lumea. Dacă x-ulescu vrea luptă la ora 21:00 iar cutărescu la ora 09:00, cum ai vrea tu să facem ? Cred că nu înțelegi pe deplin ceea ce înseamnă feedback - acceptăm păreri , însă nu înseamnă că putem face întocmai, și mai ales nu când bați tu cu pumnul în masă. Să ne lămurim: ești departe de a fi vocea jucătorilor. Discursul ăsta populist, cu "părerea jucătorilor", nu te ajută cu nimic.
La fel cum nu te ajută nici mesajele contradictorii, dar ca să vezi că țin cont de ceea ce spui, la următoarele lupte va fi trecută în anunț și ora :)

Cât despre ștersul comentariilor și ce mai acuzi tu , e simplu:
Reclamațiile privitoare la activitatea mea pot fi trimise către just4fun, prin tichet, nu pe forum.
Dacă atunci când raportezi pe cineva pe joc sau pe forum invoci regulamentul, află că și tu, la rândul tău, trebuie să-l respecți.
Îl poți citi aici: Regulament forum .Nu cred că te-am nedreptățit cu ceva sau am șters comentarii care au reprezentat părerea ta față de un anumit subiect, ci mai degrabă cele de spam. Oricum, se poate verifica fără probleme.

În rest, n-aveți decât să trăiți cu gândul că adminii sunt dușmanii voștri și că ei merită să li se impute toate minusurile jocului.
Viitoare comentarii care nu vor avea legătură cu tema actuală vor fi șterse și eventual sancționate. Aveți temă de spam - La taclale - folosiți-o!

PS: dacă aveți răbdare și o să fiți cuminți, vă pregătim câteva surprize
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ideea de a micsora premiile pentru a creste prezenta este geniala, aplauzele mele pentru adsum pentru aceasta idee formidabila.:up:
Totusi, vad ca pe Hawaii au fost pe aparare la fel de multi ca pe atac acum doua zile la fortul normal de seara. Nu vad motiv sa te plangi de prezenta scazuta.
 

adsum

Gunman
Tu ori nu vrei, ori nu poți să înțelegi - "ideea de a micșora premiile pentru a crește prezenta" reprezintă doar concluzia ta.
După cum am mai spus în repetate rânduri, mă interesează mai degrabă echilibrul, nu prezența. Nu mă încălzește cu nimic faptul că pe o parte sunt 120 înscriși iar pe cealaltă 60 ( cum a fost la ultima luptă Awesomia pe Hawaii ). Rostul acestor lupte e de a atrage lumea spre fort, de a redescoperi plăcerea de a juca, nu de a oferi premii moca. Alea trebuiesc văzute ca un bonus, ca un stimulent.

Pentru premiile pt categorii interestul era scăzut. Cei ce le revendicau erau de multe ori aceeași, chiar pe mai multe lumi.
Unii poate nu le voiau (deși 50 oup nu sunt chiar de lepădat) , alții poate nu știau de existența lor. Poate ar fi trebuit să le promovez mai mult.
Cât despre premiile de participare, doar cele ale câștigătorilor (aceia fiind de cele mai multe ori apărătorii) au fost diminuate, de la 50 la 25 oup.
Așa consider că e corect față de cei care se sacrifică mereu și merg pe atac. Vreți premii mai mari? Schimbați partea :D

Pe mai toate lumile se reclamă lipsa oamenilor și lipsa echilibrului la lupte, așa că nici cele Awesomia nu fac notă discordantă.
Tu probabil te raportezi doar la Hawaii, unde culmea, începe să scârțâie treaba, însă eu mă raportez la toate. Poate cu anunțuri în chat mai frecvente, cu anunțarea pe forum a prezenței în anumite momente ale zilei,cu schimbarea orei de desfășurare, cu mici modificări de setări ( ceea ce încă testez ) , o vom scoate la capăt într-un final. Urmează și o surpriză zilele următoare.
 
Sus