Noutăți în magazinul oup

Salut ! Nu am idee dacă deja s-au propus aceste lucruri, ori de au fost amintite ca dorințe.
Mă gândeam ca magazinul de oup să cuprindă anumite chestii noi:
A. Categoria consumabile
- poțiuni de xp
1% = 50 pepite/ 200 oup
2% = 90 pepite/ 400 oup
5% = 450 pepite/ 2000 oup
10% = 850 pepite/ 4000 oup
25% = 2100 pepite/ 10000 oup
- utilizabile de la eventuri cu 100oup/bucata
B. Categoria echipament
- cufere cu seturi free de eventuri ( 2012 - 2019 ) - 500 - 1000 oup sau 250 pepițe
C. Categoria veteran
- cufere cu seturi de eventuri 2012 - 2019 la 15.000 - 25.000 puncte de veteran cufărul

* Propunere acceptabilă pentru playeri noi sau vechi, colecționari sau non-colecționari.
* Propunere super bună pentru Inno.
Aștept părerile voastre ! Mulțumesc !:up::lovetw:
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Oricum nu va lua nimeni la preturile alea. 10k oup 25%? :))
Adica faci 1 lvl din oup dupa 4 ani de jucat zilnic?
Cu pepite daca e tac-tu Socaciu poate faci 10-20 de nivele. Sau daca iti vinzi casa faci lvl 250. Si ii bati pe toti, si la fort si la duel si la tot :))
 

YuKon 22

Gold digger
Salut ! Nu am idee dacă deja s-au propus aceste lucruri, ori de au fost amintite ca dorințe.
Mă gândeam ca magazinul de oup să cuprindă anumite chestii noi:
A. Categoria consumabile
- poțiuni de xp
1% = 50 pepite/ 200 oup
2% = 90 pepite/ 400 oup
5% = 450 pepite/ 2000 oup
10% = 850 pepite/ 4000 oup
25% = 2100 pepite/ 10000 oup
- utilizabile de la eventuri cu 100oup/bucata
B. Categoria echipament
- cufere cu seturi free de eventuri ( 2012 - 2019 ) - 500 - 1000 oup sau 250 pepițe
C. Categoria veteran
- cufere cu seturi de eventuri 2012 - 2019 la 15.000 - 25.000 puncte de veteran cufărul

* Propunere acceptabilă pentru playeri noi sau vechi, colecționari sau non-colecționari.
* Propunere super bună pentru Inno.
Aștept părerile voastre ! Mulțumesc !:up::lovetw:

Sunt cateva chestii pe care nu le-am inteles:
1) Din cate stiu, poti avea doar 3k oup. Cum faci o achizitie de 10k oup?

2) Preturile nu sunt bune, din contra, sunt total gresite. Pentru potiune experienta 1% platesti 200 oup, iar pentru 5% platesti 2000 oup, ceea ce, daca ai cumpara tot cate 1%, cumperi 10%. Sa nu mai spun faptul ca pentru 25% platesti 10.000 oup, iar daca ai cumpara tot cate 1%, cu 10.000 oup iei 50%. De ce ai cumpara cantitate mai mare la preturi mai mari, cand poti sa cumperi aceeasi cantitate in bucati de cate 1% si sa iesi mai ieftin?

3) La ce utilizabile de la eventuri te referi? daca te referi la bostani, cadourile de iarna etc, sunt in shop. Acele crengute nu sunt din ce vad, dar altele sunt.

4) La cuferele cu seturi free de eventuri - daca sunt free, de ce costa acum bani?
 
Sunt cateva chestii pe care nu le-am inteles:
1) Din cate stiu, poti avea doar 3k oup. Cum faci o achizitie de 10k oup?

2) Preturile nu sunt bune, din contra, sunt total gresite. Pentru potiune experienta 1% platesti 200 oup, iar pentru 5% platesti 2000 oup, ceea ce, daca ai cumpara tot cate 1%, cumperi 10%. Sa nu mai spun faptul ca pentru 25% platesti 10.000 oup, iar daca ai cumpara tot cate 1%, cu 10.000 oup iei 50%. De ce ai cumpara cantitate mai mare la preturi mai mari, cand poti sa cumperi aceeasi cantitate in bucati de cate 1% si sa iesi mai ieftin?

3) La ce utilizabile de la eventuri te referi? daca te referi la bostani, cadourile de iarna etc, sunt in shop. Acele crengute nu sunt din ce vad, dar altele sunt.

4) La cuferele cu seturi free de eventuri - daca sunt free, de ce costa acum bani?
Salut !
Legat de 1 - 10k oup presupune totodată mărirea limitei ( lucru nespecificat în propunere )
Legat de 2 - Am văzut diverse vânzări ale inno si cum interesul de a face bani este crescut, atunci acelea sunt preturile, preturi pe care cam orice împătimit de tw, pepițar sau activ player și le pot permit. Prețuri mari pentru că xp - ul în sine este anevoios și cum 1% poate însemna 1 punct, totodată în funcție de lvl poate ajunge cu mult peste 1.000.000 puncte, astfel cine dorește să crească să aibă o a doua obțiune.
Legat de 3 - bostanii și restul nu sunt utilizabile, în sensul în care ți-ar oferi ceva energie/hp și din astea, utilizabilele de event se regăsesc în shop în perioada evenimentelor. Unele se primesc la misiuni.
Legat de 4 - seturile free sunt cu bani deoarece aceste se puteau obține în cadrul eventului prin strângerea de crăițe, inimi și așa mai departe. Cum am cunoscut colecționari mai noi sau mai vechi care dețin sau nu asemenea seturi, am considerat că este o propunere bună, plus că acele puncte de veteran dacă nu prmești nimic interesant prin ele, atunci și interesul de a le strânge scade și astfel oamenii nu mai preferă nici această metodă de joc. ( Aventura )

P.S. Mulțumesc tuturor indiferent de ce ați adăugat la această propunere, m-a făcut să înțeleg multe.
Acest topic se poate închide !
 

Negan

Gold digger
Contra bonusurilor de xp, pe langa faptul ca ai un pret de iti vine sa cumperi 2lazi de bere ca sa regreti ca dai 10k oup pe 25% acele potiuni de xp si nu o sa le cumpere nimeni, plus sunt suficiente seturi care dau bonus suficient de xp, potiuni de xp care pica din eventuri etc
In schimb ideea cu seturile vechi e una ok, ar ajuta atat incepatorii pe o lume veche cat si jucatorii de aventuri ca sa valorifice acele puncte de veteran in cv mai ok.
Ca o adaugare la propunere, acest shop extins nu ar trb sa fie adaugat pe lumile noi care se vor deschide, cel putin la perioada de inceput, pana vine vanzarea de Craciun
 
Contra bonusurilor de xp, pe langa faptul ca ai un pret de iti vine sa cumperi 2lazi de bere ca sa regreti ca dai 10k oup pe 25% acele potiuni de xp si nu o sa le cumpere nimeni, plus sunt suficiente seturi care dau bonus suficient de xp, potiuni de xp care pica din eventuri etc
In schimb ideea cu seturile vechi e una ok, ar ajuta atat incepatorii pe o lume veche cat si jucatorii de aventuri ca sa valorifice acele puncte de veteran in cv mai ok.
Ca o adaugare la propunere, acest shop extins nu ar trb sa fie adaugat pe lumile noi care se vor deschide, cel putin la perioada de inceput, pana vine vanzarea de Craciun
Dacă ar fi după mine aș pune prețuri cât mai mici, dar așa inno nu s-ar uita la propunere. Seturi bune sunt, dar ideea de poțiuni de xp este venită în ajutorul doritorilor de a face lvl rapid folosindu-se de bani.
O variantă de a ține lumea activă ar fi fost ca 1/lună sa se ofere o licoare cu 5%xp, dar cam greu asta.
 

doryngfx

Gold digger
A. Ar fi ok ceva potiuni de Xp in shop, insa la preturile alea .... banuiesc ca sunt doar de exemplu pus acele valori. Potiunea de 10 - 25% xp sunt rentabile pentru jucatorii de lv, 150+. La lv. 10 - 15 sau pana in 100 nu se merita nici 1 OUP sa dai.

B. De acord sa le gasim in shop dar sa fie disponibile pe perioade limitate de timp. Gen cufar craciun 2018 24 de ore valabilitate in shop la pretul de "n"OUP/PEPITE.

C. Acelasi lucru ca la punctul "B" insa la activitatea pe care o avem la aventuri pe serverele RO .... v-ati prin voi.

Primele 2 propuneri, cu mici ajustari mi-ar face placere sa se implementeze.
 

Lord

Gold digger
sa se bage in shop un fel de joker si/sau sa se faca o mascota a westului cu diferite abilitati comice
 

batras

Trapper
app de setul asta(set de magician),il tot cumpar de la shop cand apare si-mi tot dispare din inv...de ce??
 

batras

Trapper
Eu nu l-am văzut în shop. Ce set este sau cât de vechi este ?
e destul de vechi si apare o data /an parca,impreuna cu o repetabila,nu mai stiu exact si e destul de ieftin 100-200 oup-uri,ceva de genu.. ..imi aduc aminte ca l-am cumparat de vreo 2-3 ori,poate chiar 4 de-a lungul timpului dar de fiecare data,cand il caut in inv dupa o anumita perioada,nu mai e...
 

lord ion

West Marshal
e destul de vechi si apare o data /an parca,impreuna cu o repetabila,nu mai stiu exact si e destul de ieftin 100-200 oup-uri,ceva de genu.. ..imi aduc aminte ca l-am cumparat de vreo 2-3 ori,poate chiar 4 de-a lungul timpului dar de fiecare data,cand il caut in inv dupa o anumita perioada,nu mai e...
eu îl am în inventar de la începutul timpului :roll:
nu se poate să-ți dispară... hai să dăm vina pe INNO...
:lol:
 

batras

Trapper
eu îl am în inventar de la începutul timpului :roll:
nu se poate să-ți dispară... hai să dăm vina pe INNO...
:lol:
dc nu l-as fi cumparat de cel putin 2-3 ori,poate ziceam ca sunt baut dar imi aduc aminte perfect si vazand postarea ta de ieri,l-am cautat in inv si...surpriza..iar nu mai este...
 
Sus