Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Unde e majoritatea aia a jucatorilor ? Tot ce vad sunt 4-5 insi dintr-o tabara si alti 4-5 insi din alta care va tot atacati personal si dati "fake-uri", nu e nimeni mai breaz :) Trimiteti-va oamenii la un fort daca vreti unul sau la 5 daca va place la mai multe... Chiar nu inteleg ce vreti sa va faca administratorii, sincer, sa va baneze pe voi astia cativa de cate ori dati atacuri sau cand va apuca vendetele, lucru care se intampla cam tot timpul sau ce anume mai exact ? Poate o saptamana de ban pentru voi astia de aici rezolva "problema" ca eu altceva nu vad... si pana la urma asta cereti de la inceputul topicului, nu ?

Ce vrem să facă? Să vină cu soluții concrete care să ne permită să ne desfășurăm O LUPTĂ ZILNICĂ pe UN FORT ales de NOI, la O ORĂ cu care suntem CONFORTABILI.Până aici s-a înțeles sau mai trebuie să insist? Cum faceți asta, vă privește. Soluții s-au oferit. Care majoritate? Jucătorii din alianțele principale de pe Hawaii care vor să participe zilnic la lupte dar nu sunt lăsați. Ori ai impresia că dacă nu scriu pe forum sunt toți de acord cu fake-urile? Ai anulat un regulament anti-fake-uri și refuzi să adopți altul pe motiv că n-ai timp. Dacă tot n-ai timp, putem să știm ce cauți în funcția de CM? Care e rolul tău dacă nu-ți poți duce la bun sfârșit nici cele mai banale sarcini, în timpul alocat?
 
Asta pentru cei care nu joaca pe Hawaii si si-au facut o parere doar dupa postarile voastre, restul cunosc deja aspectul asta :njub:

Problema e că vă știu cam toți, și-n afara Hawaii-ului, că doar v-ați ocupat cu aceleași îndeletniciri. Și pe alte lumi ați dat fake-uri sau ați făcut probleme, motiv pt care orașe întregi au ales să nu joace cu voi și v-au aruncat ca pe o măsea stricată.Dar mna, pentru că uneori s-au făcut compromisuri, pentru binele luptelor, v-a făcut să credeți că le e drag de voi. Majoritatea de pe Hawaii v-au părăsit și ni s-au alăturat nouă, iar de ciudă că nu iese cum vreți voi, alegeți să stricați luptele. Mă rog, cum tu oricum n-ai proprietatea cuvintelor, nu mă aștept să înțelegi.
 
La modul pe bune, e cearta de fake-uri si toate rahaturile la fort pe aproape toate lumile de la inceputul anului, nu mai obositi?
Cu cine să ne înțelegem când în perioada de pace ne lovim de "nu vrem să jucăm, n-avem oameni, nu vrem să trimitem tactica sau să coordonăm", iar când venim cu soluții se dau fake-uri? Iar atitudinea asta nu-i de ieri, de azi, ci dăinuie de ani buni, pe mai multe lumi.
 
E inutil să mai subliniem faptul că noi am condamnat și am pretins măsuri împotriva atacurilor multiple ce aveau scopul vădit de a întârzia/anula lupta principală de seară, nicidecum celelalte atacuri din timpul zilei, care nu încurcă cu nimic. De altfel, timpul pentru care se aplică multiplicarea costului de atac e de 9 ore, deci un fort atacat până în 12:00 nu interferează cu lupta principală de seară, care ar avea loc în mod normal la ora 21. Deh, detalii. Na problemă, alții n-au voie să atace, doar trebuie să stea cuminți și să aștepte să le treacă ăstora de prin justus toanele i. Au și fost multe lupte principale dimineața sau la prânz, de care însă nu știe nimeni. Ori poate au pus la socoteală și manevrele, acolo unde cică sunt ei coordonatori de temut. În fapt problema e că nu știu la care din ele să-și mute clonele, riscând să-și piardă prețioasele cotețe luate tot prin fake-uri.
 
Nu are sens bre , chiar facem spam degeaba , noi am zis punctul nostru de vedere si ce suntem dispusi sa facem..am vorbit cu peretii. Acum aia e , c'est la vie
Ați zis, într-adevăr: "Nu vrem lupte, jucăm așa cum vrem, nu ne pasă de alții (nici de colegi, darămite de adversari) , stricăm distracția celorlalți din frustrări cumplite" & "Suntem deschiși la discuții, dar dăm în continuare fake-uri". Cam penibil, nu crezi?
 
Oricum e știut faptul că justus doar cu stricatul luptelor s-a ocupat de-a lungul timpului, e plăcerea lor nevinovată. Păcat că mai sunt oameni mișto pe acolo, care n-au treabă cu manevrele astea murdare, care își doresc pur și simplu să participe la lupte.

Asupra unui singur aspect ne putem pune de acord, anume că discuția de aici e inutilă. Până n-o să se adopte un regulament general anti-fake-uri/atacuri multiple ori până n-o să ne pricopsim cu un CM dispus să pună osul la treabă și să ajute comunitatea, n-o să se schimbe nimic. Până atunci faceți-vă de cap, credeți-vă și voi importanți pe un joc, că mna, e infinit mai ușor să stricați decât să construiți.
 
De cate ori trebuie sa scriu asta sau sa ma citez singur ca un maimutoi ca sa fie clar care e pozitia mea fata de problemele voastre personale si intre aliante ce vizeaza bataliile de fort ? Chiar trebuie sa speculati de fiecare data si sa faceti acuzatii fara vreo logica si vreun temei ? Dupa, daca sterg sau sanctionez, va mirati de ce ? Nu s-au aplicat regulile alea vreodata pentru ca nu este cum, se aplica arbitrar si dupa chef, exact ce nu vreti... au fost acolo ca sa fie, au facut mai mult rau si mai multe raportari degeaba decat bataliile in sine. Asta e tot, nu am eu vreo placere bizara sa va vad suparati pe aici... :)
Dacă nu știi, nu ești capabil, nu ai timp, ai probleme diverse sau mai știu eu cine știe ce - PLEACĂ ȘI LASĂ-NE. Nici mie nu-mi face nicio plăcere să te atac, doar că nu văd rostul tău ca CM. Dacă rămâi și n-ai chef să te ocupi sau consideri că nu e de datoria ta (hapciu, că-s alergic la vrăjeli), recrutează membri în staff dispuși să ajute în speța asta. Ce naiba o fi așa complicat (mă rog, dacă cei recrutați ar fi tocmai cei care strică luptele, e drept că se complică puțin problema) ?

Dacă s-a considerat nefezabil regulamentul propus de Syntex , se putea lucra la altul. Cum de la alții se poate și la noi nu? Ăia ce au în plus, două perechi de oo? De ce e necesar un asemenea regulament? Pentru a avea în continuare lupte și pentru a menține lumea activă, în caz contrar jucătorii renunțând la joc.E atât de SIMPLU, dar alegi să te complici cu explicații penibile care îi mulțumesc doar pe ăștia de fac antijoc. Ce o fi atât de greu în a asigura o luptă/zi alianțelor principale de pe server? Că or fi două ori patru, deci una sau două lupte, e irelevant.
 
Dacă nu știi, nu ești capabil, nu ai timp, ai probleme diverse sau mai știu eu cine știe ce - PLEACĂ ȘI LASĂ-NE. Nici mie nu-mi face nicio plăcere să te atac, doar că nu văd rostul tău ca CM. Dacă rămâi și n-ai chef să te ocupi sau consideri că nu e de datoria ta (hapciu, că-s alergic la vrăjeli), recrutează membri în staff dispuși să ajute în speța asta. Ce naiba o fi așa complicat (mă rog, dacă cei recrutați ar fi tocmai cei care strică luptele, e drept că se complică puțin problema) ?

Dacă s-a considerat nefezabil regulamentul propus de Syntex , se putea lucra la altul. Cum de la alții se poate și la noi nu? Ăia ce au în plus, două perechi de oo? De ce e necesar un asemenea regulament? Pentru a avea în continuare lupte și pentru a menține lumea activă, în caz contrar jucătorii renunțând la joc.E atât de SIMPLU, dar alegi să te complici cu explicații penibile care îi mulțumesc doar pe ăștia de fac antijoc. Ce o fi atât de greu în a asigura o luptă/zi alianțelor principale de pe server? Că or fi două ori patru, deci una sau două lupte, e irelevant.
Mult te-ai plâns.:eek:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus