Rezultate căutare

1. fortzasteauabuc

Pedepse dezertori aventuri

Salut . Cred ca vi s-a intamplat si voua la aventuri : intram toti si in timpul rezervat pozitionarii , unii se deconecteaza si isi obliga coechipierii sa joace in inferioritate , adica sa piarda aventura . Propun ca acesti useri sa fie sanctionati : -sa li se interzica accesul la aventuri...
  2. fortzasteauabuc

Set Sfantul Patrick

Salut . Am tot cautat dar nu am gasit nimic concret . Cum pot obtine acest set in totalitate ? Observ ca pot obtine cateva iteme de la misiunea prepara bere , insa doar 3 din 11 . Restul unde le pot gasi ? :confused: Mi-a zis un prieten ca a gasit la munca 'explorare' haina , cureaua si...
  3. fortzasteauabuc

Generalul Ulysses Simpson Grant

Salut . Am ajuns la finalul acestei serii de misiuni (http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_63 ) si nu il pot lesina pe general , desi am indemanari puse pentru duel . Spuneti-mi , va rog , o tactica sa il lesin . Multumesc anticipat :d
  4. fortzasteauabuc

Comisioane piata

Salut . Vreau sa stiu daca comisioanele cresc in functie de piata unde pui un obiect spre vanzare . De exemplu : Eu vreau sa vand un obiect in orasul meu (lvl piata : 10) . Taxa va fi mai mare daca as vrea sa vand acelasi obiect , acelasi pret intr-un alt oras (lvl piata tot 10) ? Multumesc...
  5. fortzasteauabuc

schimbare echipament in timpul duelului

Salut ! Nu am gasit asemenea intrebare pe forum(poate nu am gasit cuvinte cheie potrivite :d )sau pe aceea pe care am gasit'o , nu avea niciun raspuns . As vrea sa imi confirmati/infirmati presupunerile . Daca cineva ma ataca iar eu imi schimb hainele in timpul duelului , indemanarile mele...
  6. fortzasteauabuc

Nordul , Sudul si Brunetul

Salut . Am cautat si nu am gasit pe forum ceva legat de acest set de misiuni (sper sa nu ma insel) . Cat de greu pică 'Ultima adresă cunoscută' ? Lucrez de ceva timp la posta rapida si nu primesc nimic . Am level 57 iar la munca am lucrat cu motivatia intre 60% si 100%. Trebuie sa mentionez si...
  7. fortzasteauabuc

construire aventurier

Salut ! Am revenit in west si vreau cateva sfaturi fiindca am uitat cum sta treaba pe aici . Am lvl 18 si am decis sa ma fac aventurier . Imi spuneti ,va rog, cumsa imi distribui punctele de indemanare de pe acum ca pe viitor sa pot incheia fara prea mare bataie de cap misiunile (sa pot face...
  8. fortzasteauabuc

Pepite

Scuzati daca a mai fost pusa intrebarea. Cand folosesc pepitele pe o lume mi le ia de pe toate lumile?Adica daca am 150 pepite pe ro.1 si folosesc 14 o sa imi ia 14 si de pe ro.2?
  9. fortzasteauabuc

Comoara lvl75 - Waupee

La setul de misiuni Comoara de la lv 75 de la Waupee (http://tw-db.info/index.php?strana=quest&serie=qs_64) avem misiunea a IV-a : "Unde sunt armele". Acolo ne cere Arc , Arma si gloante. Primele 2 zice ca le gasesc Comerţ cu indienii / Înrolare în armată. As vrea sa stiu cand le pot gasi si...
  10. fortzasteauabuc

Timp de lucru si haine

Salut! Deci: 1.Am dat sa lucreze la extinderea orasului o ora.Adaugi 279 de puncte de muncă suplimentare la această muncă.Daca in timpul muncii imi pun o haina imi apare : Adaugi 302 de puncte de muncă suplimentare la această muncă.Cu cate puncte se va termina extinderea?(adica nu cu cate...
  11. fortzasteauabuc

Duel

Salut!Am observat ca daca dai duel cu un jucator se duce sa se dueleze cu el la locul sau de munca(unde este/unde munceste).Este normal sau e un bug? Eu stiam ca daca e mai aproape orasul decat unde munceste el merge sa se dueleze in orasul sau ,si invers.:hmf:
  12. fortzasteauabuc

Sunetul din josul paginii

Am o nelamurire: In josul paginii the west este un sunet (ceva de unde reglezi sonorul) [nu stiu cum ii zice] . La ce foloseste? Nu am auzit nimic in joc . :hmf::hmf: Sa inteleg ca factorul random da obiectele...:ras: Multumesc de raspunsuri.:magar:
  13. fortzasteauabuc

Muta caii

Salut!Am si eu o MARE problema.In 20 ore de munca la MUTA CAII mi-a cazut doar o tigara.Ce are de nu mai vin?Inainte munceam 2 ore si imi pica,mai munceam 2 ore si nu imi pica apoi mai munceam 2 ore si iar imi pica.Acum...PAUZA...:blink: .Stiu ca procentul de a pica este de doar 10% dar...in 20...
  14. fortzasteauabuc

Construire

Salut! Spuneti-mi si mie un set de construire pentru lvl 25.Stiu ca cel de quaqerita este bun dar vreau altul... PS:Pentru feminin. PS2:Nu ma refer la un set (cel de fermier/gentelman/sarlatan) ci la haine pentru construit :d:d
  15. fortzasteauabuc

Seriful

Spuneti-mi si mie ce rol are seriful in oras.Adica de ce trebuie extins pana la nivelul 5.Ce avantaje aduce cu fiecare nivel extins al cladirii? P.S.:Nu raspundeti : ,,Seriful scade criminalitatea in oras.",deoarece stiu deja treaba aceasta.
  16. fortzasteauabuc

Motivatia

Motivatia unei munci influienteaza in vreun fel produsul acesteia?Adica daca am motivatia scazuta (chiar 0%) imi va cadea produsul muncii respective? Nu vorbesc de alte iteme (haine,arme etc.)!
  17. fortzasteauabuc

Regulament

Caut si eu regulamentul complet si actualizat al The West. De cand caut numai de acestea dau : http://wiki.the-west.ro/wiki/Legile_Westului#.C2.A72.29_Juc.C4.83tori_pe_aceea.C8.99i_conexiune_la_internet . Ma intereseaza in mod special sectiunea completa : Jucători pe aceeași conexiune la...
  18. fortzasteauabuc

Efect daune

Salut! Vreau sa stiu ceva despre: lama ascutita,uleiul de granit,baioneta,maner. Au scris acolo PIERDERE.Vreau sa stiu in ce cazuri,adica la fort sau in dueluri?
  19. fortzasteauabuc

Lesin

Dupa cum stiu eu cand avansezi la nivelul urmator iti creste viata si energia full! Corect? Bun... Dupa ce am terminat o batalie de fort la care am lesinat mi s-a spus : ,,jucatorul fortzasteauabuc a avansat la nivelul urmator" (sau ceva de genul :p)! Acum de ce zac pe patul din hotel lesinat...
  20. fortzasteauabuc

Reskill pentru fort

Salut!As vrea sa imi fac un reskill pentru luptele de fort de maxim 30.000 $ :whistle::sad: Acestea sunt indemanarile mele fara si cu bonus(hainele pe care le am pe mine sunt cele cu care merg la fort): Vreau sa imi spuneti de unde sa iau si unde sa pun...:nesigur: Multumesc anticipat!