[În lucru] Fortbattles.online

Salutare :)

De curând m-am apucat să fac un site nou pentru statisticile bătăliilor.
Site-ul va fi puțin mai modern. Folosesc MDBootstrap pentru interfață și câteva imagini din joc pentru tabeluri.
Este construit folosind Node.JS și PUG (în loc de HTML) pentru a asigura o încărcare cât mai rapidă.
Siteul nu folosește și nu va folosi niciodată date personale.
Momentan am făcut doar partea de import și afișarea bătăliilor dar site-ul va fi capabil să calculeze puncte pentru jucători, orașe, forturi.
Importul se face la fel ca pe westforts deci nu o să fie greu să importați bătălii în site atunci când e gata :)
Siteul este și va rămâne în limba Engleză (pentru o perioadă bună de timp). Pe viitor se va putea contribui la traducere pentru fiecare limbă.
Siteul poate fi accesat la adresa https://fortbattles.online
După ce e gata, veți putea găsi scriptul de import tot pe site. Am să anunț noutățile în topic pentru cei interesați :)

Mulțumesc de atenție,
Criminus
 
Am avut pe seară ceva timp liber și am mai lucrat la site. Acum puteți accesa profilele jucătorilor unde am mai adăugat câteva informații: avatarul (este definit de partea preferată: atac/apărare), bătălii pierdute, bătălii câștigate, arma preferată (cea mai folosită armă).
IMG_9168.png
Designul-ul este temporar și am rămas pe el doar pentru teste dar o să fie mai frumos la urmă :)
 
Am si eu o intrebare daca nu te superi si aceea ar fii despre partea de battle replay
?
Designul nu rămâne așa dacă la asta te referi.

Update: am rezolvat o problemă majoră ce împiedica statisticile fiecărui jucător să se actualizeze corect. M-am temut că o metodă nouă de import ar îngreuna mult procesul și am continuat investigația și se pare că a fost vorba de un moment de neatenție. Performanța rămâne aceeași adică 2-3 secunde maxim per import per bătălie indiferent de numărul de jucători prezenți.

https://fortbattles.online/ro/ro1/player/215113 Aici putem observa profilul băbuței Lord Ion și cum a folosit Pușca El Gringo cu nesimțire în toate bătăliile lui (sau majoritatea).
 
Ultima editare:

Lord

Gold digger
Hi! Foarte inovator site-ul. dc ai putea cuprinde toate lumile de joc de pe serverul Ro ar fi tare, imi place mult faptul ca putem vedea cum sau desfasurat luptele. Foarte tare di inovativa ideea, poate o extinzi in viitor. Succes si multumesc.
 
Ideea de reply aparține celor de la westforts.com. Interfața o să fie cea din joc adica elementele de design din joc. Am încercat să folosesc Bootstrap apoi mdbootstrap dar nu se “pupă” elementele și arată aiurea. Importul o să fie făcut de jucători nu de mine. Un bot de monitorizare permanentă ar consuma multe resurse.

Zilele următoare revin cu poze cu noua interfață. Fiecare jucător o să poată primi realizări ca în joc, o să fie prezentă o statistică cu “prezență săptămânală” adică un fel de orar să vezi exact câte zile pe săptămână a fost jucătorul respectiv la lupte. O să iasă ceva mai fun și mai modern și sper că și mai performant decât westforts.com.
 

Succuboy

Trapper
Ideea de reply aparține celor de la westforts.com. Interfața o să fie cea din joc adica elementele de design din joc. Am încercat să folosesc Bootstrap apoi mdbootstrap dar nu se “pupă” elementele și arată aiurea. Importul o să fie făcut de jucători nu de mine. Un bot de monitorizare permanentă ar consuma multe resurse.

Zilele următoare revin cu poze cu noua interfață. Fiecare jucător o să poată primi realizări ca în joc, o să fie prezentă o statistică cu “prezență săptămânală” adică un fel de orar să vezi exact câte zile pe săptămână a fost jucătorul respectiv la lupte. O să iasă ceva mai fun și mai modern și sper că și mai performant decât westforts.com.
Presupun ca folosesti Angular, nu? Yeah, it's a pain in the boohole.
Mult spor Multi! Frumos si inovator, ai suportul tuturor de pe server.
 
jGHeaab.jpg

#epăvine #maiedelucru
 
Sus