Ţară, Ţară, vrem PRIMAR! - Discuții

DeletedUser27887

Guest
Buna ziua daca gresim pana cand putem modifica raspunsurile?
 
Ar trebui sa se dea și părerea la finalul concursului celor care au apreciat afișul electoral a unui jucător sau mai mulți astfel încât sa nu existe indoieli
 

adsum

Gunman
Un lucru nu l-am inteles: daca este concurs, de ce este "extragere random"? concurs inseamna ca locul se stabileste in ordinea descrescatoare a voturilor; sau aici se merge pe ideea "nu conteaza cine voteaza, conteaza cine stabileste locul" !
Din cauză că există riscul să fie votat omul și nu creația în sine. Astfel au o șansă și cei care n-au mulți prieteni și nu duc "campanii" de genul: "dau $ dacă mă votați".
 

Ilene

Viceprimar
plecam de la premisa ca aproape toti concurentii sunt incorecti? si atunci "cineva" alege pe cine trebuie?
 

adsum

Gunman
Nu iese "cine trebuie", că doar programul nu face diferențe, ci vor fi extrase în mod aleatoriu cele 5 nume pentru a stabili ordinea premiilor.
 

Ilene

Viceprimar
de ce un concurs sa nu aiba caracter de concurs? care este impedimentul? s-ar putea sa iasa pe primul loc cineva nedorit de organizator?
 

adsum

Gunman
În caz că nu s-a înțeles , "campania electorală" a luat sfârșit pe 15.08, așadar nu-și are rostul discursul populist. Ți-am explicat mai sus raționamentul din spatele deciziei. Dacă nu erai de acord cu regulile de joc, puteai la fel de bine să nu candidezi. Încă nu-i târziu, te poți retrage din cursă dacă simți că ești furată sau nedreptățită.

Dacă n-ai dovezi care să-ți susțină insinuările, te rog să eviți să mai arunci cu noroi în organizatori. Regulamentul e același pentru toți, neexistând cineva "nedorit". Extragerea se va face în mod aleatoriu. Sau ce știu eu? Poate prin SUA aleatoriu are alte semnificații, necunoscute românului de rând.
 

SADonix007

Trapper
În caz că nu s-a înțeles , "campania electorală" a luat sfârșit pe 15.08, așadar nu-și are rostul discursul populist. Ți-am explicat mai sus raționamentul din spatele deciziei. Dacă nu erai de acord cu regulile de joc, puteai la fel de bine să nu candidezi. Încă nu-i târziu, te poți retrage din cursă dacă simți că ești furată sau nedreptățită.

Dacă n-ai dovezi care să-ți susțină insinuările, te rog să eviți să mai arunci cu noroi în organizatori. Regulamentul e același pentru toți, neexistând cineva "nedorit". Extragerea se va face în mod aleatoriu. Sau ce știu eu? Poate prin SUA aleatoriu are alte semnificații, necunoscute românului de rând.
@just4fun faci tu extragerea?
 
Sus