15 și atât

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

odm

Cowboy
TtBN33owQSakF5mesx1ltw.jpg



Scrisoarea tânărului John catre tatăl său

John, un tanar nascut si crescut la o ferma din Vestul Mijlociu, plecat sa studieze intr-un mare oras a trimis o scrisoare tatalui dar care, din pacate, a ajuns la destinatie... in bucati.
Puteti sa-l ajutati pe John Sr. sa afle ce i-a scris fiul sau? Posta americana si-a cerut scuze pentru situatie si incercat sa refaca scrisoarea, lipind bucatile de hartie gresit.
Iata ce au citit:


Despre mine ce să vă spun? Cămăruța pe care am inchiriat-o cu încă un coleg nu este foarte mare, dar ne descurcăm, proprietarul a înțeles
___________________________________________________________


ajută la toate treburile din gospodărie. Transmite-i mamei că mi-e dor de ea și de plăcintele cu afine.
In rest, eu o duc destul de bine, dimineața merg la cursuri, iar după amiază lucrez la un mic

___________________________________________________________

o pălărie nouă.
Nu vă faceți griji pentru mine, mă descurc binișor. Dumnezeu să vă aibă în pază!
Al vostru fiu credincios, John
___________________________________________________________

cuțite, clowni, scamatori, acrobați și aruncători de flăcări. La teatru nu prea mi-a plăcut, în schimb am fost uluit de imaginile de la cinema. O să vă explic mai mult când vin acasă.
___________________________________________________________


Dragul meu tată,

Iți dau de veste că am ajuns cu bine în Philadelphia. Sunt impresionat de frumoasele clădiri și de străzile largi, dar aglomerate tot timpul. Vezi pe stradă tot felul de oameni, de la negustori la vânzători de ziare, lustrangii sau
___________________________________________________________

oficiu poștal. In fiecare duminică merg la biserică și apoi la bibliotecă. Pentru că drumul e lung nu voi veni acasă până la vară, dar le trimit celor mici daruri de Crăciun, mamei o rochie și ție, tată,
___________________________________________________________

doamne elegante. Insă, de când a venit Circul Mare în oraș parcă e și mai multă agitație. Am văzut la circ tigri, lei și elefanți, aruncători de
___________________________________________________________

situația noastră și a acceptat banii puțini pe care i-am putut oferi. Sper să rămân aici până la terminarea studiilor.
Ce fac cei mici? Sper că sunt ascultători și vă

___________________________________________________________



Si pentru ca Eleonor, mama lui John, este o croitoreasa priceputa s-a gandit sa rasplateasca efortul celor ce ii vor ajuta, asa ca pregatit 15 seturi americare pentru cei ce reusesc sa descifreze corect scrisoarea.


Modalitate de desfasurare:

In perioada 08 - 11 iulie trebuie sa-mi trimiteti un mesaj privat (conversatie) aici pe forum, cu raspunsul la concurs.
In cazul in care sunt mai multe raspunsuri corecte, cei 15 castigatorii vor fi alesi prin random.
Castgatorii vor fi anuntati pe data de 15 iulie 2018.

Conditii de participare:

Sa detineti un cont activ pe joc.
Puteti participa cu un singur cont, in caz contrar veti fi descalificati
Sa respectati regulamentul jocului si al forumului.




Precizare: Mesaj privat pe forum, nu pe joc. Deschideti o conversatie cu mine aici si trimiteti raspunsul la concurs.




 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus