15 ani, 15 intrebari

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Asta faci dupa ce îți demontez toate prostiile debitate, incepi sa jignești? Chiar daca mi-ai dat dreptate la majoritatea observațiilor făcute, te-a deranjat ca te-am corectat, iar egoul tau sensibil n-a rezistat:))
Pana la urma cum e corect, prostia ta este infinita sau nelimitata?
 

conbunel

Greenhorn
Pai, tu cauti pe bing sinonime pentru nelimitat.
Cauta definitia nu sinonimie, eu am copiat din greseala si sinonimele.


1. Ansamblul însușirilor fundamentale psihice-morale ale unei persoane, care se manifestă în modul de comportare, în ideile și în acțiunile sale.
Si dupa dex, asta inseamna caracter, deci, incepatorul e un caracter care se manifesta cu viteza foarte mare pana la level 15.
Restul de 4 caractere se manifesta diferit.

De ce reducerea ta prin absurd ar fi corecta si a altora nu?
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Esti analfabet funcțional si nu intelegi ce citesti, e ok, conform statisticilor, peste jumatate dintre romani sunt asa, deci nu esti special.
Caracter cu sensul ala e un cuvant calchiat in mod greșit, vezi ca tot pe dex online ai un articol despre calcuri lingvistice, citește-l, asa poate nu te mai faci de cacao pe internet, ca nu toti sunt analfabeti functionali ca tine ;)
 

clapudiu

Struggler
Membru personal
Bine ca ai timp sa te plangi pe forum 10 ore ca nu ai castigat 5 euro in pepite.

Simplu, ai incercat sa faci pe desteptul si nu ti-a iesit, chiar daca se corectau putin intrebarile sa nu mai lase loc de interpretari, dar, "caracterul" tau tot ar fi incercat sa o faca pe desteptul, si tot acolo se ajungea.

Plangi in continuare pentru 5 euro, timpul tau e foarte valoros.


Btw, si prostia e infinita, nu doar universul.
Pe langa tristetea aia de pepite mai era recompensa si un avatar clasic. Eu unul pentru aia particip, pepitele se pot cumpara oricand.

Daca gasesti avatar clasic cu 5 euro sa imi spui si mie, ca bag
 

odm

Cowboy
In urma feedbak-ului primit am reanalizat raspunsurile pentru unele dintre intrebarile de la concurs.
La intrebarea nr.4 s-au acceptat ambele variante: 4 si 5 caractere
La intrebarea nr.6 s-au acceptat ambele variante: primarii si consilierii (conform wiki) si toti membrii oraselor.
La intrebarea nr.8 nu afost nimeni depunctat pentru ca a raspuns doar jucatorii care au recompensa.
La intrebarea nr.15 ambele variante au fost acceptate (produse enumerate si produse +produse craftate).
Dupa recalculare, clasamentul nu s-a schimbat fata de cel initial, prin urmare lista castigatorilor anuntati ramane aceasi.
Multumim pentru participare si felicitari castigatorilor.
Va asteptam la viitoarele concursuri organizate de echipa The West.
 

clapudiu

Struggler
Membru personal
In urma feedbak-ului primit am reanalizat raspunsurile pentru unele dintre intrebarile de la concurs.
La intrebarea nr.4 s-au acceptat ambele variante: 4 si 5 caractere
La intrebarea nr.6 s-au acceptat ambele variante: primarii si consilierii (conform wiki) si toti membrii oraselor.
La intrebarea nr.8 nu afost nimeni depunctat pentru ca a raspuns doar jucatorii care au recompensa.
La intrebarea nr.15 ambele variante au fost acceptate (produse enumerate si produse +produse craftate).
Dupa recalculare, clasamentul nu s-a schimbat fata de cel initial, prin urmare lista castigatorilor anuntati ramane aceasi.
Multumim pentru participare si felicitari castigatorilor.
Va asteptam la viitoarele concursuri organizate de echipa The West.
De 7 si 12 nu ai spus nimic, deci thean tot 2 gresite are, la fel ca mine.
Deci 14 raspunsuri corecte, adica sub limita de 15 impusa in concurs.
Frumos ar fi sa avem o clarificare in privinta asta, de ce pentru unele premii nu se respecta cerinta, dar pentru altele da(16 raspunsuri pt avatar).
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Si eu am acelasi nr. de raspunsuri corecte precum thean, deci clasamentul s-a schimbat pana la urma.
 

odm

Cowboy
Avatarul o sa-l acordam la urmatorul concurs
Limita de 15 raspunsuri corecte era pentru scrisorile cu oup.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Thean a raspuns gresit la intrebarile 7 si 12, eu am raspuns gresit la intrebarile 7 si 11, deci suntem la egalitate, cum de spui ca nu s-a schimbat clasamentul? Sa nu mai zic ca am fost singurul care a raspuns corect la intrebarea 6, nu e vorba doar de toti membrii orasului care detin fortul, ci si de toti membrii oraselor invitate in fort :)
 

clapudiu

Struggler
Membru personal
Avatarul o sa-l acordam la urmatorul concurs
Limita de 15 raspunsuri corecte era pentru scrisorile cu oup.
Trebuie să aveți un număr de minim 15 răspunsuri corecte pentru a avea șanse la premii.
Eu de aici inteleg toate premiile, dar ok.

Si ca sa fiu carcotas, 32 e mai aproape decat 213 de raspunsul dorit de tine pentru intrebarea 7.
Si stiu ca 11 era capcana, dar cu 8 itm ai deja bonusul de set complet, al 9-lea nu se poate obtine.

Merci de raspuns.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Thean a raspuns gresit la intrebarile 7 si 12, eu am raspuns gresit la intrebarile 7 si 11, deci suntem la egalitate, cum de spui ca nu s-a schimbat clasamentul? Sa nu mai zic ca am fost singurul care a raspuns corect la intrebarea 6, nu e vorba doar de toti membrii orasului care detin fortul, ci si de toti membrii oraselor invitate in fort :)

S-a anulat practic acea intrebare, toti ati luat puncte pentru ea, nu exista corect sau mai corect decat corect. Puteam la fel de bine sa nu o punctam deloc, pentru ca intrebarea a fost cu raspuns real neasteptat, e fix acelasi lucru. Nu ai raspuns la intrebarea suplimentara, deci nu, nu ai acelasi punctaj :)


Eu de aici inteleg toate premiile, dar ok.

Da, asa cum e nu se intelege prea bine, intr-adevar, dar se refera la scrisori, a fost trecuta aiurea din greseala, redundant, ca scria deja practic. Ar fi fost sanse foarte mari sa nu dam premiile deloc, cum se si vede, daca se referea la toate premiile, lucru care nu ar fi avut sens, pentru ca vrem sa le dam :) De fapt o putem folosi si zice pfoai, asa e, nu mai dam nimic, bine ca inchidem topicul asta. Yay! Am scapat :lol:
 

thean

Trapper
Thean a raspuns gresit la intrebarile 7 si 12, eu am raspuns gresit la intrebarile 7 si 11, deci suntem la egalitate, cum de spui ca nu s-a schimbat clasamentul? Sa nu mai zic ca am fost singurul care a raspuns corect la intrebarea 6, nu e vorba doar de toti membrii orasului care detin fortul, ci si de toti membrii oraselor invitate in fort :)
si eu am raspuns exact la fel la intrebarea 6...
 
Daca se contorizeaza si aceasta, atunci de ce mai este suplimentara? :))
Am participat la multe concursuri cu întrebări suplimentare și adesea dacă o rezolvai se înlocuia un răspuns greșit, incomplet sau chiar se mai adăuga un punct la rezultat, pentru acea întrebare suplimentară. Poate că și aici s-a mers pe răspuns suport, în caz că nu s-ar strânge punctele minime.
A fost un concurs destul de interesant și mă surprinde cât de noob am fost, dar are logică ca întrebările să fie simple, dar îmbrăcate într-o notă ciudată, altfel toată lumea câștiga. Din lista de câștigători realizez cât de onestă a fost echipa. Felicitări tuturor pentru implicare !
 

Dagon96

Trapper
Si totusi pe baza la ce s-au acordat aici premiile? Ca majoritatea am gresit la cel putin 1 sau 2 intrebari. Aia cu cartonasele si aia cu impartitoarele. Inclusiv unii din cei care au castigat premii :)
Aratati criteriile dupa care ati punctat. Poate au fost ceva intrebari care au fost punctate mai mult decat altele?
 
Si totusi pe baza la ce s-au acordat aici premiile? Ca majoritatea am gresit la cel putin 1 sau 2 intrebari. Aia cu cartonasele si aia cu impartitoarele. Inclusiv unii din cei care au castigat premii :)
Aratati criteriile dupa care ati punctat. Poate au fost ceva intrebari care au fost punctate mai mult decat altele?
Din ce am observat eu și din lămuririle aduse de către Elmer, una din întrebări greșite la majoritatea s-a trecut cu vederea, iar pentru cei ce aveau o a doua greșeală, întrebare bonus a înlocuit acea greșeală. Iar Odm bănuiesc că a ținut cont și de formularea răspunsului. Astfel câștigătorii nu s-au schimbat.
Inițial am vrut să o critic pentru cum a adresat acele întrebări, însă am realizat că le-a pus cum trebuie, dacă erau mai simple oricine ar fi răspuns corect, așa atenția la întrebare a ajutat. La întrebare cu obiectele din inventar, m-am gândit că nelimitat, dar am zis că este mult prea banal răspunsul și am căutat pe wiki categoriile...Oricum felicitări câștigătorilor și abia aștept un al concurs asemănător !
Iar avatarul nu se poate oferi pentru că nimeni nu a răspuns corect la toate întrebările, inclusiv cea bonus.
 
Sus